Pytania dotyczące przepisów dotyczących gruntów rekreacyjnych

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
lol
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 18/08/09, 22:40

Pytania dotyczące przepisów dotyczących gruntów rekreacyjnych




przez lol » 19/08/09, 09:35

Witam,
obecne ceny nieruchomości są dla mnie raczej wysokie, zastanawiam się nad możliwością życia na terenie rekreacyjnym z rodziną 4 osób (2 dzieci, 2 dorosłych).
Może ktoś może mi powiedzieć o swoim doświadczeniu lub wiedzy?
Oto moje różne pytania.
Czy pod względem konstrukcyjnym można zbudować stały dom „na twardej” powierzchni o wybranej przez siebie powierzchni, czy też trzeba postawić przyczepę stacjonarną lub przyczepę kempingową?
Jeśli chodzi o elektryczność, wodę ... czy można być całkowicie autonomicznym, jeśli ziemia nie ma połączeń?
Ze swojej strony myślałem o operacji podobnej do kamperów, to znaczy panelach słonecznych połączonych z 2 bateriami pozwalającymi na napięcie 12 V. Obwód ten może zasilać oświetlenie, a także pompę wodną, ​​aby wywierać ciśnienie w rurach.
Lodówka, a także gazowy podgrzewacz wody (ale cena jest wystarczająco wysoka dla lodówki i zastanawiam się nad żywotnością urządzenia w ciągłej pracy).
Suche toalety, pralka podłączona do generatora.
Szambo do odprowadzania ścieków.
Zbieracz wody deszczowej do ogrodu i pralki.
Ale nie wiem jak to zrobić dla wody pitnej.
Merci d'avance wlać vos réponses.
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 19/08/09, 11:25

cześć lof
na działce rekreacyjnej nie masz prawa budować ciężko
w przeciwnym razie będzie to działka budowlana
ryzykujesz, że nawet w przypadku mobilnego domu zamieszkałego przez cały rok
przeszkadza burmistrz miasta (cóż, nie płacisz podatku mieszkaniowego ani ziemi)
z drugiej strony kemping, ponieważ nie mogą nic powiedzieć o przyczepie kempingowej, ponieważ można je przenosić w dowolny sposób
dla wody ze źródła w kącie nie widzę, gdzie sześcienna przyczepa, którą wypełniasz, ale to musi być kłopot
w przypadku szamba ja też jestem septyczny, ponieważ wiele rzeczy się zmieniło, informuję cię wcześniej na poziomie miasta, w którym jesteś, w przeciwnym razie są suche toalety
LV13R
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/08/09, 12:21

lv13: sceptyczny wobec szamba! :D

Panele słoneczne: należy powiedzieć, że 8 paneli o mocy 170-180 watów (10 m³, 7000 euro) wytwarza tylko niewielką kilowatogodzinę dziennie w ciemne dni, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Nadal konieczne jest, aby wszystko było w porządku dla cieniowania, ale często ten rodzaj podłoża jest podnoszony.

To samo dotyczy akumulatorów: 100 amperów na godzinę poniżej 12 woltów zapewnia tylko 1,2 kilowata godzin na noc (i ponownie pytanie o doładowania w szare dni, to limit)

Dlatego wskazana jest ocena zużycia.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/08/09, 12:37

lv13r napisał:nawet w przypadku domku mobilnego zamieszkałego przez cały rok istnieje ryzyko, że burmistrz miasta będzie Ci przeszkadzał (cóż, nie płacisz podatku mieszkaniowego ani gruntu)
W przypadku podatku od nieruchomości płacisz go, nawet jeśli jest on absurdalny w kontekście gruntów innych niż budowlane. W kontekście przyczepy kempingowej pewne jest, że nie będzie ona traktowana jako budynek, ale w przypadku przyczepy mieszkalnej musiałbym to sprawdzić.
Jeśli chodzi o podatek mieszkaniowy, znowu nie dotyczy to przyczep kempingowych, ale co z domkami mobilnymi? Każdego roku na wybrzeżu ludzie prostują się, ponieważ nie zapłacili pewnej liczby podatków. Jeśli chodzi o podatek mieszkaniowy, nie jestem pewien, ale płacą między innymi podatek od odpadów domowych.

Oto kilka odpowiedzi:
http://www.mobile-home-en-france.com/questionsReponses0001001b.html
0 x
Trudno być prostym !!!
lol
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 18/08/09, 22:40




przez lol » 24/08/09, 11:35

Dziękujemy za odpowiedzi i link.
Bardzo trudno jest przez cały rok mieszkać na terenie rekreacyjnym.
Czy znasz inne rozwiązania?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91