Zielona wioska dla emerytów tworzących emerytów

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Zielona wioska dla emerytów tworzących emerytów




przez lejustemilieu » 08/06/09, 10:40

Bonjour à tous,
Od jakiegoś czasu myślę o swoich dawnych czasach.
Chciałbym żyć na emeryturze, jak każdy przyszły stary dziadek lub babcia : Chichot: w ładnym, cichym i dlaczego nie ekologicznym otoczeniu.
Takie środowiska życia istnieją w Niemczech, we Francji też.
Ale są rzadkie.
Moim pomysłem jest przygotowanie się na przyszłość z innymi przyszłymi emerytami.
Cele to:
Wiedząc, że emerytury nie pokrywają dużych rachunków, przydałby się dom, który nic nie kosztuje w energię.
Brak rachunków za prąd, brak rachunków za ogrzewanie.
Jest to osiągalne.
Zaoszczędzone pieniądze zapłacą ogrodnikowi za utrzymanie „zielonego” wyglądu zewnętrznego, a także ładnej kuchenki : Chichot:
I cała masa usług, które we wspólnocie byłyby znacznie tańsze!
Nie bądź już zależny od operatorów pensjonatów.
Rozpoczęcie pracy ze społecznością? 10 lat ? mieć...
To idea, która od dawna jest mi bliska; Co myślisz? :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/06/09, 16:09

Podstawowy pomysł jest atrakcyjny, chociaż można go ulepszyć.
„Zbiorowe siedlisko”, w którym wszyscy starzeliby się razem, jest nieopłacalne: potrzebna jest pewna piramida wieku: taka jest socjologia wieków: widzisz siebie w wieku 80 lat, chorobę Parkinsona, opiekującą się niedojrzałą chorobą Alzheimera?
W szczególności, jak stworzyć ramy prawne, które nie wchodzą w zakres „zamaskowanego domu” (uchylanie się od płacenia podatków) lub domu współmieszkańców (pcq tam, pa pa 2/3 emerytury)

po namyśle myślę, że „tylko dla emerytów” jest błędne. Wolałbym zobaczyć "prawdziwą wieś", z życiem, dziećmi też, ale gdzie starsi stworzyliby część zatrudnienia najmłodszych. W rzeczywistości tak kiedyś żyły rodziny: dorośli wykonywali większość pracy, a starsi nadawali się do „lekkiej”, ale niezbędnej pracy, odprowadzając swoją emeryturę do wspólnej puli.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/06/09, 16:16

+1, życie z szacunkiem między młodymi i starymi jest bardziej satysfakcjonujące.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 08/06/09, 16:30

W rzeczywistości rozpad rodzin i przeniesienie pracy z dala od domu powoduje, że nie opiekujemy się już naszymi starszymi (którzy trafiają do domów spokojnej starości) i naszymi dziećmi (które umieszczamy w żłobku).
Najgorsze jest to, że za oba trzeba zapłacić...
Potrzebujemy miejsc, w których spotykają się wszystkie pokolenia...
W naszej kulturze strata dziecka jest straszna. To przyszłość, potencjał, który znika.
W kulturze afrykańskiej utrata starszego jest straszna. To przeszłość, doświadczenie, które znika.

Emerytowani starsi opiekujący się dziećmi, mający czas na opowiadanie im historii i przyrody, rysowanie z nimi.
Co więcej, pobudzanie starszych pytaniami i pragnieniem wiedzy podtrzymuje ich zdolności intelektualne. A więc wzbogacenie dzieci, więzi międzypokoleniowe i utrzymanie jakości życia oraz waloryzacja osoby starszej, która nie staje się już drżącym warzywem, do którego chodzimy w jedną niedzielę w miesiącu, ale szafarzem wiedzy, doświadczenia.

Pozwala to również dzieciom pomagać najstarszym ludziom w przynoszeniu wody lub pewnych drobiazgów (nie w rodzaju M. Jacksona lub niektórych księży, bandy bękartów), a tym samym rozwijać ich włókna humanistyczne i altruistyczne.

Krótko mówiąc, żadnych obozów dla starców...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 08/06/09, 16:37

Proponuję przenieść III wiek do Afryki: koniec z ogrzewaniem i bez prądu! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/06/09, 17:04

tak, ale nie wierz w to: nadal cierpimy tam na chorobę zwyrodnieniową stawów i potrzebny jest dział zakupów, ponieważ Afrykanie próbują oszukać białych ludzi, a nawet innych Afrykanów, do tego stopnia, że ​​moja szwagierka (czarno-wybrzeża Kości Słoniowej), która mieszka w Beninie, wciąż musiał płacić małym dziewczynkom za pójście na targ, aby uzyskać „lokalne” ceny.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 08/06/09, 17:05

Uh to był żart huh słoń!!

Z wyjątkiem emerytowanych polityków: dla nich proponuję Saharę : Chichot:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/06/09, 17:30

Christophe napisał:Proponuję przenieść III wiek do Afryki: koniec z ogrzewaniem i bez prądu! : Mrgreen:

Nie śmiej się, myślę o tym.. albo lepiej o Tajlandii : Mrgreen:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/06/09, 17:32

Ex océano powiedział:

Krótko mówiąc, żadnych obozów dla starców...


Absolutnie ! Odkryj na nowo życie w wiosce, trochę je unowocześniając.
Niektóre usługi mogą być zbiorcze: instalacja grzewcza, samochód serwisowy, usługa robienia zakupów, pralnia, autobus szkolny, nadzór nad pracą domową....

Warto byłoby stworzyć „super forumi zobaczyć, co dzieje się gdzie indziej, poznać opinię psychologów, socjologów, urbanistów, ekonomistów. Zasadniczo, dlaczego młodzi ludzie z centrum i gór Francji opuścili wioski: ponieważ nie generowali już wystarczającej dochód. Dziś pieniądze emerytów to nie bez znaczenia źródło dochodu, wyższe niż to, co można by uzyskać z „źle położonych” gruntów.
Możemy zatem wyobrazić sobie nowe wsie, których gospodarka zostałaby zmodyfikowana:
- ogrzewanie słoneczne
- pojazdy zbiorowe
- usługi zbiorowe
- Ogród warzywny
- wspólna kuchnia
- przeprojektowany zasilacz

Jest bardzo dobry sposób na godne życie z dochodów emerytów (nie każ mi mówić tego, czego nie powiedziałem, proszę). Moja siostra bardzo dobrze z tego żyła przez lata, tworząc również 2 lub 3 miejsca pracy dla osób o niskich kwalifikacjach.
Równanie można zweryfikować, dodając wymiany między młodymi parami rodziców a młodymi aktywnymi emerytami. Myślę nawet, że jest miejsce dla niedawnych imigrantów.

Głównym wyzwaniem jest oczywiście radzenie sobie z tym wszystkim: mnóstwem egoizmu i potencjalnych frustracji do rozładowania.

Bardzo chciałbym na początek okrągły stół z 5 lub 6 warsztatami tematycznymi. Nikt nie ma szkoły, żeby nam pożyczyć na wakacje? 8)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/06/09, 17:38

Bardzo chciałbym na początek okrągły stół z 5 lub 6 warsztatami tematycznymi. Nikt nie ma szkoły, żeby nam pożyczyć na wakacje?

Musi znaleźć amatorów i zaatakować Obraz
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 64