Sauny, jacuzzi czy ekonomiczne hammamy?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Ekolauzee
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/02/09, 16:37

Sauny, jacuzzi czy ekonomiczne hammamy?




przez Ekolauzee » 24/02/09, 17:30

Witam,

Poszukuję informacji na temat instalacji jacuzzi lub spa, saun suchych i hammamów lub łaźni parowych, które zostałyby wykonane z myślą o oszczędzaniu energii i poszanowaniu środowiska.

Mam projekt stworzenia w nowym domu strefy relaksu, która obejmowałaby spa lub jacuzzi, saunę suchą lub łaźnię turecką. Zależy mi na tym, aby instalacja była ekologiczna, ekonomiczna i łatwa w obsłudze (dom będzie wynajmowany).

Dom będzie zbudowany z kamieni nośnych oraz izolacji ze słomy i ziemi. Ogrzewanie: pellet + energia słoneczna + podwójny przepływ VMC ze studnią kanadyjską. Wysokość miejsca budowy: 1150m

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 24/02/09, 19:28

Sauna staroświecka wyposażona jest w kamienie podgrzewane w kominku opalanym drewnem.

Trzeba też pomyśleć o bardzo, bardzo dobrej izolacji.

Z drugiej strony ekologiczne jacuzzi wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne!!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80