Siedlisko koczownicze i autonomiczne

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania

Siedlisko koczownicze i autonomiczne




przez Adrien » 09/12/08, 19:32

Dobry wieczór, chcę sprawić, by mój van był autonomiczny i do tego myślałem o zastąpieniu silnika benzynowego silnikiem elektrycznym przy zachowaniu skrzyni biegów

pojazd miałby masę 1t8

Czego powinienem użyć jako silnika elektrycznego? Myślałem o 10Kw z celem 50km/h

jakiego typu silnika użyć? gdzie mogę to znaleźć?
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 10/12/08, 10:57

Witam,
To nie jest bezpośrednią odpowiedzią na twoje pytanie, ale myślę, że jest dobrą osobą, z którą można się skontaktować.
http://www.bientotelectrique.com/bientotelectrique.php?l=3&c=14&t=le+projet+en+chiffres
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 10/12/08, 11:30

Cześć, kilka pytań do twojego zaskakującego projektu.

Przede wszystkim nie bardzo rozumiem, po co trzymać skrzynię biegów z silnikiem elektrycznym. Zwykle nie ma takiej potrzeby: spójrz na dyskusję na temat koło silnikowe

Więc nie rozumiem, jak będziesz bardziej niezależny? Z pewnością uda Ci się naładować swój pojazd za pomocą słońca, ale w przypadku długiej podróży, która nie wystarczy dla ciężkiego pojazdu, ponadto terminale elektryczne do pojazdów nie są jeszcze powszechne.

Wreszcie, jeśli wykonasz prostą i niezbyt kosztowną instalację, będziesz zmuszony ładować swój pojazd co 100 do 200 km, ponieważ instalacje, które zapewniają dużą wytrzymałość (ponad 500 km w trybie elektrycznym) są powiązane z zaawansowanymi optymalizacjami łańcuch kinematyczny (wał i pas transmisyjny), akumulatory (najnowsza generacja) oraz silniki (bardzo dobry odzysk energii podczas hamowania).

Krótko mówiąc, dobra instalacja może być droga! Jeśli nalegasz na elektryfikację, radzę zobaczyć, co możesz zrobić, aby mieć pojazd hybrydowy. W takim przypadku masz mniej zmartwień o ładowanie pojazdu podczas długich podróży (ponieważ znośny van może na przykład pozwolić na wyjazd na festiwal Paryż-Barcelona… ale może wpadam na pomysły).

Możesz spojrzeć na elektryfikacje, które uważam za najbardziej obiecujące:
- Mini QED w Angielski ou francuski.
- Odbiór Forda F150 w Angielski.

Ich idea jest prosta, usuwamy pojazd ze wszystkiego, co powoduje utratę energii między silnikiem a kołem: skrzynia biegów, półoś, mechanizm różnicowy... Wszystko zastępujemy parzystą liczbą silników kół... Niektórzy powiedzieliby, że zwiększanie masy nieresorowanej pojazdu nie jest dobrym pomysłem, ale zasadniczo szkodzi szybkiej jeździe lub bardzo wyboistej drodze...

Silniki kół umożliwiają pojazdom elektrycznym długą autonomię i nie mają czego zazdrościć silnikom termicznym pod względem momentu obrotowego i mocy, daleko im do tego...
Wady: duże masy nieresorowane, drogi, mało sprzężenia zwrotnego z produkcji seryjnej, wymaga elektronicznego wspomagania jazdy, trudny do naprawy, wymaga montażu akumulatorów o dużej pojemności lub instalacji hybrydowej (termiczno-elektrycznej)...

Powodzenia w tym zabawnym, ale trudnym projekcie.

PS: nie myślałeś po prostu o pantonizacji silnika… lub zasilaniu go olejem… (przepraszam, to nie działa, jeśli jesteś we Francji, to nielegalne!? :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 10/12/08, 20:01

to dobrze, nie zamierzam mieć więcej niż 200 km autonomii z akumulatorami, nie potrzebuję więcej, długie podróże za jednym razem mnie nie interesują, lubię dobrze podróżować spokojnie ...... ......

Myślałem o pozostawieniu skrzyni biegów ze względu na prostotę montażu i fakt, że nie potrzebuję żadnego bałaganu elektronicznego ani innego, tylko silnik elektryczny prądu stałego, aby móc zmieniać prędkość i baterię akumulatorów.


pojazd nie jest przeznaczony do szybkiej jazdy, ale do przejechania z punktu A do punktu B bez konieczności podchodzenia do dystrybutora


Panele fotowoltaiczne mam już na dachu ale za mało na silnik elektryczny planuję wstawić ok 600Wp mieszkanie + kilka małych pionowych wiatraków pomiędzy galerią podtrzymującą panele a dachem pojazdu
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
cyrille.monneraud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 08/07/08, 09:12
Lokalizacja: BLUZKI 41000




przez cyrille.monneraud » 18/02/09, 11:22

Witam,

Możesz wstawić zdjęcie swojego vana?
W przypadku pojazdu ważącego jedną tonę 8 i przekraczającego 50 km/h konieczne jest zorientowanie się na rozwiązanie o bardzo wysokim momencie obrotowym, w zakresie od 96 do 120 woltów, 12 kW mini. Silnik naszego ElectroDyane (www.bientotelectrique.com) można zastosować w Twoim przypadku, jednak nie spodziewaj się piorunującego przyspieszenia, bo przy dwóch tonach na wadze (nie zapomnij o bateriach) Twoje rozwiązanie będzie bardzo energochłonne.

Co do skrzyni biegów: nie ryzykuj! Utrzymanie go to jedna przeszkoda mniej dla DRIRE.

Co do autonomii to widzę tylko jedno: panele fotowoltaiczne i generator...
0 x
Elektroda słoneczna
Gdy jeden pojazd termiczny ukrywa inny!
http://www.bientotelectrique.com
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 18/02/09, 12:09

Generator ? Masz na myśli, że zachowuje istniejący silnik :)
0 x
cyrille.monneraud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 08/07/08, 09:12
Lokalizacja: BLUZKI 41000




przez cyrille.monneraud » 18/02/09, 23:05

Myślę, że porównanie generatora do starego 1.9D lub innego oleju opałowego jest bardzo optymistyczne...

W przypadku instalacji autonomicznej konieczne jest zapewnienie rozwiązania ładowania awaryjnego, a grupa jest idealna w razie konieczności, chociaż nie jestem za takim rozwiązaniem!

W przeciwnym razie zainwestuj w dużą ilość paneli słonecznych + przyczepę solarną :)

Poważnie, w 100% zielony autonomiczny van nigdy nie będzie istniał, ale bardziej przyjazny dla środowiska van jest łatwo wykonalny, po prostu instalując dobry panel słoneczny + akumulator do zasilania 12 V i ewentualnie 220!
0 x
Elektroda słoneczna

Gdy jeden pojazd termiczny ukrywa inny!

http://www.bientotelectrique.com
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 18/02/09, 23:13

Witam,

Przepraszam, że ci zaprzeczam, ale to już istniało, zanim się urodziłeś!
Samochód w 100% ekologiczny: gazyfikator opalany drewnem.
Całkowicie odnawialna energia i bez dodatku CO²!

Jeśli chodzi o panele słoneczne, nie śnij!
Powiedzmy, że około 15 m² paneli przy sprawności 15%, idealnie umieszczone, zapewnią 6750 Wh dziennie.
Nie sądzę, żebyś mógł z tym długo jeździć!


Obelix
0 x
In medio stat virtus !!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131