izolacja pustaków drewnianych bvb

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
TATAMI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 30/05/08, 19:18
Lokalizacja: wydrążony

izolacja pustaków drewnianych bvb




przez TATAMI » 14/10/08, 21:00

Witam,

Co sądzisz o właściwościach termoizolacyjnych drewnianych bloczków betonowych BVB produkowanych przez firmę Kalliste?

Czy izolacja z 19-centymetrowego bloku betonowego wydaje Ci się wystarczająca, aby mieszkać w centrum Francji na wysokości 500 m?

Gdzie lepiej wziąć bloczek betonowy 14 cm z dodatkową izolacją?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 15/10/08, 07:41

Czy mógłbyś podać nam jakieś linki internetowe, dane liczbowe, takie jak opór cieplny, lambda danego bloku betonowego?
0 x
TATAMI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 30/05/08, 19:18
Lokalizacja: wydrążony




przez TATAMI » 15/10/08, 13:01

0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 15/10/08, 19:28

Cóż, teraz widzę wszystko wyraźniej; Twój dom nie jest izolowany, opór cieplny R drewnianych ścian = grubość/lambda
dlatego:
R = 0,19/0,12 = 1,58 i warto wiedzieć, że według normy izolacyjnej RT 2005 R ściany izolowanej od wewnątrz musi wynosić co najmniej 2,35 o ile dobrze pamiętam
Aby było to bardziej znaczące, należy porównać blok betonowy o grubości 19 cm z izolacją o grubości tej samej wartości R; jeśli wezmę izolację tradycyjną (wełna, styropian) lub naturalną, dla której lambda wynosi na ogół 0,04, uzyskuję ten sam opór cieplny R=1,58 przy zaledwie 6,3 cm.
Zatem bloczek betonowy o grubości 19 cm izoluje aż o 6 cm izolacji,
blok betonowy o grubości 14 cm (R=1,16) i 4,6 cm izolacji.
Dlatego drewniany blok betonowy nie wystarczy, aby zapewnić wystarczającą izolację, a szkoda, bo na zewnątrz jest równie piękny, jak w środku i szkoda go ukrywać.
Dlatego zwracam uwagę na fakt, że istnieją pustaki drewniane, które można wypełnić izolacją i że w kwestii izolacji należy wziąć pod uwagę izolację zarówno przed zimnem, jak i ciepłem.
Gorąco polecam zasięgnąć informacji na tej stronie. http://www.ideesmaison.com/Construction ... lculs.html a także strona 7, aby obliczyć skład ścian.
Można także zobaczyć budowę pasywnego domu drewnianego
http://www.ideesmaison.com/Maison-ecolo ... oggia.html
i ewentualnie zmienić perspektywę na inny drewniany dom...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 15/10/08, 19:36

To wspaniale, bham!

Jasno, czysto, precyzyjnie... Co jeszcze mogę dodać???Obraz
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 15/10/08, 19:38

Dziękuję Greg, mam nadzieję, że nie popełniłem żadnych błędów, w przeciwnym razie Drwal spadnie na mnie : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 15/10/08, 19:39

Tak, rzeczywiście, poczekajmy i zobaczmy…
W przeciwnym razie naprawdę będzie szczęśliwyObraz
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
TATAMI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 30/05/08, 19:18
Lokalizacja: wydrążony




przez TATAMI » 15/10/08, 21:58

Dobry wieczór,

Oto, co znalazłem na temat tych betonowych bloków na inny temat w tej witrynie „maison-en-bois-kit-madrier”

Shai'ullud napisał:
Mogę tylko doradzić:

-Rozumiem, że zmierzasz w stronę konstrukcji z litego drewna i osobiście, jeśli uważam te konstrukcje za interesujące z punktu widzenia izolacji (nie do pobicia), zawsze zastanawiałem się, jak się starzeją: szczególnie w przypadku problemów z wysychaniem napoju

...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 16/10/08, 09:51

Tatami Rozumiem, że trudno jest wyrobić sobie opinię, zwłaszcza gdy ktoś mówi coś, a ktoś inny twierdzi coś przeciwnego.
Zatem w tym scenariuszu musisz dowiedzieć się, kto jest najbliżej prawdy; kiedy Shai'ullud stwierdza „konstrukcje interesujące z punktu widzenia izolacji (nie do pobicia)”, zauważysz, że nie podaje żadnych szczegółów, żadnych dowodów, jest to jedynie wyraz jego osobistego przekonania, które, przyznasz, nie może służyć jako dowód tego, co twierdzi; i dlatego możemy twierdzić, co chcemy, bez dowodu, jest to bezwartościowe; Znam nawet sprzedawców materiałów, którzy powiedzą, że 4 cm styropianu wystarczy, no cóż, czemu nie. Jeśli chcesz zmarnować cały budżet na ogrzewanie, jest to wybór jak każdy inny, to tak jak z tymi, którzy dziś budują nowe i instalują pompę ciepła, zanim pomyślą o tym, że POWINNI zbudować dom pasywny, inwestując 15000 XNUMX euro w bardziej zaawansowaną izolację a nie w pompę ciepła, która będzie generować roczne koszty operacyjne.
Podaję Ci liczby, które możesz łatwo sprawdzić na linkach, które Ci podałem, lub na innych, korzystając z wyszukiwarki. Drewno jest około 3 razy słabiej izolujące niż izolacja sprzedawana jako taka, to fakt, ja nic na to nie poradzę i Ty też nie możesz; więc jeśli chcesz mieć dom z samego drewna i który jest izolowany, dobrze zbuduj chatę z bali o średnicy 30/40 cm i zaczniesz mieć coś przyzwoitego pod względem izolacji (oczywiście z wyjątkiem mostków termicznych).

Wprowadziłem cię na trop. Teraz do ciebie należy sortowanie informacji.
W najgorszym przypadku, jeśli dobrze zapłacisz, podaj mi swoje specyfikacje, chętnie zajmę się dokonaniem wyboru za Ciebie. : Lol:
0 x
TATAMI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 30/05/08, 19:18
Lokalizacja: wydrążony




przez TATAMI » 16/10/08, 18:58

Witam,
Przyjmuję do wiadomości twoją odpowiedź Bham. Całkowicie zgadzam się, że musimy opierać się na liczbach.

Badanie ilościowe ma na celu wykazanie, że pomimo zbyt niskiego R, w rzeczywistości te bloki betonowe mają dobre właściwości izolacyjne.
Z tego badania wynika na przykład, że „RT2000 dość słabo uwzględnia zachowanie i rzeczywiste właściwości budynków z rozproszoną izolacją i bezwładnością cieplną”. „że okazuje się nieodpowiedni do oceny wydajności ciężkich ścian”.

Jeśli masz chwilę, raport jest tutaj: http://www.kalliste-eco-foret.com/Files ... surfer.pdf
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82