Lista projektów bioklimatycznych BE

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Ślepy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/09/08, 22:13
Lokalizacja: 27200

Lista projektów bioklimatycznych BE




przez Ślepy » 05/09/08, 22:28

Witam wszystkich, jestem obecnie studentem ostatniego roku IUP Maitrise de l'énergie w Rouen (76) i chciałbym otrzymać listę biur projektowych specjalizujących się w projektowaniu bioklimatycznym lub firm architektonicznych zorientowanych w tej dziedzinie.
Mając na celu odbycie stażu na początek przyszłego roku i chcąc się zorientować w tym sektorze, przeprowadziłem wiele badań, ale bez większych rezultatów, poza pracą pt. „Krajowy Katalog Siedlisk Ekologicznych”. Gdyby ktoś mógł mnie pokierować.

Z góry dziękuję. :P
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 06/09/08, 00:15

Spytaj Borloo i Kosciusko-Morizeta.......po prostu Ci odpowiedzą bo to królowie Grenelle środowiska!! ładne oszustwo zgodnie z oczekiwaniami, oprócz bonus-malus na nowe pojazdy związane z samymi emisjami CO2 (co jest głupie i faworyzuje diesle), nic nie zrobili.

Zerowa pożyczka na energooszczędność w domach, jeszcze nie jest… a kto to sfinansuje, skoro w kasach już nie ma pieniędzy? kolejny drenaż dochodów kapitałowych małych oszczędzających (ponieważ duzi będą chronieni tarczą podatkową w wysokości 50% ich dochodów i nie będą też płacić za RSA) ....... nowe oszustwo.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 06/09/08, 00:19

0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 06/09/08, 13:24

Znam Stéphane'a Giraulta z BE Noé w Chartre:
http://www.viadeo.com/recherche/profil/index.jsp?memberId=0027cskkei6kl9t&distance=1&language=fr&company=noe&type=0
Wziąłem udział w jednym z jego kursów. Nie jest zły !
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/09/08, 16:28

martien007 napisał:Spytaj Borloo i Kosciusko-Morizeta.......po prostu Ci odpowiedzą bo to królowie Grenelle środowiska!! ładne oszustwo zgodnie z oczekiwaniami, oprócz bonus-malus na nowe pojazdy związane z samymi emisjami CO2 (co jest głupie i faworyzuje diesle), nic nie zrobili.

Zerowa pożyczka na energooszczędność w domach, jeszcze nie jest… a kto to sfinansuje, skoro w kasach już nie ma pieniędzy? kolejny drenaż dochodów kapitałowych małych oszczędzających (ponieważ duzi będą chronieni tarczą podatkową w wysokości 50% ich dochodów i nie będą też płacić za RSA) ....... nowe oszustwo.
Co to ma wspólnego z zadanym pytaniem?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Ślepy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/09/08, 22:13
Lokalizacja: 27200




przez Ślepy » 07/09/08, 20:46

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi. Rzeczywiście, zrobiłem już zwrot w stronę katalogu ekonologii, a także katalogu ekobudownictwa. Problem z tego typu BE polega na tym, że nie zawsze są one wymienione.
Natychmiast zobaczę nowe adresy, które mi podałeś, i zatrzymam te nazwiska, ale pozostaję otwarty na inne propozycje. : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 07/09/08, 20:51

Ech, głupie pytanie! Czy korzystałeś z Yellow Pages?... : Chichot:
0 x
Ślepy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/09/08, 22:13
Lokalizacja: 27200




przez Ślepy » 08/09/08, 09:27

Tak, wypróbowałem żółte strony i nie ma tam zbyt wiele, z wyjątkiem nieuczciwych instalatorów energii odnawialnej!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/09/08, 10:04

Nie wszystkie są krzywe… ale masz rację są… Najgorsi są importerzy pomp ciepła…

Ale szukałeś Bureau d'Etudes? Bo w tym przypadku normalnie znajdziesz wielu BE... a nie instalatorów...
0 x
Ślepy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/09/08, 22:13
Lokalizacja: 27200




przez Ślepy » 08/09/08, 13:10

Rzeczywiście, udało mi się znaleźć trochę BE, przeprowadzając mały filtr, aby uniknąć projektantów tradycyjnych domów.

Poza tym małe pytanko, czy ktoś zna katalog siedlisk ekologicznych, albo katalog o ekobudownictwie? Jeśli tak, to czy są interesujące i czy mają szczegółowe informacje na temat działalności pudełek?

dziękuję : Mrgreen:
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108