Projekt Eco Hamlet w Sarthe (72)

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
arnog
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 01/09/08, 11:10

Projekt Eco Hamlet w Sarthe (72)




przez arnog » 01/09/08, 11:11

Witam,
We wspaniałej wiosce chcemy przeprowadzić projekt eko-podziału (nawet jeśli termin „podział” tak naprawdę mi się nie podoba.
Naszym zadaniem jest przeprowadzenie badania rynku w pierwszej kolejności poprzez utworzenie grupy „rodzin” potencjalnie zainteresowanych.

Najważniejsze elementy, o których należy pamiętać to to, że chcemy, aby cały podział został przemyślany pod względem roślinności, ruchu samochodowego i ogólnie środowiska życia.

Koszt za m2 nie został jeszcze oszacowany, ale to do nas należy przemyślenie planowania tak, aby był jak najbardziej zoptymalizowany (<15E m2 wydaje mi się kluczowe).

Pozostałe klauzule muszą zostać określone, z pewnością będą obowiązywać dodatkowe ograniczenia, ale od nas zależy, jak najlepiej.
Teren jest zidentyfikowany.
Miasto znajduje się na osi piasek / sarthe - Le Mans. Nazwa zostanie przekazana prywatnie.
Jesteśmy jednostkami, a nie społeczeństwem. Mamy możliwość realizacji projektu i wzbudzenia zainteresowania części zespołu miejskiego.

Szukamy przyjaciół, którzy chcieliby osiedlić się w okolicy w krótkim okresie i zainwestować w definicję projektu, a także w życie wsi.

Jesteśmy również w trakcie identyfikacji lokalnych graczy w branży budowlanej. Nasze preferencje dotyczą drewnianej ramy, słomy, ale dzisiaj planowane jest uszanowanie tych, którzy wybiorą Monomur lub Beton komórkowy.

Skontaktuj się ze mną prywatnie, aby uzyskać dodatkowe informacje.



Arnog
0 x
lili72
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 03/03/09, 11:47

zielone osiedle




przez lili72 » 03/03/09, 11:53

Ten projekt może nas zainteresować, jednak chciałbym dowiedzieć się więcej o tym miejscu i krokach podjętych w tej chwili. Gdzie konkretnie jest ten projekt?
0 x
marco68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/05/09, 11:44
Lokalizacja: Rouffach, Alzacja

Gdzie jesteś




przez marco68 » 22/05/09, 11:56

Witam,
Właśnie odkryłem twój projekt, ponieważ chcę również założyć projekt eko-wioski z przyjaciółmi.
Jestem na samym początku, szukam wielu interesujących rzeczy w sieci .... ale chcę również wymienić się z ludźmi, którzy już rozpoczęli te kroki (aby być bardziej wydajnym w projektowaniu projektu).
Mieszkam w Alzacji od dwóch lat, ale moja rodzina i moje więzi są w Bretanii. Przechodzę przez Sarthe, kiedy wracam do Bretanii.
Czy można by się spotkać (nienawidzę telefonu!) Tego lata, kiedy wrócimy do BZH?
Do zobaczenia wkrótce w sieci lub w Sarthe!
marc
0 x
parfaitelumiere
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 05/08/09, 14:39




przez parfaitelumiere » 06/08/09, 12:13

Miałem pomysł na ekologiczny dom, główną linią było w 100% przeszklenie południowe, dach o nachyleniu pod lekkim kątem północnym i wszystkie zainstalowane na płaskim lub lekko południowym terenie.
Ponieważ nie ma żadnych innych otworów niż na południowej fasadzie, możliwe byłoby ustawienie domów obok siebie, poprzez ustawienie żywopłotów na odwrót.
dwa domy, ścieżka, dwa domy, ścieżka.
Podoba mi się zielony dach, ze względu na jego właściwości izolacyjne, a także dlatego, że żyje, a w zależności od tego, co w niego włożysz, może być wytrącający.
Powiedziałem sobie, dlaczego nie wykorzystać dachu domu jako ogrodu innego domu, z barierą pozwalającą uniknąć wypadków, nie byłoby odwrotności, hałasy byłyby bardzo dobrze pochłaniane, a to byłoby minimum zieleni i mieszkań na minimalnej przestrzeni.

Nie mogę tego narysować na farbie ...
0 x
SAP może!
Sebastien Moreau
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/02/10, 17:40

eko wieś Sarthe




przez Sebastien Moreau » 11/02/10, 17:52

Witam,

Interesuje mnie budowa zdrowego i energooszczędnego domu w dostosowanym projekcie zbiorowym.

Oto mój e-mail, aby uzyskać więcej informacji, a zwłaszcza lokalizację

sebastien.moreau2@gmail.com

Powodzenia w tej (bardzo dobrej) inicjatywie!
0 x
Chaudun
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/08/20, 11:59

Re: Projekt ekologicznej wioski w Sarthe (72)




przez Chaudun » 05/08/20, 12:07

Bylibyśmy zainteresowani Twoim projektem.
Proszę o kontakt pod numerem 06 37 94 29 82
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Re: Projekt ekologicznej wioski w Sarthe (72)




przez Forhorse » 08/08/20, 00:03

Lol 10 lat później!
Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108