Ogrzewanie promiennikowe i podwójny strumień vmc

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
ganmat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 07/05/08, 09:45

Ogrzewanie promiennikowe i podwójny strumień vmc




przez ganmat » 08/05/08, 00:13

Mam całkiem zielony i dość ekonomiczny projekt domu, wiem, że nie będę idealny, ale staram się połączyć te dwa elementy.
Trochę popłynąłem, zrozumiałem rzeczy i dla mojego projektu budowlanego muszę zrozumieć innych!
Architekt zaproponował mi masowy piec i podwójny przepływ vmc, wolałbym słoneczną podłogę ..... i ... w końcu ... vmc df. Ale zrozumiałem, że promieniowanie z podłogi lub pdm działało bez podgrzewania powietrza, ale materiału, w tym ludzi; jednak w jaki sposób, jakie ciepło może przenosić vmc df, jeśli powietrze jest pozbawione ciepła?
Podobnie widziałem konstrukcje z ogrzewanymi podłogami i antresolą, aby umożliwić ogrzewanie podłogi, ale jak to promieniowanie cieplne może ogrzewać pokoje na podłodze, ponieważ ciepło zatrzyma się na suficie lub na ściany, które zresztą często są izolowane fonicznie, dlatego też co najmniej trochę termicznie?
Słyszałem, że kanadyjska studnia traci zainteresowanie ogrzewaną podłogą. Czy masz świadomą opinię na ten temat?
To są moje pytania.
Aby uzyskać więcej informacji, prawdopodobnie będę mieć dom o zużyciu (ogrzewaniu) od 30 do 35 kW / m2 / rok, 30 cm izolacji roślinnej w dachu i 22 cm w ścianach (watolina celulozowa i wełna drzewna). Niewielki dom (Pr północ południe 10 m X wschód zachód 9 m X ha niebo lądowe 10 m, z garażem), otwarty od południa, na trzech poziomach, w tym na poddaszu. Dach z dwoma nachyleniami na południe, aby umożliwić słoneczną energię cieplną (60 °) i fotowoltaiczną (30 °). Północ będzie również chroniona przez garaż i poddasze w garażu, bez żadnego otwarcia.
Dziękujemy za umożliwienie mi utrzymania mojego zakładu eco / eco!
0 x
znak zapytania
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/05/08, 00:37

W bardzo dobrze izolowanym domu powietrze ma temperaturę pozostałej części domu, nie jest cieplej. Dlatego zawiera pewną liczbę kalorii, z których część (do 90% twierdzi, że producenci) zostaną odzyskane przez DF.

W przypadku pieca masowego radzę zachować ostrożność, nie nadaje się on do wszystkich sytuacji, a bardzo dobre pdM są strasznie drogie.

Nawiasem mówiąc, w domu na poziomie BBC można bardzo dobrze zrobić pełną energię słoneczną i tam wygrywasz pod każdym względem, ponieważ nie używasz już spalania jako trybu ogrzewania i dzięki temu pozbywasz się wszystkich problemów bez względu na zastosowane paliwo (i tak, nawet drewno nie jest tak „zielone”, na jakie wygląda!)

Czy do ogrzewania pomyślałeś o ścianach promieniujących? Jest to bardzo wydajny system (więcej niż podłoga), który umożliwia także zmniejszenie bezwładności w izolowanej objętości.
Zarządzanie ogrzewaniem podłogi nie stanowi problemu, gdy dom jest „w stanie równowagi”. W fazach przejściowych otwieramy drzwi!
Kanadyjska studnia jest interesująca przez cały czas, jeśli jest „sterowana” (ręcznie lub automatycznie), a zwłaszcza jeśli wentylacja domu jest silna (co nie zawsze jest konieczne, chociaż jest regulowane ... :zmarszczyć brwi: )

W przypadku swojego domu w „korzystnej” strefie klimatycznej (H2 lub więcej) możesz nawet dążyć do uzyskania mniej niż 30 kWh / m2 / rok, jeśli zaizolujesz również podłogę pierwszego poziomu mieszkalnego.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

ogrzewanie domu




przez tigrou_838 » 08/05/08, 10:54

cześć Ganmat,

idź na wycieczkę po stronie, zobacz mój podpis, jest ona komplementarna z ekonologią, szczególnie w zakresie ogrzewania i słonecznej ciepłej wody, myślę, że znajdziesz wiele odpowiedzi na twoje pytania.

Tigrou : Mrgreen:
0 x
ganmat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 07/05/08, 09:45

Piętro / vmc




przez ganmat » 08/05/08, 12:00

Dziękuję za te wskazania.
Tigger, jeszcze nie przestudiowałem twojego linku, zobaczę, że później wybór między rodzajem czujników w drugim kroku.
Bucheron, jestem na równinie Alzacji, więc jest całkiem zimno. Ale jeśli uważasz, że słoneczna podłoga wystarczy, czy jest to z vmc df czy bez?
Wyobrażam sobie, aby utrzymać ciepło w okresach bez słońca ... Nie wiem, czy będę mieć pewność? Myślę, że wtedy postawię mały piec na drewno, aby wypełnić luki ... i uspokój mnie!
Zastanawiałem się nawet, czy pasywna energia słoneczna wystarczy z VMC? I oczywiście mały piec! Co myslisz
Co nazywasz „równowagą domu”?
Ogrzane ściany?
Myślałem o tym, ale nie wiem, czy jest łatwy do zainstalowania, jaka powierzchnia ściany w porównaniu do powierzchni podłogi lub objętości?
Czy znasz strony lub linki dotyczące ogrzewanych ścian?
Dziękuję!
żywność
0 x
znak zapytania
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Floor / vmc




przez drwal » 15/05/08, 00:26

ganmat napisał:[...] Bucheron, jestem na równinie Alzacji, dlatego jest raczej zimno. Ale jeśli uważasz, że słoneczna podłoga wystarczy, czy jest to z vmc df czy bez?
Będzie to zależeć głównie od wielkości (i technologii) kolektorów słonecznych ... VMC DF pozwala ograniczyć straty kaloryczne wentylacji ... Czy planowałeś wentylację? W przypadku oddychających ścian niekoniecznie jest to konieczne ...


ganmat napisał:[...] Wyobrażam sobie, aby utrzymać ciepło w okresach bez słońca ... Nie wiem, czy będę mieć pewność? Myślę, że wtedy postawię mały piec na drewno, aby wypełnić luki ... i uspokój mnie!
Czy masz pojęcie o maksymalnym czasie trwania okresów bez słońca? Czy w zimie jest mgła?
W rzeczywistości możesz zapewnić mały piec na drewno, aby przetrwać trudne okresy ... W przypadku c.w.u. opór w zbiorniku podnoszącym będzie niezbędny w przypadku „na wypadek”, ale działa on normalnie tylko przez kilka dni w roku, jeśli solarist dobrze wykonuje swoją pracę.


ganmat napisał:[...] Zastanawiałem się nawet, czy pasywna energia słoneczna wystarczy z vmc ??? I oczywiście mały piec! Co myslisz
Nie, to nie wystarczy z twoją izolacją. Prawdziwa pasywna energia słoneczna wymaga większej izolacji, mas bezwładności ogrzewanych przez okna wykuszowe na południu, bardzo dokładnej pracy przy rozmieszczeniu części i otworów itp.

ganmat napisał:[…] Co nazywasz „domem w równowadze”?
Cały dom ma tę samą temperaturę, na dole nie ma zimnych punktów, a na górze akumulacja ciepła.


ganmat napisał:[...] Ogrzewane ściany?
Myślałem o tym, ale nie wiem, czy jest łatwy do zainstalowania, jaka powierzchnia ściany w porównaniu do powierzchni podłogi lub objętości?
Czy znasz strony lub linki dotyczące ogrzewanych ścian?
Dziękuję!
żywność
Myślę, że powierzchnia to około 1/3 powierzchni do ogrzania. Najprostszym sposobem jest zainstalowanie cewki w ścianie, która posłuży jako masa bezwładności, między pokojami na niskim poziomie.

Nie, nie znam niestety strony. Możesz przeszukać sieć za pomocą „systemu Monville”.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124