Nowy system Windows i zabiegi?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
sob Beckett
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 27/04/08, 19:36

Nowy system Windows i zabiegi?




przez sob Beckett » 27/04/08, 19:40

Witam,

Wkrótce będę wymieniał okna (okna drewniane, 30-letnie, pojedyncze szyby), aby poprawić izolację.
Po długim namyśle zdecydowałem się na okna mieszane drewniano-aluminiowe marki Minco. Oznacza to brak konserwacji na zewnątrz i cieszenie się drewnem w środku.
Ale właśnie o to drewno się zastanawiam...
Po sprawdzeniu dowiedziałem się, że drewno, choć eksponowane tylko w pomieszczeniach zamkniętych, było nadal impregnowane.
Poddaje się działaniu środka owadobójczego, grzybobójczego + 2 warstwy bejcy (na bazie wody).
Dodatkowo drewno jest klejone warstwowo, dlatego zawiera kleje na bazie dyspersji winylowych.

Zastanawiałem się więc, czy wszystkie te metody leczenia stanowią ryzyko dla zdrowia?
czy jest to pomijalne, biorąc pod uwagę, że w oknie jest mało drewna (prawie samo przeszklenie...)

Dziękuję za podzielenie się swoimi opiniami na ten temat..
0 x
kości
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 54
Rejestracja: 11/11/05, 14:28
x 8




przez kości » 27/04/08, 22:15

Nie ma cudownego rozwiązania! :płakać:

PVC jest jeszcze gorsze ze wszystkimi produktami, które do niego wprowadzono, aby walczyć z promieniowaniem UV, pełzaniem, starzeniem...

Najlepiej często wietrzyć... Ale są poranki, kiedy otwieram okno, czuję zapach ropy naftowej i pochodzi z tego... diesla! :x
0 x
O szóstej wymierania życia na Ziemi?
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 28/04/08, 09:24

Cześć Sam, dokonałem takiego samego wyboru okien jak Ty, ale nie tego samego producenta.
Twoje pytania są istotne, nie mogę na nie w pełni odpowiedzieć; Ja zdecydowałem się na drewno modrzewiowe, ty prawdopodobnie na dąb (Minco produkuje głównie dąb). Co do klejów nie wiem, ale o informacje proszę pytać Minco; biorąc pod uwagę, że są to okna z najwyższej półki, muszą być w stanie udzielić Ci informacji, a w każdym razie wysłuchać klienta.
W przypadku plam powiedziano mi, że obecnie dopuszczone są wyłącznie produkty na bazie wody: oczywiście do sprawdzenia.
Ja ze swojej strony zdecydowałem się na okna austriackie i znając ich ekologiczne włókno w tym kraju nie mam zbyt wielu obaw.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/04/08, 09:57

witam,

Nie sądzę, że zabiegi grzybobójcze takie jak plamy są szkodliwe dla środowiska

Osobiście właśnie zamówiłem nowe okna w celu wymiany moich 30-letnich małych okien z pojedynczą szybą, oczywiście w dobrym stanie, ale liczę na ulgę podatkową i przeszacowanie domu, a także na usunięcie stare mury;
Wziąłem model PCV w wersji „Elegance” z 3-komorową przekładką termiczną, szkłem argonowym 4-20-4 firmy „Jeanneau”, tekstura PCV (bezołowiowego poddanego obróbce) jest taka, że ​​wygląda jak bardzo twarda ceramika, nic związane ze stolarką firmy Lapeyre lub innych marek

ponieważ po stronie rentowności jest to praktycznie zerowe, około 40 lat zwrotu z inwestycji, 20 lat, jeśli olej opałowy spadnie do 2 €/l :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
sob Beckett
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 27/04/08, 19:36




przez sob Beckett » 28/04/08, 11:12

bham napisał:Cześć Sam, dokonałem takiego samego wyboru okien jak Ty, ale nie tego samego producenta.
Twoje pytania są istotne, nie mogę na nie w pełni odpowiedzieć; Ja zdecydowałem się na drewno modrzewiowe, ty prawdopodobnie na dąb (Minco produkuje głównie dąb). Co do klejów nie wiem, ale o informacje proszę pytać Minco; biorąc pod uwagę, że są to okna z najwyższej półki, muszą być w stanie udzielić Ci informacji, a w każdym razie wysłuchać klienta.
W przypadku plam powiedziano mi, że obecnie dopuszczone są wyłącznie produkty na bazie wody: oczywiście do sprawdzenia.
Ja ze swojej strony zdecydowałem się na okna austriackie i znając ich ekologiczne włókno w tym kraju nie mam zbyt wielu obaw.


Zdecydowałem się na buk... łatwiejszy do wkomponowania w wystrój i mniej rustykalny niż dąb.
jaką markę okna wybrałeś?


Capt_Maloche napisał:witam,

Nie sądzę, że zabiegi grzybobójcze takie jak plamy są szkodliwe dla środowiska


plamy są dodatkiem do zabiegu i/f..

Capt_Maloche napisał:ponieważ po stronie rentowności jest to praktycznie zerowe, około 40 lat zwrotu z inwestycji, 20 lat, jeśli olej opałowy spadnie do 2 €/l :D


To prawda, że ​​jest to jeden z punktów, który sprawia, że ​​bardzo się waham...
zmienić okna drewniane, wciąż w dobrym stanie, i włożyć duży budżet w nowe... :?
oczywiście nastąpi wzrost oszczędności energii i komfortu, ale nie wiem, jak obliczyć zwrot z inwestycji, który rzeczywiście musi być niski...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 28/04/08, 19:25

sambecett napisała: jaką markę okna wybrałeś?

Internorm z potrójnym przeszkleniem.

sambecett napisała:
Capt_Maloche napisał:ponieważ po stronie rentowności jest to praktycznie zerowe, około 40 lat zwrotu z inwestycji, 20 lat, jeśli olej opałowy spadnie do 2 €/l :D


To prawda, że ​​jest to jeden z punktów, który sprawia, że ​​bardzo się waham...
zmienić okna drewniane, wciąż w dobrym stanie, i włożyć duży budżet w nowe... :?
oczywiście nastąpi wzrost oszczędności energii i komfortu, ale nie wiem, jak obliczyć zwrot z inwestycji, który rzeczywiście musi być niski...

No cóż, kapitanie, w końcu zmieniłeś zdanie, zmieniasz ich :D .
Z mojej strony chodzi o wymianę bardzo starych, zgniłych drewnianych okien i zrobienie otworów, więc bez wahania. W przeciwnym razie aspekt rentowności jest ważny, ale posiadanie zimnych i wilgotnych obszarów ze względu na okna również nie jest zbyt dobre; a następnie ochrona przed hałasem zewnętrznym może być również ważna, bez uwzględniania tego w kalkulacji rentowności.
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96