Pasywna łódź mieszkalna?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
xaviervd
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/01/08, 22:01

Pasywna łódź mieszkalna?




przez xaviervd » 05/01/08, 15:13

Witam,

Pracuję nad projektem konwersji barki (http://www.ange-gabriel.be) Szukam przykładów najbardziej ekologicznych układów łodzi ...

Obraz

Zacznę od spojrzenia na wydajność izolacji, jak najbardziej ekologiczną produkcję energii ...

Oto niektóre elementy specyfikacji:

- Wyszukaj 7-dniową autonomię dla 12 osób na pokładzie (woda, ogrzewanie, ciepła woda, prąd)
- Brak uziemienia. Wszystkie potrzeby energetyczne muszą być pokrywane na pokładzie.
- Zbiornik oleju napędowego (wspólny z silnikiem głównym).
- Duże powierzchnie zenitowe dla paneli słonecznych (50 m2).
- Brak zasilania gazem.
- Przechowywanie energii elektrycznej w parku akumulatorów.
- Parkiet z litego drewna.

Mój grzejnik hydrauliczny oferuje mi rozwiązanie mikrokogeneracji (produkcja energii elektrycznej i ciepła) z ogrzewaniem podłogowym.

Zadaję sobie pytania neofity:

- Czy masz jakieś uwagi w tej dziedzinie?

- Czy to najlepsze rozwiązanie dla mojego scenariusza? (nawet jeśli wydaje mi się to bardzo atrakcyjne).

- Jakie są główne zalety i wady tego rozwiązania?

Dziękujemy za poinformowane opinie ;-)

Xavier
http://www.habitat-fluvial.net
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 05/01/08, 15:26

Niezły projekt!

Nie mam doświadczenia ściśle mówiąc o łodziach przyjaznych dla środowiska, ale oto kilka wskazówek / "zimnych" uwag:

1) Mam nadzieję, że twój technik grzewczy nie bierze cię za palanta próbującego sprzedać ci nowy silnik?

W rzeczywistości: masz już silnik, zamontowanie go w kogeneracji powinno być dość proste, ale może już tak być (przepraszam, że prawie nic nie wiem o barce)?

Jeśli nie jesteś podłączony do sieci naziemnej, nie ma sensu robić kogeneracji elektrycznej! Jeśli ma to na celu ładowanie akumulatorów, jest to bardzo nieopłacalne rozwiązanie!

2) Trzeba umieć „po prostu” magazynować ciepło z kogeneracji, gdy silnik nie pracuje. Kilka tysięcy (od 5 do 6000L z kadzią na 7 dni z deltą 40 ° C) litrów wody powinno wystarczyć ... aby dobrze "balansowały" na barce.

3) Lite drewno i ogrzewanie podłogowe są dalekie od dobrej współpracy :(

4) Dodałbym również dodatek termiczny na lato (8 m²)

5) Jaki jest interes fotowoltaiki, jeśli masz kogenerator?

ps: w jakim rogu Belgii jesteś?
0 x
xaviervd
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/01/08, 22:01




przez xaviervd » 05/01/08, 18:05

Dziękuję Christophe za twoje odpowiedzi! Pozwalam sobie zadawać inne pytania ...

1) Mam nadzieję, że twój technik grzewczy nie bierze cię za palanta próbującego sprzedać ci nowy silnik?

W rzeczywistości: masz już silnik, zamontowanie go w kogeneracji powinno być dość proste, ale może już tak być (przepraszam, że prawie nic nie wiem o barce)?


W rzeczywistości tak, łódź ma już silnik, ale ten silnik nie jest optymalny (z tego co wiem), aby wytwarzał jedynie prąd lub ciepło. Jego zużycie jest ogromne ...

Ponadto łódka wypływa okazjonalnie: około 20 do 30 dni w roku.

W wyposażonych łodziach, które znam, konwencjonalnie, oprócz silnika, instaluje się generator, który wytwarza energię elektryczną i kocioł olejowy do ogrzewania i ciepłej wody.

Jeśli nie jesteś podłączony do sieci naziemnej, nie ma sensu robić kogeneracji elektrycznej! Jeśli ma to na celu ładowanie akumulatorów, jest to bardzo nieopłacalne rozwiązanie!


Mam tę samą intuicję. Czy możesz mi wyjaśnić, co prowadzi cię do tego wniosku?

2) Trzeba umieć „po prostu” magazynować ciepło z kogeneracji, gdy silnik nie pracuje. Kilka tysięcy (od 5 do 6000L z kadzią na 7 dni z deltą 40 ° C) litrów wody powinno wystarczyć ... aby dobrze "balansowały" na barce.


Ok, dzięki za te liczby.

3) Lite drewno i ogrzewanie podłogowe są dalekie od dobrej współpracy :(


Prawidłowo, tak powiedział mi mój inżynier ds. Ogrzewania. Zaleca układanie płytek lub równoważne. Ale z mniej „racjonalnych” powodów zdecydowaliśmy się na podłogę z litego drewna. Inżynier ogrzewania zaleca wówczas metalowe lamele pod podłogą w celu zwiększenia wydajności promieniowania (co również znacznie podnosi cenę ;-)).

4) Dodałbym również dodatek termiczny na lato (8 m²)


Ok. Jak dojdziesz do 8m2?

5) Jaki jest interes fotowoltaiki, jeśli masz kogenerator?


Odpowiedziałbym naiwnie: aby silnik pracował mniej, gdy akumulatory zostały doładowane przez słońce? Czy to nie jest właściwe rozumowanie?

ps: w jakim rogu Belgii jesteś?


Namur ;-)

Wasze odpowiedzi i pytania przyspieszają moje myślenie, dziękuję ;-)

Xavier
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/01/08, 04:36

Halo

W silnikach morskich te do świeżej wody czasami płyn chłodzący silnik jest pompowany bezpośrednio do wody i przechodzi bezpośrednio do silnika.
Dobry system to dla wody morskiej chłodziwo i środek przeciw zamarzaniu, który przechodzi przez wymiennik wody, który ma pompować w rzece,
Z wymiennika istnieje sposób na podgrzanie dużej ilości płynu w celu podgrzania, a nawet magazynowania
dobra ilość ciepłej wody w 70c
w silnikach GM wykorzystują wtrysk wody do rury wydechowej, aby zredukować hałas i utrzymać kanał w niskiej temperaturze, aby uniknąć wysokiej temperatury w komorze silnika
przed uruchomieniem silnika należy uruchomić wentylację komory silnika, aby uniknąć wybuchu
Niektóre łodzie mają na pokładzie generator 220 V 60 Hz, często niezależny od silnika głównego, również chłodzony wodą.
Z pewnością chłodzony powietrzem dwucylindrowy VM
pytanie brzmi, czy oświetlenie ma 12 woltów, czy 24 wolty?
okaże się, czy niezbędna energia jest na noc lub na długi czas wyłączony główny silnik zatrzymany (GM 2-suwowy jest raczej głośny i będzie zabroniony do użytku na drodze z powodu zanieczyszczenia), więc bądź ostrożny, aby przez resztę nie podążać wystarczająco szybko?

Jeśli cały układ elektryczny jest pod niskim napięciem, istnieje sposób na naładowanie akumulatorów podczas pracy, co pozwala uniknąć pracy silnika, gdy jest zatrzymany pod niskim obciążeniem, hałas jest zapachowy.
Gdy łodzie zacumują, w marinie znajduje się gniazdo zasilania.

André
0 x
xaviervd
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/01/08, 22:01




przez xaviervd » 06/01/08, 15:38

Witaj Andrew,

Dziękuję za odpowiedzi na ten post i na drugim ;-)

Dobry system to dla wody morskiej chłodziwo i środek przeciw zamarzaniu, który przechodzi przez wymiennik wody, który ma pompować w rzece,
Z wymiennika istnieje sposób na podgrzanie dużej ilości płynu w celu podgrzania, a nawet magazynowania
dobra ilość ciepłej wody w 70c
w silnikach GM wykorzystują wtrysk wody do rury wydechowej, aby zredukować hałas i utrzymać kanał w niskiej temperaturze, aby uniknąć wysokiej temperatury w komorze silnika


Doskonała informacja. Kto może wykonać tego rodzaju edycję? Kierowca? Inżynier ogrzewania? Czy znasz kogoś, kto mógłby wykonać tę operację?

przed uruchomieniem silnika należy uruchomić wentylację komory silnika, aby uniknąć wybuchu


Zgadza się.

Niektóre łodzie mają na pokładzie generator 220 V 60 Hz, często niezależny od silnika głównego, również chłodzony wodą.
Z pewnością chłodzony powietrzem dwucylindrowy VM


Tak, przeważnie generator w dźwiękoszczelnym pudełku.

pytanie brzmi, czy oświetlenie ma 12 woltów, czy 24 wolty?


Wszystko ma zostać stworzone, abyśmy mogli wybrać 12 lub 24 wolty.
Będzie też drugi obwód 220 woltów.

okaże się, czy niezbędna energia jest na noc lub na długi czas wyłączony główny silnik zatrzymany (GM 2-suwowy jest raczej głośny i będzie zabroniony do użytku na drodze z powodu zanieczyszczenia), więc bądź ostrożny, aby przez resztę nie podążać wystarczająco szybko?


Tak, czasami zatrzymamy się na kilka tygodni, zimą, bez nawigacji i bez elektrycznego połączenia brzegowego. Korzystanie z grupy jest skutecznie zabronione w nocy, w okolicy (tym lepiej, że ;-))

Jeśli cały układ elektryczny jest pod niskim napięciem, istnieje sposób na naładowanie akumulatorów podczas pracy, co pozwala uniknąć pracy silnika, gdy jest zatrzymany pod niskim obciążeniem, hałas jest zapachowy.


Tak, ładujemy akumulatory podczas pracy. Ale w czasie, gdy piszesz, musisz produkować bez użycia głównego silnika.

Gdy łodzie zacumują, w marinie znajduje się gniazdo zasilania.


Barki o długości 38 m na ogół nie mają dostępu do przystani dla mniejszych łodzi (poniżej 20-25 m) ... A gdzie znajduje się nasza oficjalna lokalizacja, nie ma połączenia elektrycznego z ziemia.

André, co sądzisz o instalacji rozwiązania kogeneracji na barce z ograniczeniami opisanymi powyżej?

Xavier
0 x
xaviervd
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/01/08, 22:01




przez xaviervd » 05/07/08, 14:29

Tylko mały post (poza kontekstem), aby podzielić się z Tobą szaloną przygodą, którą przeżywamy:

http://www.ange-gabriel.be

:-)

Fluvialo,

Xavier
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/07/08, 15:49

Witam,
Jedyne praktyczne doświadczenie, jakie mam,
to był przyjaciel, który miał ten sam projekt; sprzedał swoją barkę w katastrofie, ponieważ grubość metalu kadłuba była ograniczona ...
Jest kontrola techniczna, czy dobrze zrozumiałem.
Jest to więc bardzo ważny punkt do sprawdzenia
0 x
xaviervd
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/01/08, 22:01




przez xaviervd » 05/07/08, 16:40

Tak, jest to niezbędny punkt, który należy sprawdzić (zasadniczo) przed zakupem łodzi ... Kadłub musi mieć wszędzie więcej niż 3,9 mm, aby mógł zostać zatwierdzony.

Więcej informacji tutaj: http://www.habitat-fluvial.net/a-quoi-r ... tat-2.html

Fluvialo,

Xavier
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/07/08, 07:22

Witam,
Oto silnik okrętowy, który nie zużywa dużo 10 KM: volvo penta 10ch diesel
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 06/07/08, 09:14

lejustemilieu napisał:Witam,
Oto silnik okrętowy, który nie zużywa dużo 10 cv


Tylko dla informacji, aby właściwie napędzać 38-metrową barkę, potrzebujesz silnika o mocy większej niż 200 KM ... najmniej wydajne silniki stosowane na tego typu barce miały nie mniej niż 150 KM ... najmocniejszy 400 KM ...
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 73