FR3 19-20 08/12: ekologiczny dom w pobliżu Chambéry

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

FR3 19-20 08/12: ekologiczny dom w pobliżu Chambéry




przez jean63 » 09/12/07, 23:57

Tak, kolejny raport......ale to nie jest "bierny"

http://jt.france3.fr/1920/index.php3?jt=1

kliknij na "dom ekologiczny w pobliżu Chambéry"

misterloxo więcej pracy!! DZIĘKI.

Edytuj przez Christophe: oto wideo na żywo
https://www.econologie.com/video-d-une-m ... -3554.html
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 10/12/07, 21:37

0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 11/12/07, 00:26

dziękuję misterloxo.

Mój kochany zielony dom : 440 000 euro, ale z dachem całkowicie pokrytym panelami fotowoltaicznymi + pompa ciepła (powietrze-powietrze?) + 15 cm korka w drewnianych ścianach szkieletowych (korek jest bardzo drogi) + zewnętrzna okładzina z czerwonego cedru. produkcja energii elektrycznej sprzedawana do EDF: 6000 euro/rok według projektanta

Daleko nam do ośmiokątnego domu ze słomy (pasywnego) za 150 000 euro firmy johnix. Gdybym miał wybierać, wziąłbym pasywną ośmiokątną.

Jedyna dotacja wypłacana przez radę generalną wynosi 30 000 euro.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/12/07, 14:50

jean63 napisał:Daleko nam do ośmiokątnego domu ze słomy (pasywnego) za 150 000 euro firmy johnix. Gdybym miał wybierać, wziąłbym pasywną ośmiokątną.

Jedyna dotacja wypłacana przez radę generalną wynosi 30 000 euro.


Jeszcze raz dziękuję misterloxo 8)

Zgadzam się z jean63, że to wciąż „kapitalistyczna” prezentacja.
Staramy się, aby klient gogo uwierzył, że jego dom uczyni go bogatym.
W rzeczywistości klient szczególnie wzbogaci swojego bankiera przez minimum 30 lat!!!

Co do 6000€ sprzedanych EDF, zrozumiałem, że trzeba było odkupić 4000€ rocznej konsumpcji domu, czyli „tylko 2000€ zysku”.
Wydaje mi się, że kontrakty odkupu energii elektrycznej mają stałą stawkę, a taryfy sprzedaży energii elektrycznej znacznie wzrosną (teraz po prywatyzacji EDF) : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 11/12/07, 15:26

Co do 6000€ sprzedanych EDF, zrozumiałem, że trzeba było odkupić 4000€ rocznej konsumpcji domu, czyli „tylko 2000€ zysku”.
Wydaje mi się, że kontrakty odkupu energii elektrycznej mają stałą stawkę, a taryfy sprzedaży energii elektrycznej znacznie wzrosną (teraz po prywatyzacji EDF)

Dokładnie, to wielkie oszustwo!!

Jeśli polegają na tego rodzaju raporcie, aby promować tak zwane „zielone” domy, cóż, to pech.......

Lepiej pokażą domy pasywne, w tym 3 modele, które zostały już wprowadzone do ekonologii:

- belgijskie Ardeny
- Ośmiokątny (słomkowy)
- Prawie pasywny francuski dom (80%) cytowany w raporcie FR2 lub FR3, którego wideo jest tutaj.

Szczerze mówiąc, nasze zespoły „pseudo-specjalistów od budownictwa energooszczędnego”, które pracowały nad Grenelle de l'environnement, mogłyby się wiele nauczyć od tego typu domów.

Naprawdę jesteśmy do bani we Francji (patrz Austria i Niemcy).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 11/12/07, 15:39

Tutaj umieszczam wideo widoczne bezpośrednio na stronie: https://www.econologie.com/video-d-une-m ... -3554.html

Citro napisał:Co do 6000€ sprzedanych EDF, zrozumiałem, że trzeba było odkupić 4000€ rocznej konsumpcji domu, czyli „tylko 2000€ zysku”.
Wydaje mi się, że kontrakty odkupu energii elektrycznej mają stałą stawkę, a taryfy sprzedaży energii elektrycznej znacznie wzrosną (teraz po prywatyzacji EDF) : Evil:


Cóż, nie do końca to zrozumiałem:

a) oszczędzają 4000 euro na rachunkach za energię (a więc all inclusive, nie tylko prąd), możemy wywnioskować, że na rachunkach EdF jest maksymalnie 1000 euro (25% energii elektrycznej na rachunku za energię).

b) odsprzedają w sieci za 6000 € rocznie

c) mówi o zyskach w wysokości 150 000 euro w ciągu 20 lat, tj. 7500 euro (skąd bierze się dodatkowe 1500 euro?) rocznie, rekompensując „dodatkowy koszt” w wysokości 140 000 euro...Zapomina tylko dodać, że po 20 latach wiceprezesi są już prawie u kresu życia...

To głupie, że nie wiemy, ile m² zainstalowano i za ile. Obecnie cena chińskiej instalacji fotowoltaicznej wynosi 5 € HT za niezainstalowaną toaletę.

Nie mówi jednak, że jako inżynier fotowoltaiki wątpię, aby naprawdę zapłacił wysoką cenę za swoje panele (byłoby to głupie, nie?), a badanie było już bezpłatne. .. (chyba że sam zapłaci :D). Co już samo w sobie jest znaczącym zyskiem...

W każdym razie reklamowana cena 440 000 € jest OGROMNE!! Tym bardziej, że to bardziej domek niż dom, ile mXNUMX myślisz? Nie wiemy nawet, czy jest cena gruntu! (to szaleństwo nieruchomości w tej okolicy, jak w wielu regionach Francji)

To bardziej elitarna ekologia niż ekonomia dla wszystkich :( ... i całkowicie zgadzam się z opinią Jean63 na ten temat (wystarczająco rzadko, aby ją przedstawić :D )

Poza tym bardzo podobała mi się "pompa ciepła na poddaszu, która odzyskuje energię z zewnątrz"... ale oczywiście dziękuję dziennikarzom :) Jakikolwiek nawak! : Lol: : Lol: : Lol: Ach tak, to prawda, że ​​niedaleko nas do krainy fioletowych krów i świstaków pakujących czekoladę!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 11/12/07, 16:04

Swoją drogą, czy myślisz, że dziennikarze byliby zainteresowani reportażem o domu z „drewna słonecznego” z panelami o powierzchni 70 m² i „zgubionym” buforem o pojemności 70 m3 (cóż, nie tak dużo, sedany są oddalone o 20 minut drogi) w wybrzuszenie ale które kosztują mniej niż „przeciętne” mieszkanie w głównych francuskich miastach? : Mrgreen:

Hej, jeszcze ci nie mówiłem, ale w ciągu najbliższych kilku dni zamierzam zbadać, czy jest możliwe (oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia) mikro-CHP (olej napędowy, a nawet drewno w stirlingu).
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/12/07, 16:18

Christophe napisał:a) oszczędzają 4000 euro na rachunkach za energię (a więc all inclusive, nie tylko prąd), możemy wywnioskować, że na rachunkach EdF jest maksymalnie 1000 euro (25% energii elektrycznej na rachunku za energię).

b) odsprzedają w sieci za 6000 € rocznie

c) mówi o zyskach w wysokości 150 000 euro w ciągu 20 lat, tj. 7500 euro (skąd bierze się dodatkowe 1500 euro?) rocznie, rekompensując „dodatkowy koszt” w wysokości 140 000 euro...Zapomina tylko dodać, że po 20 latach wiceprezesi są już prawie u kresu życia...

Ja też nie wszystko zrozumiałem.

Christophe napisał:To głupie, że nie wiemy, ile m² zainstalowano i za ile. Obecnie cena chińskiej instalacji fotowoltaicznej wynosi 5 € HT za niezainstalowaną toaletę.

Czy stanowi to około 750 € bez podatku za m²? (przy 150 W/m²)

Christophe napisał:Poza tym bardzo podobała mi się "pompa ciepła na poddaszu, która odzyskuje energię z zewnątrz"... ale oczywiście dziękuję dziennikarzom :) Jakikolwiek nawak! : Lol: : Lol: : Lol: Ach tak, to prawda, że ​​niedaleko nas do krainy fioletowych krów i świstaków pakujących czekoladę!

Zwłaszcza zimą przy -15°C! Ciekawe co będą "pompować"! :x
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 11/12/07, 16:28

Pomyliłem się co do PV, to 3.5 € HT, przepraszam... 5 € HT to cena „europejskiego” PV.

W przypadku pompy ciepła dziennikarze chyba pomylili CMV z podwójnym przepływem… ale to prawda, że ​​pompuje też ciepło (ale z wnętrza domu : Mrgreen: ) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112