Pompa ciepła zasilana panelami fotowoltaicznymi

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
wiadomości
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/10/07, 21:22
Lokalizacja: ŚWIĘTY MAŁO

Pompa ciepła zasilana panelami fotowoltaicznymi




przez wiadomości » 08/10/07, 13:10

dzień dobry
Właśnie nabyłem pompę ciepła firmy YACK modulo 40 z grupą mitsu FDCVA 402 +- 1350w, którą chciałbym połączyć z autonomiczną jednostką fotowoltaiczną, ale.......... Nie znam zużycia tego ciepła pompa (elektryka to nie moje hobby), więc nie da się zobaczyć ile paneli bym potrzebował...
i chcialbym sie sam (z wasza pomoca) zorientowac zanim poprosze fachowca o wycene a on zobaczy ze jestem piekna w elektryce
jeśli ktoś ma jakąś radę, jestem twoim człowiekiem
Dziękuję wszystkim
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 08/10/07, 19:25

Na pierwszy rzut oka : Mrgreen: +/- 1350W, jeśli chodzi o zużycie prądu...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

pompa ciepła




przez bobono » 08/10/07, 21:20

Wystarczy mieć ekwiwalent mocy w panelu słonecznym do mocy elektrycznej sprężarki i wentylatorów.

W rzeczywistości Pac nie działa na stałe, jednak panele słoneczne produkują tylko w ciągu dnia, więc musi być przechowywany z bateriami, a falownik zapewni alternatywę dla Paca.

Licząc na dwa razy większą moc w panelu i akumulatorze oraz inwerterze nie powinno być źle.

Zmontowane panele mogą kosztować od 600 € do 5000 € w zależności od dostawcy.
0 x
wiadomości
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/10/07, 21:22
Lokalizacja: ŚWIĘTY MAŁO




przez wiadomości » 08/10/07, 22:09

Dziękuję za wyjaśnienie.
jeśli dobrze zrozumiałem, potrzebuję około 3000 W w panelu z zespołem akumulatora / falownika
adresy mogą być w sieci, ponieważ margines jest szeroki między 600 a 5000 €
czy cena równa się ilości?
czy są panele o dużej pojemności czy lepiej postawić kilka "małych".
dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 08/10/07, 22:28

600€ do 5000€ za 20 m2 paneli fotowoltaicznych + bateria?

To żart? Brakuje zera chłopaki!

Oto moja opinia na temat problemu...

Wytwarzanie ciepła za pomocą paneli fotowoltaicznych nawet za pomocą pompy ciepła, która „podnosi” wydajność, nie jest zbyt rozsądne, ponieważ ogólna wydajność wyniosłaby 40-45% w zależności od różnych wydajności. I nie mówię nawet o magazynowaniu energii elektrycznej...

Więc pkoi nie używa bezpośrednio termicznych paneli słonecznych (wydajność 80%)… Pompy ciepła to oszustwa energetyczne… z globalnego punktu widzenia… prowadzi działalność tylko przez EdF…

Krótko mówiąc, przejdźmy dalej, konkretnie w twoim przypadku, powiedzmy, że chcesz autonomii 5 godzin dla pompy ciepła dziennie.

Musisz więc wyprodukować i zmagazynować 5 * 1.35 kWh = 6,7 kWh, które wydaję na magazynowanie... do niezbędnych pomiarów bierzesz drugą kartę tutaj:

Obraz

https://www.econologie.com/carte-de-fran ... -3137.html

Dzielisz przez 365 i mnożysz 0,15 (wydajność paneli), masz swój lokalny potencjał. Dzielisz swoje 6,7 przez ten potencjał i otrzymujesz potrzebną liczbę paneli. Przykład, jeśli potencjał = 1000 kWh/m2.rok, co daje:

1000/365 * 0,15 = 0,411 kWh/dzień lub 16,3 m²

Wtedy potrzebujesz inwertera i baterii...

Pozwalam ci „znaleźć”, ile to kosztuje… ale mam jedną pewność: zapomnij o tym pomyśle, to się nie opłaci...

Na koniec: z termicznymi panelami słonecznymi miałbyś przy tej samej powierzchni i tym samym potencjale słonecznym produkcję energii 1000/365 * 0,8 = 35,7 kWh ciepła...więcej, niż kiedykolwiek zapewni Ci pompa ciepła zasilana energią fotowoltaiczną...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/10/07, 22:45

wyobraź sobie, że energia nie jest na tyle droga, aby instalacja fotowoltaiczna była opłacalna

Pozostaje to w zakresie wolontariatu, nawet do produkcji ciepłej wody użytkowej przy pomocy regionu i ADEME, trudno zarobić w 10 lat, a nawet wtedy, jeśli nic się nie zepsuje w tym okresie...

Wiem co mówię, projektuję tego typu instalacje
Jest to zalecane w nowych budynkach przez RT2005, w przeciwnym razie nikt nie prosiłby o oszczędność pieniędzy
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/10/07, 22:56

PS dla Krzysztofa

Pompa ciepła jest inwestycją, która staje się dziś opłacalna ze względu na inflację ropy naftowej

Koszt energii elektrycznej: ok. 0.07 € za kWh
Koszt oleju opałowego: około 0.06 KWh plus konserwacja, przewód, kocioł...
niewiele taniej za gaz

Obecnie dysponujemy pompami ciepła o całkowitej rocznej wydajności (lub COP) wynoszącej 5 w ciągu roku, zdolnymi do przygotowania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i klimatyzacji.

Żywotność tych maszyn szacowana jest na 10 do 15 lat

Ze względu na cenę paliw kopalnych i biorąc pod uwagę wymianę pompy ciepła co 10 lat, jest to i tak trochę tańsze niż olej opałowy czy gaz

Na przyszłość: energia elektryczna powinna pozostać mniej więcej stabilna, ale paliwa kopalne będą rosły

Najbliższa przyszłość to wielkopowierzchniowa instalacja fotowoltaiczna, około 20m² czujnika na 100m² powierzchni mieszkalnej z podgrzewaną podłogą do magazynowania energii i albo wkład opalany drewnem, albo mała pompa ciepła do przejęcia z instalacji.

Następną przyszłością są wysokowydajne fotowoltaiczne panele słoneczne do produkcji wodoru i niskociśnieniowego magazynowania.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 08/10/07, 22:57

Capt_Maloche napisał:Pozostaje to w zakresie wolontariatu, nawet do produkcji ciepłej wody użytkowej przy pomocy regionu i ADEME, trudno zarobić w 10 lat, a nawet wtedy, jeśli nic się nie zepsuje w tym okresie...


10 lat jesteś bardzo miły... w cenie oleju opałowego i paneli, niektórzy nigdy nie są... w dodatku kalkulacje opłacalności rzadko biorą pod uwagę koszty energii instalacji fotowoltaicznej. W naszym przypadku jest to 700W przez 8 godzin dziennie w najlepsze dni...ale nasza instalacja jest daleka od powszechności.

Ale dokładnie i gdyby to dotacje były częściowo odpowiedzialne za tę długą rentowność? Każdy subsydiowany produkt podnosi ceny...

Czy systemy „pierwszej ceny” (np. tureckie termosyfony, ale nie tylko…) nie są lub są dotowane bardzo rzadko? Pkoi, czy staramy się produkować panele z 90% wydajnością, zamiast skupiać się na zainstalowanej powierzchni (wolę 2 m² przy 70% niż 1 m² przy 90% za tę samą cenę...)? Pkoi nikt nie ma przewidzianej podkładki termicznej do ogrzewania? Itd itd...

Capt_Maloche napisał:Wiem o czym mówię, sam projektuję tego typu instalacje.Do nowego budownictwa jest to zalecane przez RT2005, inaczej nikt by tego nie montował dla oszczędności.


„Zalecane” co przez to rozumiesz?

Hej, nie wiedziałem, że projektujesz panele fotowoltaiczne, więc szybkie pytanie: kiedy robi się za gorąco (brak zapotrzebowania), gdzie idzie energia w nowoczesnych panelach?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/10/07, 23:05

Christophe napisał: „Zalecane” co przez to rozumiesz?

Hej, nie wiedziałem, że projektujesz panele fotowoltaiczne, więc szybkie pytanie: kiedy robi się za gorąco (brak zapotrzebowania), gdzie idzie energia w nowoczesnych panelach?


RT 2005 narzuca instalację solarną do produkcji CWU, jeśli architekt ją usunie, będzie musiał znaleźć inne oszczędności energii, aby zachować zgodność z „budynkiem referencyjnym”

Nie projektuję paneli fotowoltaicznych, pracuję w biurze projektowym, jestem projektantem i specyfikatorem (inżynier płynów co)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/10/07, 23:14

Ja też myślę tak: PV jest po prostu dobre, gdy nie opłaca się ciągnąć kabli na małe moce: parkometry, stacje pomiarowe, radioodbiorniki łodziowe,

co do pompy ciepła to pamiętam: chcieli mi dać jakieś piętnaście lat temu, zrobiłem kalkulację: elektryczna KW za droga.
Teraz jest trochę lepiej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114