Zielona budownictwo zbiorowe

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
jen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/09/07, 23:04
Lokalizacja: Węgiel (78)

Zielona budownictwo zbiorowe




przez jen » 25/09/07, 23:36

Dziękuję wszystkim "oświeconym" z forum, zielone budownictwo (i architektura) należą do moich zainteresowań.

Mieszkam w regionie, w którym grunty są drogie, ale czasami oferują znaczne możliwości zabudowy (SHON do zbudowania). W każdym razie tak sugerują reklamy nieruchomości, na gruntach, które nie sprzedają się szybko, co pozostaje tajemnicą (za małe dla deweloperów i za duże dla osób prywatnych?)

Mam pomysł, aby budowa małych kolektywów (kolektyw sam w sobie jest również ekologicznym sposobem mieszkalnictwa!)

Chciałbym przedyskutować ten absurdalny pomysł (ale wśród ludzi oświeconych...), być może niektórzy doświadczyli tego typu operacji. I ewentualnie skontaktuj się z ludźmi w regionie, którzy są przynajmniej zainteresowani tym pomysłem (78, Boucle de Montesson i region).
:|
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 26/09/07, 08:57

Witam i witam Yensial!
Dziękuję wszystkim "oświeconym" z forum
Zaraz cię zatrzymam! :zmarszczyć brwi: członkowie ekonologii nie są w żaden sposób „oświeceni”, ale rzeczywiście eksperymentatorzy, badacze co! a ponadto za pomocą bardzo małych środków, które robią wszystko, co w ich mocy, aby zrozumieć i ulepszyć różne systemy, które są zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne, co nie ma nic wspólnego z oświeceniem! : Mrgreen:
Jeśli chodzi o konstrukcje ekonologiczne, z pewnością znajdziesz to, czego szukasz, przeglądając różne odpowiednie tematy na stronie forum ! Nie zapomnij o funkcji „szukaj”, która Ci pomoże. : Mrgreen:
0 x
jen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/09/07, 23:04
Lokalizacja: Węgiel (78)




przez jen » 26/09/07, 09:54

„Oświecony”, w cudzysłowie, każdy zrozumie czułą stronę cytatu. A z definicji oświeceni to genialni ludzie...

Dziękuję za ciepłe powitanie.

:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 26/09/07, 10:30

„Oświecony”, w cudzysłowie, każdy zrozumie czułą stronę cytatu. A z definicji oświeceni to genialni ludzie...
patrząc w ten sposób, nie wydaje mi się, żeby było tak ciepło, jak pozwalasz! na dowód mojej interwencji! i oświeconych genialnych ludzi :otak, niektórzy rzeczywiście są! : Chichot:
Dziękuję za ciepłe powitanie.

Przepraszam, jeśli cię skrzywdziłem:
Przepraszam cię.
0 x
jen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/09/07, 23:04
Lokalizacja: Węgiel (78)




przez jen » 26/09/07, 14:19

W żaden sposób nie poczułem się urażony, powitanie było naprawdę ciepłe („powitanie + kilka rad… nic do powiedzenia).

Pozbądźmy się więc wszelkich niejasności: : Chichot: : Mrgreen: : Lol:

Trzeba przyznać, że w 2007 roku zaczynamy być wiarygodni, gdy mówimy o zielonym budownictwie, domu pasywnym, ogrzewaniu drewnem itp.
Ale nie tak dawno temat zrównoważonego rozwoju nabiera rozpędu w mediach (kilka programów w prime time, jak Yann Arthus-Bertrand, czy reportaże o „domach jak żadne inne” w niedzielne wieczory w E = M6)
Czyli jeszcze 2 - 3 lata, mogłoby się wydawać, że to sprawa jakiegoś "oświeconego"


Wracam więc do mojego pytania o budowę kilku małych kolektywów. Bo szczerze mówiąc dzisiaj nie mamy wielkiego wyboru:
- albo kupujesz mieszkanie, albo dom (stary, albo nowy i bardzo drogi, rzadko zielonego budownictwa),
- albo budujemy pojedynczo, a tam, jeśli chcemy, budujemy na zielono.

: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Kyos
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 31/03/07, 15:53
Lokalizacja: Rodan




przez Kyos » 02/11/07, 10:28

Halo

To prawda, że ​​kolektywy są potencjalnie bardziej ekologiczne, ponieważ w przypadku tej samej przestrzeni życiowej mają mniej styku na zewnątrz/wewnętrznie.

Jednym z problemów podejścia „małego zielonego kolektywu” jest, jak pan wskazuje, utworzenie grupy ludzi o takich samych oczekiwaniach w tej dziedzinie. Z mojej strony uważam, że to prawie niewykonalne, w każdym razie „tu i teraz” : Chichot: .

Być może w duchu i ruchu Castors byłoby to możliwe w
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 02/11/07, 16:13

Kyos pisze:Halo

To prawda, że ​​kolektywy są potencjalnie bardziej ekologiczne, ponieważ w przypadku tej samej przestrzeni życiowej mają mniej styku na zewnątrz/wewnętrznie.

Jednym z problemów podejścia „małego zielonego kolektywu” jest, jak pan wskazuje, utworzenie grupy ludzi o takich samych oczekiwaniach w tej dziedzinie. Z mojej strony uważam, że to prawie niewykonalne, w każdym razie „tu i teraz” : Chichot: .

Być może w duchu i ruchu Castors byłoby to możliwe w

Bondjou z Belgii raz,
Nie tak dawno temu... Tydzień temu widziałem w telewizji...
Rodzina budująca dom ze słomy (we Francji)
Ale dostaje pomoc na jego budowę, a dodatkowo każe płacić ludziom, którzy przychodzą do niego pracować... : Chichot: Tak tak
Szarżuje, więc ludzie, którzy przychodzą mu z pomocą, uczą się budować ze słomy.Posiłki chyba w cenie.
Ale hej... powinniśmy znaleźć faceta... i uczyć się w domu.
I byli ludzie pracujący... tak, tak
Tak więc istnieje we Francji (jeśli dziennikarze mówią prawdę... :| )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Kyos
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 31/03/07, 15:53
Lokalizacja: Rodan




przez Kyos » 02/11/07, 17:45

Halo

Widziałem to przedstawienie. Ludzie, którzy płacą, faktycznie przychodzą się uczyć. Nie głupi człowieku...
0 x
jen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/09/07, 23:04
Lokalizacja: Węgiel (78)




przez jen » 04/11/07, 22:15

Rzeczywiście, duża trudność polega na znalezieniu „komotywacji”, a nie śmiem sobie wyobrazić, co będzie po… nieporozumieniach w sprawie budowy, wkładach finansowych, kto zajmie mieszkanie wystawione na „Wschód”? itp a szef banków?? Trochę utopia w moim pomyśle, ale to powiedziawszy, wpadłem w ręce jednego lub dwóch eksperymentów, które wydają się działać, a potem jest przykład starych fabryk przekształconych w lofty, zasada jest ta sama, ludzie zbierają się w SCI, aby przeprowadzić operację.

Poza tym mój projekt tak naprawdę nie polega na samodzielnym budowaniu, nawet jeśli wszystkie te eksperymenty ze słomianymi domami wydają mi się zabawne. Ja ze swojej strony nigdy nie będę miał czasu... A ja wolę myśleć, że w "ekonomicznym" aspekcie zrównoważonego rozwoju są firmy, które rozwijają się na zielonym budownictwie, ze zdrową konkurencją i normalnymi cenami. ..

:|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Delair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 31/10/07, 15:51
Lokalizacja: CHATEAUBOUDUN




przez Delair » 05/11/07, 16:29

Tak, szczerze mówiąc, samodzielna konstrukcja to jazda bez hamulców.... Nie mówię, że skoki spadochronowe bez spadochronu...

: Mrgreen:
0 x
mężczyźni poprzedzają las, pustynie podążają za nimi „CHATEAUBRIANT

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144