Dom pasywny bez ogrzewania w Ardenach

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

Dom pasywny bez ogrzewania w Ardenach




przez Christophe » 24/04/07, 23:16

Jest to dom pasywny z drewnianą ramą zlokalizowany w belgijskich Ardenach w Neufchateau, a dokładniej w relacji:

https://www.econologie.com/telechargeme ... -ardennes/


Oto ich strona internetowa:
http://passive-aventure.vivao.be/index.php
jest regularnie aktualizowana o ciekawe informacje techniczne!

Ten artykuł jest szczególnie interesujący:
http://passive-aventure.vivao.be/temperature_live.html

ps: Miałem okazję poznać Raphaëla osobiście, w miarę możliwości postaram się umówić nowy termin, a czy ktoś jest zainteresowany szczegółami?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6979
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2903




przez gegyx » 15/11/07, 11:46

Ten dom to wspaniała przygoda. I wzór do naśladowania i rozwijania.
Inicjatorzy wydają się być niezwykle sympatyczni… :D

Widziałem mieszkańców z polarem… Ale temperatura w środku to 20°, a na zewnątrz -1°. To niesamowite!

Z zewnątrz to ciekawe, wbrew temu co mogłoby się wydawać, dom jest wysoki, wystawiony na działanie wiatrów. Estetycznie jest trochę brzydki na zewnątrz, ale ładny w środku.
Otwory są ograniczone do południa.
Po drugiej stronie wszystkie zatoki. Wszystkie potrójnie oszklone. To inwestycja (na 10 lat?). To samo za cenę wentylacji, która musi być z najwyższej półki?

W przypadku mocnego uderzenia zawsze można dogrzać odnowioną rurę powietrzną na wylocie z wymiennika.

Chcielibyśmy wiedzieć (kiedy wiesz więcej), skład ścian, stropów, ocieplenie dachu.
Jak wysoka jest wentylacja w pokojach?
Czy ściana z gliny jest wykonana z suszonego gruzu, czy odlana w sztywnej konstrukcji?
Gdyby wzięli przykład z innych wcześniej istniejących projektów.
Gdyby wezwali wyspecjalizowanego architekta.
Czy dostarczą ogólny plan podstawowy, aby pomóc w opracowaniu tego typu konstrukcji?
Jeśli sami wykonali część pracy i ostatecznie ostateczny koszt (x 1,5?)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 15/11/07, 11:51

Tak, oszałamiające to właściwe słowo… zwłaszcza, gdy znasz surowe zimy w Ardenach… jak na przykład następnej nocy ma być -8°C (mieszkamy około 30 km od tego domu)!

Glaglagla... na szczęście dzisiaj pogoda jest bardzo ładna, a nasze panele słoneczne działają na pełnych obrotach (na zewnątrz jest 1°C, ale to promieniowanie nie liczy T°...).

Nic wspólnego z „pasywnym” domem na południu Francji (w stylu Bové…)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 15/11/07, 17:31

Nic wspólnego z „pasywnym” domem na południu Francji (w stylu Bové…)

Niezupełnie na południu z punktu widzenia „ciepła”… na Causse du Larzac nie zawsze musi być bardzo gorąco i zdziwiłbym się, gdyby w jego domu nie było źródła ogrzewania.

Jego dom jest również bardzo piękny pod względem estetycznym.

W przypadku domu pasywnego Belgów wciąż trudno mi uwierzyć, że kilka dni bez słońca, przy utrzymującym się minusowym mrozie przez całe dnie i noce, temperatura w środku nie spada… ..

To blef, ale czy nie jest to trochę blef. Czy nie mają jednego (lub więcej) grzejników elektrycznych wyciągniętych z szafy w razie potrzeby? Naprawdę chciałbym tam mieszkać i zobaczyć, co dzieje się bez słońca.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 15/11/07, 17:37

Brak grzejnika, ale jeśli przyjrzysz się uważnie filmowi, jest tam dużo halogenów… włączonych nawet w świetle dziennym… oto wada! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 15/11/07, 17:39

jean63 napisał:
To blef, ale czy nie jest to trochę blef. Czy nie mają jednego (lub więcej) grzejników elektrycznych wyciągniętych z szafy w razie potrzeby? Naprawdę chciałbym tam mieszkać i zobaczyć, co dzieje się bez słońca.

Sugeruję, żeby Chris raz zrobił dla nas raport o "choli". :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 15/11/07, 17:58

Raz to w Brukseli huh!! Cóż, tak, idź!

Jeśli chodzi o raport, ich strona i wideo już nie są złe, prawda?

https://www.econologie.com/telechargeme ... -ardennes/
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 16/11/07, 09:55

Christophe napisał:Raz to w Brukseli huh!! Cóż, tak, idź!

Jeśli chodzi o raport, ich strona i wideo już nie są złe, prawda?

https://www.econologie.com/maison-passiv ... -3537.html

Cóż, tak, ale byłoby interesujące odpowiedzieć na kilka pytań, takich jak to, które zadałeś o zużyciu energii elektrycznej lub typu „czy naprawdę nie ma dodatkowego ogrzewania?”
A potem mieć szczegóły techniczne i architektoniczne, dobór materiałów izolacyjnych, grubość dachu, fakt, że ściany są oddychające czy nie itp., znać nazwisko swojego architekta, które można wykorzystać do d innych, łącznie koszt domu...itp.,itp.
A potem po prostu wprowadzić ich w tematykę ekonologiczną i zaprosić do udziału w forum.
NIE ? :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Luke and Cindy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 13/11/07, 18:36
Lokalizacja: Puy de Dome




przez Luke and Cindy » 17/11/07, 15:09

O tak! dobrze by było gdyby zarejestrowali się na forum, w ten sposób mogliśmy zadać im wiele pytań : Chichot: , plus dla mnie wyglądają bardzo ładnie. Jeśli stworzyli tę stronę, to dlatego, że chcą podzielić się swoim doświadczeniem!
0 x
Tylko wtedy, gdy upuści ostatnie drzewo,
skaził ostatni strumień,
złapał ostatnią rybę,
człowiek zrozumie, że pieniądze nie są jadalne
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 17/11/07, 19:02

Jak powiedziałem: znam Raphaëla (spotkałem go 2 lub 3 razy), więc zna się na ekonologii, ale nigdy tak naprawdę nie zaprosiłem go, aby tu przyszedł i wziął udział…

Myślę, że na ich stronie jest strona kontaktowa, więc czy kk1 chce go zaprosić? (jeśli to ja to będzie zbyt "przyjdź na moją stronę") :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76