deska narażona na działanie wilgoci

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
kiki
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/04/07, 13:23
Lokalizacja: Owernia

deska narażona na działanie wilgoci




przez kiki » 02/04/07, 13:59

Witam wszystkich.
W 100% ekologiczny. Mam zamiar kupić mały domek z bali w sercu Owernii, który ma około 15 lat, aby zamieszkać w nim na bardzo długo. Jest jednak pewien minus, który mnie przeraża i sprawia, że ​​waham się przed zakupem...
Na południowej elewacji domku, bardzo narażonej na słońce i deszcz, dwie deski nabrały wilgoci w miejscu ich przecięcia na głębokość około 10 cm. Kąt też. Bardzo łatwo można w niego wbić nóż. Kiedy spojrzysz na jedną z tych dwóch desek z boku, zobaczysz grzyba. Wszystko inne w domku jest w idealnym stanie i jest bardzo dobrze utrzymane.
Wadę tę zauważył stolarz, który poradził mi wyleczyć grzyba, podwoić elewację, wzmocnić dany kąt i zabezpieczyć wszystkie kąty południowe.
W związku z tym moje pytanie brzmi: czy problem jest poważny? Czy ryzykuję pogorszeniem się sytuacji w miarę upływu czasu? Ten zakup jest dla mnie naprawdę długoterminowym zobowiązaniem i nie chcę inwestować, jeśli wiąże się to z ryzykiem. Z góry dziękuję również za porady, które zadecydują o podpisaniu umowy sprzedaży pod koniec kwietnia.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie odnośnie izolacji. Domek ten zbudowany jest z prostych desek, ocieplonych wełną mineralną, a następnie boazerią. Czy to wystarczy? Czy po 15 latach wełna mineralna prawdopodobnie się nie zawali?

Dziękuję wszystkim.
Do zobaczenia wkrótce.
0 x
kiki
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/04/07, 13:23
Lokalizacja: Owernia




przez kiki » 02/04/07, 14:13

Szczegóły dotyczące grubości:
deska: 5 cm
wełna mineralna: 5 cm
pozbawiony powietrza: można przełożyć przez niego rękę na płasko
boazeria: 1,5 cm
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 03/04/07, 17:26

kiki napisała:Szczegóły dotyczące grubości:
deska: 5 cm
wełna mineralna: 5 cm
pozbawiony powietrza: można przełożyć przez niego rękę na płasko
boazeria: 1,5 cm


Nie masz zdjęcia, abyśmy mogli lepiej zrozumieć problem?
0 x
kiki
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/04/07, 13:23
Lokalizacja: Owernia




przez kiki » 03/04/07, 17:39

Mam tylko widok z przodu, ale niewiele widać... Próbuję się z nią skontaktować.

https://www.econologie.com/fichiers/partager/222.JPG
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 03/04/07, 18:56

Halo

Łatwe wbicie czubka noża w 15-letnią deskę nie powinno być możliwe.

Po pierwsze, czy to naprawdę grzyb spowodował szkody?
czy może jest to po prostu oportunistyczne, ponieważ ta część jest zbyt wilgotna.

Należy szukać przyczyny uwięzionej wilgoci lub infiltracji, nawet pośredniej.

Powinieneś (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) przeprowadzić test dźwięku, uderzając w drewno (pełny dźwięk jest w porządku)

Jeżeli rzeczywiście chodzi tylko o te dwie deski, na tym etapie można rozważyć naprawę.

ALE zawsze zadawaj sobie pytanie: dlaczego właśnie w tym miejscu?
Jeśli odpowiedź nie zostanie znaleziona... zrób to ponownie za jakiś czas

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 04/04/07, 11:00

możemy się również zastanawiać, czy degradacja nie jest spowodowana przez inne pasożyty drewna...
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82