Toksyczny komin ... prośba o renowację

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Lou de Lou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/10/06, 23:54

Toksyczny komin ... prośba o renowację




przez Lou de Lou » 16/10/06, 00:07

Witam,
Jestem politoksykowrażliwy (nadwrażliwy na środowisko) i właśnie wynająłem mieszkanie na wsi, duże i jasne, ale zauważyłem, że komin, który przechodził przez środek, wydzielał zapachy (i szkodliwe skutki). Po oględzinach widać smugę cieczy kreozotowej i kilka poczerniałych obszarów sadzy, która przeszła przez spoiny cementowe (ceglany komin). Ten kominek miał kiedyś wewnętrzną glinianą wkładkę, która się zawaliła. Wydaje się, że nagromadzenie nastąpiło bezpośrednio na murze.

Czy znalazłby się ktoś, kto wie jak mógłbym naprawić ten kominek w sposób nietoksyczny dla mnie (zdrowe produkty) zachowując jak najwięcej wyglądu tego pięknego ceglanego kominka. Jestem najemcą a nie właścicielem...

DZIĘKI! Czekamy na Twoje sugestie.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/10/06, 02:15

Witam,
Prosty sposób na naprawę kominka z czerwonej terakoty z murem wokół niego, sprzedawane są tuleje z blachy nierdzewnej, które są dokładnie takie same jak wymiary kominków, są po prostu wsuwane do kominka i są niewidoczne z zewnątrz. więcej prowadnic kreozotu gwarantowanych na całe życie łatwiejsze do zamiatania sadza nie przywiera dobrze do stali nierdzewnej.
Problem, który napotykasz, wynika z kominów, które nie są używane wystarczająco długo, więc jest zbyt zimno, skrapla się, a mróz wyrządza resztę szkód.


André
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83