Dom bioklimatyczny

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Rahanboy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 02/10/06, 14:51

Dom bioklimatyczny




przez Rahanboy » 02/10/06, 21:57

Witam, przy projekcie renowacji budynku kamiennego chciałbym w jak największym stopniu wykorzystać bioklimat. Ale poza tym, co podpowiada mi rozum, nie mam metody i chciałbym, żeby doradziła mi dobra książka, niezbyt naukowa, z natychmiastowym zastosowaniem.

Krótko mówiąc, wiedzieć wszystko i nic nie płacić ;)

Dziękuję Ci
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/10/06, 09:53

Hej, tu znowu Rahan :D

Christophe, czy możesz mu podać, o które posty chodzi?

było to https://www.econologie.com/forums/maison-bio ... t2255.html

Należy opisać budynek:
Skład ścian, ścian, podłogi
rodzaj dachu
Powierzchnie ścian, pojedyncze lub podwójne szyby, podłoga, orientacja, wysokość, liczba poziomów, plany?
rodzaj fundamentu
Kominy?
Izolacja, jeśli istnieje
aktualny typ ogrzewania, stan

i jaki rodzaj pracy przewidujesz (w zależności od środków) ciężka, lekka...
wymiana przeszkleń
Naprawa podłogi
nowy system grzewczy
Izolacja
Wentylacja...
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 03/10/06, 10:07

Jeśli chodzi o książki, jedna jest naprawdę dobra: „Ekologiczna izolacja” JP Oliva. To moja książka przy łóżku. : Chichot:
Nie chodzi tu dokładnie o dom bioklimatyczny, ale jest tam mnóstwo bogato ilustrowanych informacji. Ten sam autor napisał niedawno kolejną książkę „Projektowanie bioklimatyczne”. Jeszcze jej nie przeczytałem, ale jeśli będzie tak dobrze zrobiona jak poprzednia, szybko stanie się biblią w tym temacie… Obraz
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Rahanboy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 02/10/06, 14:51

Paf, pies




przez Rahanboy » 03/10/06, 12:17

Mam już książkę, którą mi proponujesz i jest na pewno świetna i jak słusznie mówisz, to samo jest z bioklamatami, kto zna tę książkę???

W przeciwnym razie, jeśli chodzi o część techniczną, mam pewne informacje, ale jeszcze nie wszystkie, a także mam plany, jak mogę je udostępnić???

Dziękuję Ci
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 03/10/06, 12:20

Capt_Maloche napisał:Christophe, czy możesz mu podać, o które posty chodzi?


Nie wiem forum na pamięć : Chichot:

Radzę mu skorzystać z wyszukiwarek: search.php

W przeciwnym razie także artykuł na temat naturalnych izolatorów:
https://www.econologie.com/les-isolants- ... -3168.html

A potem ta książka: https://www.econologie.com/l-habitat-eco ... -2616.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 13: 48, 2 edytowany raz.
0 x
derferyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/03/05, 11:30




przez derferyczny » 03/10/06, 12:27

Cześć, mam dwie książki, o których mówisz. Oba są doskonałe, preferuję ten drugi pod względem projektu bioklimatycznego. Przynosi mnóstwo pomysłów, które mogą Ci się przydać podczas remontu. Takie jak instalacja drzew, układ pomieszczeń, rozmieszczenie otworów, magazynowanie energii słonecznej, obliczenia rzutu dachu, ogrzewanie, studnia kanadyjska, wentylacja itp. Prawdziwa kopalnia, bardzo dobrze napisane informacje
To naprawdę obowiązkowa książka, która pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru przy niższych kosztach. Kosztuje 32€, ale naprawdę warto, to inwestycja na lata, gorąco polecam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/10/06, 13:00

Ach, magazynowanie energii słonecznej... to mnie interesuje.

Wspomnę jeszcze o książce François DESOMBRE „Czekam na dom”.
Jest bardzo kompletny i regularnie aktualizowany.
:P
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 03/10/06, 13:14

Zamówiłem dziś rano drugą sztukę w Fnac. Jeśli będzie tak dobry jak pierwszy, jestem pewien, że moje 2 euro zostaną mądrze zainwestowane.

Możesz przeglądać kilka stron tej książki tutaj
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Rahanboy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 02/10/06, 14:51

odpowiedz Capt_Maloche




przez Rahanboy » 03/10/06, 14:32

W odpowiedzi na odpowiedź Capt_Maloche chciałbym przekazać informacje i plany, które mam dotyczące mojego projektu. W jaki sposób mogę je udostępnić???
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: odpowiedz Capt_Maloche




przez Targol » 03/10/06, 14:38

Rahanboy napisał:W odpowiedzi na odpowiedź Capt_Maloche chciałbym przekazać informacje i plany, które mam dotyczące mojego projektu. W jaki sposób mogę je udostępnić???


odpowiedź w tym temacie przez samego mistrza : Chichot:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119