Dom ekologiczny i niezależny od energii

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18

Dom ekologiczny i niezależny od energii




przez GREGNENE » 18/09/06, 22:50

Witam Chciałbym zbudować autonomiczny dom (elektryczność i ogrzewanie) ekologiczny :?
W przypadku wody myślę o użyciu systemu odzyskiwania wody deszczowej, a także studni. Pracuję w firmie zajmującej się naprawą pomp, więc nie ma problemu z tej strony. 8)
Myślę, że do ogrzewania potrzebuję, bo moja willa będzie w Portugalii, więc postawię Jamias poniżej 10 stopni, ale mimo to postawię komin, a do ciepłej wody pomyślałem o zainstalowaniu układu słonecznego.
Mój wielki problem wynika z prądu, którego potrzebuję. Chciałbym, aby system był w stanie zapewnić mi wystarczającą ilość prądu, tak jak w przypadku normalnego użytkowania, więc komputerowa pralka stereo hi-fi TV z drugiej strony do żarówek Myślę, że używam żarówek o niskim zużyciu energii.
powiedz mi, czy coś zapomniałem i dziękuję za odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/09/06, 08:47

Oula! Przybywasz z kompletnym problemem! Witaj!

Będziemy musieli tam iść pocztą:

w przypadku łańcucha HiFI jest to proste, zamieniasz go na odtwarzacz MP3 ze słuchawkami i ładujesz baterię za pomocą ładowarki słonecznej. : Chichot:

w przypadku komputera możesz być może zrobić to samo z laptopem: nie pozostań zbyt długo przy komputerze forums ! : Lol:

W przypadku pralki może być droższa :płakać:
na pewno będziesz musiał znaleźć taką, która może być zaopatrzona w gorącą wodę (a więc słoneczną), poprzedzoną termostatem
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/09/06, 09:57

Jak powiedział Elephant, twój problem jest złożony.

Moim zdaniem na poziomie elektrycznym trudno jest uzyskać całkowitą autonomię lub jeśli jest to konieczne
  • albo mają generator (pantonizowany i działający na HVB, to jedno z nich : Wink:)
  • lub mieć cały pokój pełen baterii.

Pośrednim rozwiązaniem byłoby posiadanie podwójnego obwodu w domu:
  • obwód 24 V zasilany bateriami ładowanymi przez turbinę wiatrową i czujniki fotowoltaiczne. Na tym obwodzie stawiasz oświetlenie główne (spoty 24V dla których wyzwalasz transformator 220V ~ -> 24V-) oraz maksimum urządzeń. W tym celu, jak wskazał ci tak dobrze słoń, albo bierzesz urządzenia przenośne i modyfikujesz ich zasilanie: z tego, co rozumiem, z wyjątkiem lamp elektronopromieniowych, większość urządzeń elektronicznych nigdy nie korzysta z 220V ~: mają zintegrowany transformator (lub transformator zewnętrzny do laptopów, niektórych ekranów TFT), wystarczy dostosować napięcie do urządzenia i gotowe.
  • Obwód 220 V ~ będzie zasilał urządzenia, które faktycznie wykorzystują ten rodzaj prądu (pralka, lodówka, narzędzia elektryczne z przewodem, krótko mówiąc: wszystko, co podłącza się i ma silnik). Następnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby być w 100% autonomicznym w podłączaniu tego obwodu do autonomicznego generatora. (jeśli masz środki, możesz nawet rozważyć mikroelektrownię w kogeneracji energii elektrycznej / ciepłej wody. Z drugiej strony nie wiem, czy istnieje dla osób fizycznych)
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/09/06, 11:13

Cześć
Nie wiem, jakie są przepisy w Portugalii, ale autonomiczna produkcja energii elektrycznej we Francji nie jest całkowicie darmowa.
W Portugalii wielu heolienczyków uczy się o tym.
We Francji, jeśli masz heoliènne w ogrodzie, kable elektryczne, które łączą go z twoim domem, muszą zostać zainstalowane przez EDF, a nadwyżka energii elektrycznej zostanie odkupiona trzykrotnie w stosunku do zwykłego kilowata (tak mi się wydaje). Zrekompensuje to.
To samo, jeśli zainstalujesz turbinę wodną z potokiem przepływającym w twoim ogrodzie ...
Jest coś, co mnie podnieca (hihihi : Chichot: ) jest to kocioł ze zintegrowanym silnikiem Stirlinga. Produkuje energię elektryczną do ogrzewania i ciepłej wody (szukam linku). Zamierzam kupić pawilon, konieczna jest wymiana istniejącego systemu grzewczego. Waham się między tym a odwracalną czapką.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/09/06, 11:19

PITMIX napisał:We Francji, jeśli masz heoliènne w ogrodzie, kable elektryczne, które łączą go z twoim domem, muszą być zainstalowane przez EDF


Nawet jeśli Twój dom jest całkowicie odizolowany od sieci EDF?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/09/06, 12:04

Cześć
Mówię ci, czego nauczyłem się w szkole.
W praktyce nie wiem, jak to działa.
Ale powinieneś wiedzieć, że w Moret sur loing w Seine et Marne centrum badawcze Nucleaire EDF wytwarza energię elektryczną tylko na potrzeby badań, a nadwyżkę sprzedaje się Eu. Dé. EF.
Balèse nan?
Niemożliwe jest magazynowanie energii elektrycznej, a jeśli w pobliżu nie ma sieci, nie wiem, jak to robią.
Może kupuje ci różnicę, nie ciesząc się z tego ...
Jestem zakłopotany ...
0 x
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18




przez GREGNENE » 19/09/06, 12:40

Więc jeśli chodzi o elektryczność, myślę, że dwa obwody, jeden na 220 i jeden na 12 V, nie stanowią problemu. Ale dla grupy generatorów, nawet jeśli działa ona w trybie al hvb i pantome, zanieczyści nie? :?
Ponieważ jeśli się nie zanieczyszcza, nie biorę głowy, instaluję grupę, która będzie wytwarzać energię elektryczną i ogrzewanie przez gazy spalinowe. dzięki za odpowiedzi
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/09/06, 13:06

GREGNENE napisał:Ale dla grupy generatorów, nawet jeśli działa ona w trybie al hvb i pantome, zanieczyści nie? :?


A priori (ale pantone kadors na forum odpowiednio poinformuje cię lepiej niż ja), pantone, w zależności od procentu wtryskiwanej wody, mogą poprawić spalanie, a tym samym zmniejszyć zanieczyszczenie i / lub zużycie.
Jeśli chodzi o HBV, zanieczyszczenie nie może być zerowe, o ile przechodzisz przez spalanie, które w rzeczywistości spowoduje pewne mniej lub bardziej negatywne emanacje.
Z drugiej strony pewne jest to, że bilans CO2 HVB (jeśli pominiemy CO2 emitowany przez maszyny rolnicze, które włączałyby olej napędowy podczas jego uprawy) jest neutralny: w rzeczywistości CO2 emitowany przez silnik to ten, który był pompowany przez roślinę podczas jej wzrostu. A to, pod względem efektu cieplarnianego, jest dalekie od neutralnego.

GREGNENE napisał:Ponieważ jeśli się nie zanieczyszcza, nie biorę głowy, instaluję grupę, która będzie wytwarzać energię elektryczną i ogrzewanie przez gazy spalinowe.

Uwaga, zasada pantone ma już na celu odzyskanie energii spalin, nie jestem pewien, czy można połączyć 2 ...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/09/06, 13:58

Uważam, że najbardziej ekologiczna jest energia słoneczna do ogrzewania.

A potem powiedziałeś, że prawie nie było potrzeby, kominek będzie w porządku. Nie ???
Ale jestem pewien, że istnieją rozwiązania, o których nie myślimy w tym kraju.
Portugalia to młody kraj z młodymi pomysłami.
0 x
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18




przez GREGNENE » 10/10/06, 13:03

Mam nowe pomysły i dokonałem nowych wyborów, aby być niezależnym.
Do podgrzania wezmę kuchenkę masową TULIKIVI, której użyję do gotowania (kuchenka i piekarnik), podgrzewania się zimą i gorącej wody :D
Latem wystarcza ogrzewanie słoneczne (na dachu) :?
W przypadku wody zbiornik odzysku wody deszczowej do mycia, podlewania ogrodu, mycia samochodu, wreszcie wszystko, czego można używać z wodą deszczową.
Do wody pitnej studnia z pompą słoneczną : Chichot:
Ale za prąd blokuję trochę z powodu braku informacji i forum wyraźne, aby uzyskać pomysł : Evil:
Jeśli masz dobrze udokumentowane strony i zdjęcia, daj mi znać
Blokuję też pralce dużego odbiorcę energii elektrycznej
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87