Ekologia i ekonomia

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Cecile
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/09/04, 21:44

Ekologia i ekonomia




przez Cecile » 15/09/04, 21:53

bonjour,
Obecnie przygotowuję dyplom architekta DPLG na temat: Ekologia Ekonomia: zrozumienie dla architektury domowej.
Wybrałem ten temat, ponieważ obecnie pracuję jako kierownik projektu (ponieważ nie jestem jeszcze architektem), gdzie pojęcie budżetu jest wszechobecne w projektowaniu poszczególnych domów... co jest normalne, ale jednak stawia pod znakiem zapytania inwestycję w zasada oszczędzania energii lub wykorzystania w projekcie zdrowych materiałów. Stąd koncepcja kompromisu, która wydaje mi się interesująca w podejściu projektowym....
Nie bardzo wiem, jak rozwinąć te koncepcje. jak mogę ukończyć mój projekt?
Czy ktoś ma jakieś pomysły lub uwagi?
dziękuję Cécile
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 16/09/04, 21:53

uh, nie jestem architektem (ale prawie ;)) i jedyne, co mogę Ci doradzić, to przeczytanie tej książki (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś):

https://www.econologie.com/forums/un-livre-d ... vt199.html

W ten sposób zapoznasz się już z materiałami o różnych zaletach i kosztach...
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118