Studnia prowansalska

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Benoitdelucmau
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/08/06, 16:49

Studnia prowansalska




przez Benoitdelucmau » 02/08/06, 17:05

cześć, jestem nowy w tym forum

Właśnie się zarejestrowałem

jak wiele osób, które to często odwiedzają forum Przymierzam się do budowy domu z uwzględnieniem wymiaru ekologicznego więc chcę zrobić studnię prowansalską tylko i wyłącznie zadaję sobie kilka pytań mam nadzieję że ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć

z góry dziękuję

Zastanawiam się nad wysunięciem pochwy pod wyspę centralną w kuchni.Czy przeszkadza mi fakt, że jakiś mebel znajduje się 10 cm nad nią?

w przypadku syfonu Nie bardzo wiem, jak go zainstalować, wiedząc, że nie mam wolnej przestrzeni. Czy przyklejenie rury do podłoża za pomocą odpływu może to pomóc w odprowadzeniu skroplin?

mając nadzieję, że znajdę jakieś rg, dzięki

adiszatz
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/08/06, 23:30

:D To godny pochwały i mądry projekt.
Studnia prowansalska lub kanadyjska jest dobrze udokumentowana w wielu miejscach poświęconych budownictwu mieszkaniowemu.
Znajdziesz tam specjalistów, zdjęcia i plany budowy.
Jeśli masz go wybudowanego, wybierz rozwiązanie GLOBALNE, takie jak dom bioklimatyczny lub lepszy, dom niskoenergetyczny (zgodny z wytycznymi europejskiego badania „CEPHEUS” wynoszącego 15 Kwh/m² rocznie), szacowany dodatkowy koszt we Francji wynosi 10%, w pozostałych krajach UE bez dodatkowych kosztów.

W ostatecznym rozrachunku dom autonomiczny nie jest utopią i istnieje wiele rozwiązań „technicznych”, które pozwalają to osiągnąć. jest na ten temat forums niektórzy członkowie są energetycznie niezależni...

Wspomniany wyżej dom niskoenergetyczny (15kwh/m² i rocznie zamiast 150kwh/m² i rocznie dla domu tradycyjnego, czyli 10 razy mniej!!!) to po prostu dom zoptymalizowany pod kątem izolacji, eliminacji mostków termicznych , wybór materiałów...
Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjne metody budowlane są odbiegające od normy...
Nieracjonalne jest na przykład umieszczanie stolarki na gołym wnętrzu.
O wiele bardziej logiczne byłoby zamontowanie ich na powierzchni zewnętrznej, a następnie zaizolowanie od zewnątrz, aby zapewnić dobrą ciągłość izolacji ze stolarką, ale także z izolacją dolną (podłoga) i górną (sufit lub dach). Eliminuje to wszelkie mostki termiczne.

W przypadku domu autonomicznego źródłami odnawialnej (i darmowej) energii są słońce, wiatr i woda. Aby prawidłowo z nich korzystać, należy je PRZECHOWYWAĆ.

To wymaga przestrzeni...
Dużo wyborów :
- Baterie, które są drogie, przechowują jedynie energię elektryczną, w ograniczonych ilościach.
- Woda, obszerna, magazynuje kalorie, które można wykorzystać do ogrzewania, ciepłej wody, a nawet energii elektrycznej (rura, silnik Stirlinga itp.)
- Kamienie ogniotrwałe, kamyki itp. przechowują kalorie (zazwyczaj słoneczne) wykorzystywane do ogrzewania powietrza w domu.

Pozostaje jeszcze wybór domu pasywnego, tak izolowanego, że nie wymaga on ogrzewania ani klimatyzacji. Niemniej jednak niezbędna jest skuteczna wentylacja (podwójny przepływ vmc). idealnym rozwiązaniem jest połączenie takiej wentylacji ze studnią kanadyjsko-prowansalską.

http://www.batirbio.org/html/
http://www.pensifs.com/techniques/habitat-panorama.php
http://www.ecocentre.org/
Niektóre witryny, ale lista nie jest wyczerpująca.
O ile mi wiadomo, w przypadku projektu CEPHEUS nie ma języka francuskiego.
Być odważnym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/08/06, 09:32

Kliknęłam z ciekawości i dziękuję za jedno z najpiękniejszych objawień w moim życiu; Mam zamiar zejść głębiej (dosłownie i w przenośni)

cóż, tylko jedna opinia instalatora: upewnij się, że twoja studnia jest dostępny całkiem łatwo, bo jeśli za trzydzieści lat będziesz musiał walczyć ze swoją fajką pod odpływem zlewu, to wcale Ci się to nie spodoba i przestaniesz z niej korzystać. Upewnij się, że meble można łatwo zdemontować

(i dotyczy to WSZYSTKICH typów instalacji we WSZYSTKICH domach)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114