Projekt ekobudowlany w Haute-Loire

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
jihene
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 20/01/06, 11:13
Lokalizacja: Le Puy-en-Velay

Projekt ekobudowlany w Haute-Loire




przez jihene » 26/06/06, 05:04

dzień dobry

we wrześniu przeprowadzamy się do Haute Loire, na razie jako najemca, aby „poznać się” przed inwestycją.

planujemy samodzielnie zbudować nasz dom ze słomy, drewna, kamienia (innego?) w pasywnej energii słonecznej (przynajmniej) i możliwie autonomicznie z gospodarką wodną.

Taki jest projekt, pozostaje tylko znaleźć grunt, czemu nie eko-osada, finansowanie, dlaczego nie samofinansowanie itp.

Szukam osób z działu niedaleko Puy, które są na tej samej ścieżce, aby w dalszym ciągu otrzymywać opinie, porady, pomocne dłonie i zachętę.

w tym samym duchu, od września, jeśli nadal nie mam pracy, gdy nie jestem z dziećmi, mam dwie ręce i dwie ręce, których mogę użyć, całkiem nieźle majsterkuję i wolę pracować z kilkoma osobami niż sam , Wolę być kierownikiem zadania. Nie sądzę, że wiem wystarczająco dużo, aby zarządzać operacjami.

z góry dziękuję za przyszłe kontakty

(Mam nadzieję, że wkrótce będzie tam ADSL!!!)


Jean-Nicolas.
0 x
dwa combi t3 1.6 td którym Syncro (4x4): Projekt: pass olej i Pantone bez przerwy!
jeśli nie, ja nie skończyłem tłum i umieścić mój motorower na drodze ... moja mz 125 76 mogłoby być pantoniser? lub uruchomić inne niż z tego pięknego chmury za mną?
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 26/06/06, 10:35

Pomysły są dobre...ale czy masz jakieś oszczędności i sprzęt do "majsterkowania"?; Ja, wszystkie rzeczy, które sam stworzyłem, w nie wierzę, ale jestem trochę jak Saint-Thomas.

Powodzenia. Uważaj na tych, których spotkasz, mogą to być ptaki drapieżne!!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jihene
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 20/01/06, 11:13
Lokalizacja: Le Puy-en-Velay




przez jihene » 26/06/06, 13:49

dzięki za radę.
0 x
dwa combi t3 1.6 td którym Syncro (4x4): Projekt: pass olej i Pantone bez przerwy!

jeśli nie, ja nie skończyłem tłum i umieścić mój motorower na drodze ... moja mz 125 76 mogłoby być pantoniser? lub uruchomić inne niż z tego pięknego chmury za mną?
greg2024
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/01/05, 09:05

gdzie jest projekt




przez greg2024 » 13/09/06, 09:34

Witam,

Możliwe, że pod koniec roku zamieszkamy (moja żona, moje dziecko i ja) w regionie Puy (blavozy)...

Gdzie jest Twój projekt?
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 13/09/06, 14:29

Witam,
Jeśli chodzi o samokonstrukcję, możesz w moim imieniu skontaktować się z Pascalem.

http://leplacard.mecanique.free.fr/

A + Sergi.
0 x
Szacunek !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 56