Halucynacyjne zużycie paliwa!

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
jiji
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/06/06, 14:19

Halucynacyjne zużycie paliwa!




przez jiji » 05/06/06, 14:28

Bonjour à tous, : Chichot:

Tutaj, po drobnych badaniach forums, Niekoniecznie znajduję odpowiedzi na pytania, które sobie zadaję :zmarszczyć brwi:

Pozwól, że zadam tutaj moje pytania! Oto historia: w zeszłym roku kupiliśmy dom w Alzacji. Jest to dom o „dużej” powierzchni, ponieważ ma powierzchnię 160 m60 (bez piwnicy i poddasza). Jest to stary projekt (koniec lat XNUMX.) i wyprodukowany przez byłego właściciela, który był kamieniarzem : Mrgreen:

Obawy: tej zimy było stosunkowo zimno i zużyliśmy dużo paliwa! Wiedząc, że nie ogrzaliśmy wszystkich pomieszczeń, nie było nam „gorąco” w domu, w którym było między 18 a 19 ° => z dymem poszło około 2500 litrów paliwa :zaszokować:
Przy cenie beczki równie wiele można powiedzieć, że rachunek jest słony, a zwłaszcza w odniesieniu do temperatury otoczenia domu (nie będę nalegał, mówiąc, że moja żona jest „zamrożoną dupą”) : Evil:

Dość szybko, widząc wzrost konsumpcji, kupiłem rolki izolacji (wełny szklanej), które położyłem na podłodze przestrzeni poddasza. Wiedząc, że dach jest już izolowany, nawet jeśli pochodzi z…
Ściany też nie są izolowane, ale mają stosunkowo „znaczną” grubość.

Sprowadziliśmy kilku specjalistów : Idea:

- masoni chcieli ocieplić dom od zewnątrz,
- Pierwszy inżynier ogrzewania powiedział nam, że pochodzi ze ścian,
- Drugi powiedział nam, że grzejniki były może trochę stare i że będziemy musieli zainwestować w nowy sprzęt,
- Trzeci powiedział nam, że z pewnością będzie pochodził z brudu w obwodzie chłodnicy i że czyszczenie było konieczne, ale nie wymiana maty…

W każdym razie trochę się zgubiłem :o)
Kocioł (Feroli) nie jest za stary (dziesięć lat) i wydaje się działać poprawnie.

Zadajemy sobie również pytania:
- Czy warto inwestować w kocioł gazowy? (szacunkowa kwota 7500 € dla kondensacyjnego Wiesmanna)
- Lub pójść do kotła na drewno?
- A co z energią słoneczną? Czy to może być interesujące?
- Wreszcie myślimy o zakupie pieca opalanego drewnem, aby przynajmniej poczuć ciepło w dużym salonie, ale obawiam się, że to nie wystarczy, aby drastycznie obniżyć nasze rachunki i że będzie zimno sypialnie, ale ciepłe w głównym pokoju…

Jakieś pomysły? Jakieś sugestie? Jakieś komentarze? :?

1000 z góry dziękuję tym, którzy mogą nam pomóc!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 05/06/06, 14:45

2500L nie jest ogromne, biorąc pod uwagę długość tej zimy i alzacki klimat (który znam dobrze;)) Moi rodzice mają dom o powierzchni 250m² zbudowany w latach 30. XX wieku (więc 0 izolacji oprócz podwójnych szyb) w Strasburgu i spożywaj tak samo jak ty ...

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie:

1) drewno bez wahania ... ale konieczne jest znalezienie regularnej dostawy, która gwarantuje „prawidłowe” ceny (i nie tylko na podstawie ceny oleju opałowego).

Po wybraniu pieca na pellet lub drewna jest on zgodny z Twoimi życzeniami.
Wolałbym granulki (łatwiejsze w obsłudze, bardziej gęste ...) ...

Nie wiem, gdzie dokładnie jesteś, ale w Alzacji nie powinno zabraknąć w pobliskim lesie Vosges.

2) w przypadku energii słonecznej nie można liczyć na pełne ogrzanie „starego” domu w Alzacji ... chyba że został on zaprojektowany zgodnie z kryteriami bioklimatycznymi HQE (i ponownie). W najlepszym przypadku zaoszczędzisz od 20 do 30% .... ale oczywiście nie bierze się pod uwagę kryterium „korzyści dla środowiska” ... Solar to przede wszystkim wybór życia.

3) Oczywiście lepsza izolacja jest być może pierwszą rzeczą, ale bardzo droga ....

- Drugi powiedział nam, że grzejniki były może trochę stare i że będziemy musieli zainwestować w nowy sprzęt,
- Trzeci powiedział nam, że z pewnością będzie pochodził z brudu w obwodzie chłodnicy i że czyszczenie było konieczne, ale nie wymiana maty…


Przez chwilę nie wierzę, że są to argumenty czysto komercyjne ...
0 x
jiji
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/06/06, 14:19




przez jiji » 05/06/06, 16:42

Econology napisał:2500L nie jest ogromne, biorąc pod uwagę długość tej zimy i alzacki klimat (który znam dobrze;)) Moi rodzice mają dom o powierzchni 250m² zbudowany w latach 30. XX wieku (więc 0 izolacji oprócz podwójnych szyb) w Strasburgu i spożywaj tak samo jak ty ...


Dokładnie! Ja ogrzałem „mały” dom o nowszym designie, a jego ekwiwalent powiedzmy o powierzchni 100 m² ... Więc jest problem!

Econology napisał:Aby odpowiedzieć na twoje pytanie:

1) drewno bez wahania ... ale konieczne jest znalezienie regularnej dostawy, która gwarantuje „prawidłowe” ceny (i nie tylko na podstawie ceny oleju opałowego).

Po wybraniu pieca na pellet lub drewna jest on zgodny z Twoimi życzeniami.
Wolałbym granulki (łatwiejsze w obsłudze, bardziej gęste ...) ...

Nie wiem, gdzie dokładnie jesteś, ale w Alzacji nie powinno zabraknąć w pobliskim lesie Vosges.

W rzeczywistości jestem po południowej stronie Alzacji, blisko Niemiec i Szwajcarii.
Więc pomysł na piec na drewno jest dobry? Ale czy nie ma dużego ryzyka „mostków termicznych”? Mam na myśli: na przykład gorąco w pobliżu pieca i zimno w pokojach?
W ten sposób nie ma problemów z zaopatrzeniem w drewno ...


Econology napisał:2) w przypadku energii słonecznej nie można liczyć na pełne ogrzanie „starego” domu w Alzacji ... chyba że został on zaprojektowany zgodnie z kryteriami bioklimatycznymi HQE (i ponownie). W najlepszym przypadku zaoszczędzisz od 20 do 30% .... ale oczywiście nie bierze się pod uwagę kryterium „korzyści dla środowiska” ... Solar to przede wszystkim wybór życia.

Jest to kryterium, które nie pozostawia mnie obojętnym, nawet jeśli na razie to przede wszystkim pieniądze decydują o moich wyborach ...
Aby ogrzewać za pomocą energii słonecznej, to nie jest oprócz ogrzewania elektrycznego?

Econology napisał:3) Oczywiście lepsza izolacja jest być może pierwszą rzeczą, ale bardzo droga ....

Nie jestem pewien, czy to właściwie mój największy problem ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 05/06/06, 16:51

1) Mostek termiczny: pewne jest, że niektóre architektury są + lub - korzystne dla zastosowania ogrzewania jednopunktowego (styl Kochelauf)

Ale mostki termiczne pozostają takie same, niezależnie od trybu ogrzewania.

2) Solar może być zamontowany z dowolnym innym źródłem ciepła (na przykład geotermalnym) ... Musisz po prostu pracować z „dobrym” hydraulikiem, który dobrze zna swoją pracę i umie dobrać obwód do indywidualnych potrzeb. ..

3) czy masz po prostu oddaj kocioł do serwisu (palnik) ? Jeśli spalanie nie jest właściwie regulowane, nie tylko nadmiernie zużywasz, ale również zanieczyszczasz kocioł, a tym samym zmniejszasz wymianę ciepła z wodą ... Prosta wizualna kontrola zanieczyszczenia lub analiza dymu (CO) pozwoliłaby dostrzec ten problem ...
0 x
jiji
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/06/06, 14:19




przez jiji » 05/06/06, 17:00

Econology napisał:1) Mostek termiczny: pewne jest, że niektóre architektury są + lub - korzystne dla zastosowania ogrzewania jednopunktowego (styl Kochelauf)

Ale mostki termiczne pozostają takie same, niezależnie od trybu ogrzewania.

Tak naprawdę, po prostu porównuję się do używania pieca olejowego, który mamy, aby się trochę ogrzać zimą! :płakać:
Opuszczasz obszar wpływów i bardzo go odczuwasz :?

2) Solar może być zamontowany z dowolnym innym źródłem ciepła (na przykład geotermalnym) ... Musisz po prostu pracować z „dobrym” hydraulikiem, który dobrze zna swoją pracę i umie dobrać obwód do indywidualnych potrzeb. ..

Jest ktoś, kto jutro przyjdzie po wycenę (kuchnia) ... Wykorzystam okazję, by zapytać go, czy dotknie trochę słońca ...

3) czy masz po prostu oddaj kocioł do serwisu (palnik) ? Jeśli spalanie nie jest właściwie regulowane, nie tylko nadmiernie zużywasz, ale również zanieczyszczasz kocioł, a tym samym zmniejszasz wymianę ciepła z wodą ... Prosta wizualna kontrola zanieczyszczenia lub analiza dymu (CO) pozwoliłaby dostrzec ten problem ...

To pierwsza rzecz, jaką zrobiliśmy, kiedy się wprowadziliśmy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 05/06/06, 17:09

1) A priori nie będzie różnicy w komforcie cieplnym między piecem opalanym drewnem i olejem o tej samej mocy ...

2) Mogłem dokonać sprzedaży twojego hydraulika ... gdzie jest mój telefon? :D

3) Co jeśli zrobiono to źle? Lub jeśli kkchoz „zepsuł się”, ponieważ ... energia wolna nie istnieje, ale także zanik energii.


Nawiasem mówiąc, czy masz pojęcie o konsumpcji byłych właścicieli?
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 05/06/06, 17:38

cześć

2500 l / 180 dni to prawie 14 l dziennie lub około 140 kWh
jeśli dom jest ogrzewany 24 godziny na dobę, to daje (24/140) 24 kWh na godzinę, jeśli założymy, że cały dom jest ogrzewany, powoduje 5.8 m160 strat przy sufitach + ma prawie to samo przy ścianach + jeszcze jedno trochę przy ziemi albo przy około 2 m400 strat lub (2 w / 5800) 400wh na m14, jeśli przyjmiemy -2 na zewnątrz i +10 w środku, to różnica wynosi 18 ° lub 28wh na m0.5 i stopniami, czyli opór cieplny (2 / 1) R = 0.5 nie jest taki zły ...
Prawdą jest, że jeśli ogrzewamy połowę tej powierzchni przez połowę czasu przy tej samej objętości oleju opałowego, wydajność staje się katastrofalna 2wh na m2 i według stopni wynosi R 0.5 (jest to po prostu źle ... ) należy również przyjąć moc kotła, jeżeli ma on wydajność 67%, przywróci 4 kwh na zużycie 6 kwh ...

zaletą izolacji zewnętrznej jest to, że nie zmniejsza objętości pomieszczeń i że ściany powodują bezwładność cieplną (jeśli ogrzewanie zostanie odcięte, ciepło nie znika natychmiast), ale jest bardzo drogie. ..

w przeciwnym razie zrobisz ścianę o szerokości 1 mz belami słomy w całym domu, jest tania i wydajna, ale dobra ... estetyka pytań ... : Chichot:
Ostatnio edytowane przez pluesy 05 / 06 / 06, 18: 10, 2 edytowany raz.
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
jiji
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/06/06, 14:19




przez jiji » 05/06/06, 17:56

Econology napisał:1) A priori nie będzie różnicy w komforcie cieplnym między piecem opalanym drewnem i olejem o tej samej mocy ...

Clair: Brakowało mi wyjaśnień : Chichot:
W rzeczywistości chciałem powiedzieć, że stosujemy konwencjonalne ogrzewanie olejem opałowym ... I że dodatkowo, aby nieco zmniejszyć zużycie bez zbytniego łuszczenia bochenków, stosujemy dodatkowe ogrzewanie olejem, które musi wynosić 3 kW max (rodzaj grzałki dodatkowej w supermarketach).

2) Mogłem dokonać sprzedaży twojego hydraulika ... gdzie jest mój telefon? :D

: Chichot:
W rzeczywistości sprawdziłem, czy energia słoneczna nie należy do jego kompetencji ... To nie powstrzyma nas przed proszeniem o informacje

3) Co jeśli zrobiono to źle? Lub jeśli kkchoz „zepsuł się”, ponieważ ... energia wolna nie istnieje, ale także zanik energii.

faktycznie :D
Powiedzmy, że kiedy musieliśmy przeładować czołg, ponieważ prawie nic nam nie zostało, sprowadziliśmy hydraulika z powrotem, aby zobaczyć, czy jest jakiś problem ... : Idea:
Powiesz mi, że być może trzeba uważać na hydraulika i to wszystko ... Tak i nie ... Powiedzmy, że można się z daleka przyjść, ponieważ mamy do niego zaufanie :D
Ale hej, będziemy szukać innego „lokalnego” jako dobrego, ale trudno jest, gdy nikogo nie znasz!

Nawiasem mówiąc, czy masz pojęcie o konsumpcji byłych właścicieli?

Byłym właścicielem jest DCD ... :zmarszczyć brwi:
Więc nie mam pojęcia! Ale kiedy widzimy zbiornik, który musi mieć pojemność 5000 l, podejrzewamy, że cena paliwa nie była taka sama w latach 70. : Chichot:
0 x
jiji
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/06/06, 14:19




przez jiji » 05/06/06, 18:05

pluesy napisał:2500 l / 180 dni to prawie 14 l dziennie lub około 140 kWh
jeśli dom jest ogrzewany 24 godziny na dobę, to daje (24/140) 24 kWh na godzinę, jeśli założymy, że cały dom jest ogrzewany, powoduje 5.8 m160 strat przy sufitach + ma prawie to samo przy ścianach + jeszcze jedno trochę przy ziemi albo do około 2 m400 strat lub (2 w / 5800)

Cześć pro :D
Mogłem zapomnieć o ważnych informacjach, kiedy widzę twoje obliczenia ... Czy możesz mnie potwierdzić? :?
Dom ma 1 piętro. Pierwsze piętro składa się z 2 „pokoi” (sypialni) przylegających do poddasza, jednego o powierzchni 1 m², a drugiego o powierzchni 20 m².
Potem mam „podziemie” (co ciekawe, z grzejnikami!).
Na parterze znajduje się pomieszczenie, którego nie ogrzewam, + toalety ...
Musimy zatem wziąć pod uwagę ogrzewanie o powierzchni 100 mXNUMX z próżnią poniżej i pustymi nieogrzewanymi pokojami powyżej.
Pomocna : Idea:

14wh na m2, jeśli przyjmiemy -10 na zewnątrz i +18 wewnątrz, to różnica wynosi 28 ° lub 0.5wh na m2 i na stopień lub opór cieplny (1 / 0.5) R = 2 wynosi nie tak źle ...

Tam przez wady, nic nie wiem?
Ale nie było -10 ° przez 6 miesięcy! :zaszokować:
Powiedzmy, że 1 miesiąc ... To łatwe 2 miesiące przy 0 °, 2 miesiące przy 5 ° i 1 miesiąc przy 10 ° ...
To nie jest naukowe, jest pifometryczne : Mrgreen:

Prawdą jest, że jeśli ogrzewamy połowę tej powierzchni przez połowę czasu przy tej samej objętości oleju opałowego, wydajność staje się katastrofalna 2wh na m2 i według stopni wynosi R 0.5 (jest to po prostu źle ... ) należy również przyjąć moc kotła, jeżeli ma on wydajność 67%, przywróci 4 kwh na zużycie 6 kwh ...

Nie wiem o kotle? Gdzie mogę znaleźć informacje?

Zasadniczo, myśląc trochę, widzę, że powyższe obliczenia nie były bezpośrednimi obliczeniami dla mojego domu, ale stanowiły podstawę ... I że jeśli spojrzymy na moją historię z nieco więcej informacji " realistyczne ”, czy zdajesz sobie sprawę, że występ jest„ szczerze zły ”? :| ?
0 x
Sat-va
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 11/03/06, 10:55




przez Sat-va » 05/06/06, 18:13

Cześć,
pomysł na straty w źle izolowanym domu.
na przykład, dom o ścianach 50 cm wapienia na powierzchni około 120 m potrzebowałem mocy elektrycznej 18 kws z deltą 32 bez izolacji, przy izolacji morme potrzebował tylko 9kws .
0 x
niewiedza pozwala Menner owce lub chcemy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118