Obudowa, sposób życia, który można zbudować na wszystkich skalach

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Ghorm
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/03/06, 09:13
Lokalizacja: Rouen

Obudowa, sposób życia, który można zbudować na wszystkich skalach




przez Ghorm » 29/03/06, 09:39

Bonjour à tous,
Po raz pierwszy natknąłem się na to dziś rano forum i w rezultacie przeszedłem przez to prawie całkowicie. Tym razem jest to miejsce, w którym wskazane są przemyślane uwagi i chylę czoła przed wami wszystkimi.

Rozpoczynam nowy temat i mam nadzieję, że tutaj znajdzie swoje miejsce.
Od kilku miesięcy zajmuję się kwestią mieszkalnictwa, nie osobistego, ale jego grupowania (być może pozostałości urbanistyczne ze studiów na architekturze).

po licznych lekturach i badaniach oto moje obserwacje;
Nasze miasta są coraz bardziej podzielone, a obszary wiejskie rozczłonkowane. Przez podział rozumiem fakt, że w mieście regularnie odbywamy tylko trzy wycieczki. Praca, praca, wyścigi i czasami wypoczynek. Prawie wszyscy mieszkańcy miast odbywają takie wycieczki codziennie, mijając się.
Nasze miasta nie są już na skalę ludzką, są podzielone na strefy, mieszkalnictwo, przemysł, handel itp.
Należy pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby miasta zjednoczyły się na rzecz wspólnego rozwoju.

Obecnie myślę o koncepcji „miast” liczących od 2000 do 4000 mieszkańców, w których prawie cała podróż odbywałaby się pieszo lub na rowerze. Każdy mieszka mniej niż 15 minut spacerem od swojej pracy i miejsca zaopatrzenia.

Wymaga to koncepcji miejskiej o mieszanych działaniach i zmiany stylu życia społeczności. Oraz zmiana sposobu konsumpcji, a nawet wzorców pracy.

Dlatego szukam opinii jak największej liczby osób, szczególnie w kwestiach socjologii, architektury, zarządzania towarami, aby móc wspólnie pomyśleć i dlaczego by nie zaproponować pewnego dnia realnego projektu...
0 x
Dzban się zmarnuje...
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 29/03/06, 13:43

Całkowicie zgadzam się z Twoją koncepcją ograniczenia zużycia energii, musimy ograniczyć podróże i prawdą jest, że rozwój miast odbywa się w symulatorze miasta
wcześniej na wsiach mieliśmy wszystko w pobliżu (piekarz, rzeźnik, sklep spożywczy, mechanik, poczta itp.) teraz często trzeba dojeżdżać kilka kilometrów na zakupy i prawie jesteś zobowiązany do posiadania samochodu
nawet jeśli ceny w lokalnym sklepie są dwukrotnie wyższe w porównaniu do supermarketu, czasami zastanawiam się, czy nie powinniśmy wyeliminować samochodu i kosztów z nim związanych (konserwacja, naprawy, fotowoltaika, parkowanie, paliwo, ubezpieczenie, odnowienie) i robić swoje robiąc zakupy w małych sklepach z pewnością byśmy zwyciężyli

jedynym możliwym sposobem, aby ten mały krok wstecz, korzystny dla jakości życia na Ziemi, moim zdaniem, byłoby pomnożenie ceny paliwa przez 100, a nawet XNUMX...
ludzie zastanowiliby się trochę dłużej, zanim zabiorą swoje pudełka...
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Aguelok
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/05/07, 22:56
Lokalizacja: Talence (Żyronda)




przez Aguelok » 13/05/07, 23:56

Ciekawą opcją jest telepraca : Idea:

Głównym zarzutem powszechnie stawianym wobec uogólnienia telepracy jest:
Wykonywanie pracy z domu wydaje się trudne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.
Jakie rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą pracować z domu i uspokoić zmartwionych szefów?
Twórz lokalne centra telepracy, np. miejskie.
Oczywiście nie wszystko da się zrobić zdalnie, ale przesunięcie stanowisk pracy w stronę sektora usług, masowe wykorzystanie IT w wielu zawodach oraz postęp w technologiach sieciowych (ADSL, WiMax, Satelita itp.) sprawiają, że obecnie można rozważyć realne zmiany nawyków pracy.
Ograniczenie transportu oznacza zmniejszenie liczby wypadków, zanieczyszczeń, straty czasu i energii, irytacji…
Zmniejszy to również zużycie papieru… (przynajmniej mam taką nadzieję). :? ), podkreślając tendencję do „dematerializacji” dokumentów roboczych. W tej chwili wiele osób drukuje e-maile w celu ich przesyłania lub archiwizowania w folderach!
Wierzę, że tego typu miejsce znalazłoby swoje miejsce w Waszych „miasteczkach”
0 x
Aguelok
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/05/07, 22:56
Lokalizacja: Talence (Żyronda)




przez Aguelok » 14/05/07, 00:06

Poszukuję informacji na temat budownictwa zbiorowego, wspólnotowego itp.
Chciałbym stworzyć siedlisko obejmujące obszary prywatne i wspólne, które będzie wspólne dla 3 do 6 „rodzin”.
Szczególnie interesują mnie konstrukcje z drewna piętrowego, HQE, energie odnawialne i odzyskiwanie wody deszczowej.
Jeśli znacie projekty, przykłady bliskie moim aspiracjom....Jestem zainteresowany!
0 x
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1




przez bolton069 » 14/05/07, 20:24

Witam,

Niedawno znalazłem w Internecie książkę do pobrania za darmo: „Aby położyć kres
firma samochodowa”, która może Cię zainteresować,
został on stworzony przez moderatorów kilku stron (antivoitures.free.fr, carfree.fr itp.) i przedstawia modele istniejących dzielnic, o niewielkim lub żadnym ruchu samochodowym.

Myślę, że to, co może Cię najbardziej zainteresować, to koncepcja miasto liczące 1.000.000 35 XNUMX mieszkańców, bez samochodów, którego maksymalny czas przejazdu pomiędzy dwoma punktami wynosi XNUMX min.

Cóż, skoro mówisz o 3 do 6 rodzinach, będziemy musieli nieco zmniejszyć ambicje początkowego projektu. : Mrgreen:, ale być może podsunie ci to kilka pomysłów do zastosowania w części transportowej twojego projektu, nigdy nie wiadomo!!!


8)

Link do książki tutaj: Położyć kres społeczeństwu samochodowemu
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 15/05/07, 09:36

tak, czytałem ten artykuł jakiś czas temu. Bardzo interesujące !
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/10/07, 13:27

Tf1, godz. 13:35 + - program o zielonym budownictwie
To jest teraz :D
0 x
greg33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 27/10/08, 14:40
Lokalizacja: Bordeaux

mieszkania grupowe




przez greg33 » 27/10/08, 15:02

Czy znacie eko-hamletę zbudowaną w Haute Garonne, zaprojektowaną przez pana Plassarda?
Rozwiązaniem na wykonanie ekologicznego i ekonomicznego domu pasywnego wydają mi się nośne ściany ze słomy. Surowa ziemia zapewnia dodatkową bezwładność cieplną.
Mój blog zawiera wiele informacji na temat gruntów budowlanych Gironde. http://www.lamaisondurable.com


Aguelok napisał:Poszukuję informacji na temat budownictwa zbiorowego, wspólnotowego itp.
Chciałbym stworzyć siedlisko obejmujące obszary prywatne i wspólne, które będzie wspólne dla 3 do 6 „rodzin”.
Szczególnie interesują mnie konstrukcje z drewna piętrowego, HQE, energie odnawialne i odzyskiwanie wody deszczowej.
Jeśli znacie projekty, przykłady bliskie moim aspiracjom....Jestem zainteresowany!
0 x
Działając budownictwa ekologicznego
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 27/10/08, 21:41

Bonjour à tous,

Muszę długo przeglądać moje źródła, żeby znaleźć linki do wszystkiego, o co się tam pyta, ale temat jest fascynujący.

Jeśli chodzi o mieszkania mieszane w Aguelok, polecam odwiedzić różne miejsca poświęcone architekturze ze słomy: często charakteryzują się one postawą wspólnoty. Inaczej dzieła architektoniczne z kolekcji AnarchitekturaJak na przykład Schroniskai Architektury bez architektów. W przeciwnym razie istnieje CAUE regionu, który zapewni główne operacje typu społeczności w twoim regionie.

W kwestii planowania urbanistycznego z silną mieszanką musimy rozważyć, zgodnie z propozycją członków bez samochodu podróże trwające krócej niż 35 minut. Rowerem lub rowerem mobilnym odpowiada to od 9 do 18 kilometrów. Spójrzmy, miasto o średnicy 18 kilometrów: 254 km², z gęstością 150 mieszkańców/ha w przypadku miasta o średniej gęstości, ale przyjemnego (Quartier Vauban, Fryburg), mamy około 3 810 000 mieszkańców!?
Cóż, w praktyce zapominamy, że dzielnica Vauban potrzebuje żywności, centrów przetwarzania towarów i biur (tak, to w zasadzie dzielnica mieszkaniowa). Możemy więc liczyć na gęstość zabudowy od trzech do dziesięciu razy mniejszą: od 15 do 50 mieszkańców/ha, od 381 000 do 1 270 000 mieszkańców. Liczby te dają ogólnie przyjemną skalę (Strasburg, Nantes itp.), niemniej jednak pozostają znacznie powyżej wartości zalecanych przez ruch Slow-Cities.
Po slow-foodie powstał cały ruch zorganizowany wokół slow-foodu. Jeśli slow-food pozwala na nowo odkryć pory roku, slow-cities pozwala na nowo odkryć więź społeczną średnich i małych miast: poniżej 65 000 mieszkańców, czyli 16 mieszkańców/ha, miasta o średnicy od 3 do 4 kilometrów. Szybko można ją pokonać rowerem, trochę mniej pieszo. Ale tego typu miasta średniej wielkości mogą być nawet gęstsze i prowadzić pozagminną działalność rolniczą obsługującą kilka gmin...

Jest wiele eksperymentów na ten temat, po prostu uważam, że musimy pomyśleć o znaczącej reintegracji filaru żywnościowego z miastem: rolnictwa i istot żywych.
Kwestia powiązania z żywymi istotami otwiera pojęcie śladu ekologicznego: tego, czego potrzebujemy, aby zaspokoić wszystkie nasze potrzeby (w tym infrastrukturę technologiczną) i pozbyć się naszych odpadów.
Dziś paryżanin pozostawia ślad ekologiczny większy niż 5 ha. Jeśli w centrum Paryża gęstość zabudowy wynosi 400 mieszkańców/ha, czy to oznacza, że ​​potrzeba ponad 2000 ha, aby dostarczyć lub wywieźć odpady z każdego hektara w sercu Paryża!? Czy to jest gęstość?!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: mieszkania grupowe




przez drwal » 27/10/08, 22:28

greg33 napisał:Czy znacie eko-hamletę zbudowaną w Haute Garonne, zaprojektowaną przez pana Plassarda?
Rozwiązaniem na wykonanie ekologicznego i ekonomicznego domu pasywnego wydają mi się nośne ściany ze słomy. Surowa ziemia zapewnia dodatkową bezwładność cieplną.
Mój blog zawiera wiele informacji na temat gruntów budowlanych Gironde. http://www.lamaisondurable.com


Aguelok napisał:Poszukuję informacji na temat budownictwa zbiorowego, wspólnotowego itp.
Chciałbym stworzyć siedlisko obejmujące obszary prywatne i wspólne, które będzie wspólne dla 3 do 6 „rodzin”.
Szczególnie interesują mnie konstrukcje z drewna piętrowego, HQE, energie odnawialne i odzyskiwanie wody deszczowej.
Jeśli znacie projekty, przykłady bliskie moim aspiracjom....Jestem zainteresowany!
Osoba, z którą rozmawiasz, wysłała 2 wiadomości półtora roku temu i od tamtej pory nigdy nie wróciła... Roll:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94