Czy PHPP zastępuje badanie termiczne RT2012?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
RHARTAN
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 06/06/20, 12:36

Czy PHPP zastępuje badanie termiczne RT2012?




przez RHARTAN » 06/06/20, 12:48

Witam,

Pytanie jest proste, ale tak ważne:

Zaczynam od tych 3 postulatów (mogę się mylić i dziękuję za poprawienie mnie, jeśli to konieczne):
    Przy składaniu pozwolenia na budowę konieczne jest badanie termiczne, podobnie jak badanie gleby.
    Producent ma obowiązek przestrzegania aktualnego RT (do dziś RT2012).
    Oprogramowanie PHPP jest obecnie najdokładniejsze pod względem oceny zużycia energii w budynku.

Pytanie: Czy obliczenia za pomocą tego oprogramowania mogą być wykonywane przez osobę fizyczną i czy jest to prawnie dozwolone? Czy może zatem zastąpić badanie termiczne RT2012, czy też może uzyskać informacje oprócz RT 2012. O ile mi wiadomo, metodologie obliczeń różnią się, a zatem wyniki.
A zatem, zgodnie z prawem, jest to badanie termiczne i czy może być wystarczające w przypadku samodzielnej budowy?

Dziękujemy za informację zwrotną,

Z poważaniem,
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 658
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 243

Re: PHPP czy podąża za badaniami termicznymi RT2012?




przez ne 44 » 06/06/20, 12:56

Witam,

Nie mam odpowiedzi.

Z drugiej strony jest to obszar opanowany przez Phila12 (nie bez powodu jest to jego praca).

Od ciebie zależy, czy zadzwonisz do drzwi w pobliżu jego domu.

Może wysyłając jej prywatną wiadomość lub coś takiego.

Jego pseudonim to: Phil12
0 x
Avatar de l'utilisateur
Juju64
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/04/20, 09:31
Lokalizacja: IDF
x 4

Re: PHPP czy podąża za badaniami termicznymi RT2012?




przez Juju64 » 19/06/20, 12:19

Witam,

Moja opinia od profesjonalisty (ex pro, który przeprowadził wiele badań termicznych, ale teraz jest po przemysłowej stronie energii):
Czy obliczenia za pomocą tego oprogramowania mogą być wykonywane przez osobę fizyczną i czy jest to prawnie dozwolone? O ile mi wiadomo, potrzebujesz firmy z kimś, kto jest w stanie uzasadnić twoje kompetencje (dyplom, doświadczenie ...), więc jako przedsiębiorca nie działa. Sprawdzam mimo wszystko, bo jestem tylko w 95% pewien

Czy może zatem zastąpić badanie termiczne RT2012, czy też może uzyskać dodatkowe informacje oprócz RT 2012. Metodologia obliczeń różni się, a co za tym idzie - wyniki. Żaden PHPP nie może zastąpić tego studium termicznym, ponieważ nie ma go na liście http://www.rt-batiment.fr/logiciels-d-application-a15.html. Ponadto PHPP to nie tylko najbardziej wydajne oprogramowanie do obliczania twojego rzeczywistego zużycia, oprócz silnika RT2012. Symulacje dynamiczne Pleiade comfie lub Cypecad mep lub kilka innych programów STD są znacznie dokładniejsze. Mechanizm obliczeniowy RT2012 nie polega na obliczaniu rzeczywistego zużycia, ale na obliczaniu zużycia znormalizowanego dla całej Francji i biorąc pod uwagę różne lobby, które postawiło na obliczenie zużycia na swoją korzyść.

A zatem, zgodnie z prawem, jest to badanie termiczne i czy może być wystarczające w przypadku samodzielnej budowy? Nie, ale myślę, że podobnie jak w przypadku niektórych przepisów (na przykład wyłączone) istnieją odstępstwa i możliwości nieuwzględniania RT2012, ale między innymi z ograniczeniami związanymi ze sprzedażą.
Zobacz kodeks mieszkaniowy, jasne siedliska i schematy ludzi, którzy samodzielnie budują konkretne siedliska, takie jak jurty. Robiłem badania termiczne dla "klasycznych" budynków, mieszkań zbiorowych, biur, przemysłu, sklepów ...
Aby uzyskać pozwolenie, wykonaj szybkie badanie termiczne i wyślij plik xml na stronę internetową RT i uzyskaj w zamian certyfikat BBio http://www.rt-batiment.fr/attestations-de-prise-en-compte-de-la-a21.html



Jaki rodzaj samodzielnej budowy wykonujesz? Drewno, słoma ziemia?
0 x
: Arrow: : Chichot: : Arrowl:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90