Oczyszczacz powietrza słonecznego

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Lebonpolo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/04/18, 19:43

Oczyszczacz powietrza słonecznego




przez Lebonpolo » 26/04/18, 19:46

Bonjour à tous,
Potrzebuję twojej pomocy Mając królika w mieszkaniu i nie widząc jego włosów latających na słońcu, powiedziałem sobie, że fajnie byłoby zrobić mały oczyszczacz powietrza, aby spróbować je złapać. Chodzi o to, aby użyć wentylatora w stylu komputerowym, który kręci się wokół, karmić go mini fotowoltaiką, zrobić małe pudełko lub przy wejściu umieszczę filtr lub mikrowłókno. Moc wentylatora w przeciwnym razie będzie pełna włosów. Mój wentylator sprawia, że ​​12cm na bok działa w 12v - 160mA. Celem nie jest to, aby zmieniał h24, ale tylko, gdy jest wystarczająca ilość światła. Panel będzie polikrystaliczny (amorficzny), ponieważ działa lepiej niż rozproszone światło monokrystaliczne (będzie wystawiony na jedną lub dwie godziny w pełnym słońcu w dni, w które są). Obawiam się, że istnieje wiele paneli fotowoltaicznych 12v 2w 160mA, ale oznaczałoby to, że rozpocznie się dopiero, gdy produkcja będzie maksymalna (?). Więc mój wybór to 12v 5w 270mA, ale jeśli działa z pełną mocą, może grillować mój wentylator? Myślę, że włóż bezpiecznik, mówiąc mi, że wentylator pobierze tylko tyle mocy, ile będzie potrzebne, ale myśląc, że będzie się również grillował, ponieważ jest generatorem, który zapewnia zasilanie obwodu (myślę, że).
Widzę tylko dwa rozwiązania:
Panel 160mA i bateria (lub kondensator)?
Panel 270mA i regulator (ryzyko może być kosztowne i skomplikowane)?

Panel 5w 270mA mówił mi dobrze, bo w moim śnie musiałbym przeładować telefon tylko na kiff, ale ważne i uruchomić wentylator w tym momencie.
Co myślisz Jakie są twoje pomysły i wskazówki?
Z góry dziękuję wszystkim.
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95