Dom pasywny

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Menedżer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 05/09/05, 14:09

Dom pasywny




przez Menedżer » 01/02/06, 17:24

Archiwa France Inter - sobota 14 stycznia 2006

Dom pasywny

W domu jest 29 stopni ... a my jesteśmy w środku zimy! Otwórz okna! Ta scena wydaje się antyekologiczna, a jednak jesteśmy w domu pasywnym, dom, w którym nie ma grzejnika, Budynek wychodzi na południe z dużymi wykuszami. Niewielkie lub żadne otwarcie na północy, gdzie sadzone są wiecznie zielone drzewa w celu ochrony przed wiatrem.
Fundament, podłogi, ściany i dach są izolowane. Okna są trzyszybowe wypełnione argonem, aby zapewnić dobrą izolację.
Jean Louis Bal jest dyrektorem ds. Energii odnawialnej w ADEME.
„- Zapotrzebowanie na ogrzewanie jest tak małe, że do ciepła uwalnianego przez mieszkańców domu wystarczają bezpośrednie zyski słoneczne. Jest to ciepło przemiany materii: każdy z nas wydziela około 100 watów. Mamy innych. źródła ciepła w domu: są to urządzenia elektryczne. Cała ta energia elektryczna zamienia się w ciepło. Wszystko to wystarczy do ogrzania domu.
Eksperymenty przeprowadzono w krajach skandynawskich. W Szwecji, przy temperaturze zewnętrznej minus 3 stopnie, wewnątrz domu było plus 29 stopni, a przy minus 21 stopni na zewnątrz, w domu nadal były 22 stopnie! ”
Ciepłą wodę użytkową wytwarzają słoneczne podgrzewacze wody.
Dodatkowy koszt może osiągnąć 15%, ale po wybudowaniu dom nic nie kosztuje. „Nie mamy rachunku za ogrzewanie” - mówią Szwedzi, którzy mieszkają w jednym z 20 domów pasywnych w dzielnicy Goteborg. W Szwajcarii ta koncepcja odniosła ogromny sukces: jedna czwarta nowych budynków jest budowana bez ogrzewania.

W sieci:
Projekt Goteborg 2050: http://www.goteborg2050.nu/
Dom pasywny, Skandynawia: http://www.scanhome.ie/
Dom pasywny, Szwajcaria: http://www.minergie.ch/
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 01/02/06, 18:01

W rzeczywistości nazywa się to pasywnym światłem słonecznym ...... to ja próbowałem to zrobić (patrz temat „dom bioklimatyczny”) .......... ale bez żadnego innego wkładu słońce, nie marz, nie tam, gdzie wciąż mieszkam.

Tego popołudnia było tak w domu, na werandzie może wzrosnąć do 50 ° C, jeśli nie będziemy ostrożni ... uważaj na zielone rośliny !!

Potrzebuje wsparcia, które może stać się głównym ogrzewaniem, gdy nie ma słońca. Na przykład tutaj, w Owernii na wysokości 400 m, w pobliżu rzeki + rzeki Allier, czasami jest mgła do południa, tak jak dziś rano.
Może się zdarzyć, że w górach Sancy przez cały dzień jest ładna pogoda i tutaj nie widać słońca.

Tego wieczoru ponownie uruchomiłem kocioł gazowy, a ziemia powoli będzie rosła (bezwładność). Mój automatyczny regulator to HS w chwili, gdy reguluję „ręcznie”.
Wkrótce wyślę zdjęcia do forum w temacie „mój dom bioklimatyczny” : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Menedżer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 05/09/05, 14:09




przez Menedżer » 01/02/06, 18:12

Kiedy na zewnątrz jest gorąco, „dom pasywny” jest tak zaprojektowany, że nie staje się prawdziwym piecem.

Ten rodzaj konstrukcji wymaga ekstremalnej rygorystyczności przy wyborze materiałów, przy projektowaniu ... na razie nie ma we Francji firmy oferującej tego rodzaju konstrukcję.

Latem i zimą temperatura wewnątrz jest dobra, a zwłaszcza powietrze jest zawsze bardzo zdrowe

Mała prenthèse: Mam projekt tworzenia biznesu w Angers i okolicach (miasto bardzo zaangażowane w ekologię ... zobacz salon drewnianego domu - http://www.salon-maison-bois.com/), ale brakuje mi środków ... badanie rynku jest również konieczne, ale jestem pewien, że jeśli zaoferujemy tego rodzaju konstrukcję bez systemu grzewczego, będą chętni.

Myślę, że to przyszłość, biorąc pod uwagę kryzys energetyczny, który się wznosi - http://www.peakoil.net - http://www.oleocene.org/index.php?page=newsletter
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 01/02/06, 18:39

Rozumiem, ale skoro przez kilka dni nie ma słońca, a na zewnątrz jest co najmniej 10 ° C, jak możesz marzyć, że wnętrze się nie ochłodzi ........ to niemożliwe. To nie ciepło wydzielane przez kilka osób i kilka urządzeń elektrycznych może zrekompensować straty.

Bardzo skuteczny jest dach darni na warstwie gleby; nic nie wymyślili, tak stare domy w Norwegii były pokryte.

Dużo studiowałem te pasywne rozwiązania, w tym betonową „ścianę”, która przechowuje ciepło, a następnie je uwalnia, pomimo wszystkiego we wszystkich przykładach, które widziałem, zawsze jest ogrzewanie dodatkowe: kominek, piec na drewno ..etc ale bez NICIE nie mogę w to uwierzyć. W domu nie umieściłem VMC, ponieważ drewno bardzo dobrze reguluje wilgotność w środku.

Nie da się uniknąć strat, ponieważ w każdym razie od czasu do czasu trzeba wentylować.

Tam, gdzie wierzę, bardziej jest to dom pasywny, dobrze zakopany na północy, z widokiem na południe z kolektorami słonecznymi, które przechowują gorącą wodę w dużych zbiornikach i które przywracają tę gorącą wodę w niskotemperaturowym ogrzewaniu podłogowym ,

Jeśli chodzi o mnie, mam nadzieję, że obniżę rachunek za energię w dniu, w którym mam 40 m2 kolektorów słonecznych (nie jest to jutro) i będę gromadzić ciepłą wodę, aby przywrócić ją w ogrzewaniu podłogowym temperatury.

Przeczytam szczegółowo dokument ADEME i zadam im pytania. : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

Re: Dom pasywny




przez NLC » 01/02/06, 22:07

Menedżer napisał:„Nie mamy rachunku za ogrzewanie” - mówią Szwedzi, którzy mieszkają w jednym z 20 domów pasywnych w dzielnicy Göteborg.


Byłoby fajnie, gdyby powiedzieli: „Mamy jednak rachunki za klimatyzację, bo jest nam za gorąco”. : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Menedżer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 05/09/05, 14:09




przez Menedżer » 02/02/06, 15:14

z niecierpliwością czekamy na to, co powiedział ADEME jean63 : Chichot:

Mam nadzieję, że będą to konkretne odpowiedzi, a nie język w policzek.
0 x
Lounet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 21/12/05, 08:22
Lokalizacja: Centrum Francji




przez Lounet » 03/02/06, 18:16

Tak, cóż, powietrze nie powinno być często odnawiane w tym domu !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 03/02/06, 19:28

Zwykle w koncepcji bioklimatycznej nie powinno być problemu z wymianą powietrza!
Ptetre, że powiedziano to gdzie indziej, ale technicznie najlepszy dom pasywny to dom w beli słomy!
Ekologiczny, ekonomiczny, zdrowy, produkowany lokalnie i przez wszystkich ...
Ponieważ, chemiczny i drogi dom pasywny, przepraszam, ale nie wolno nam popychać tego samego w pokrzywy !!! : Evil: Pomiędzy chemicznym a naturalnym Granny i ja wolimy ... : Idea: SŁOMA ::
I gorzej ze słomą, dom oddycha NATURALNIE! : Mrgreen:
A kiedy zostanie zniszczony, sam powraca na ziemię!
Jeśli ktoś mi pomoże, mogę wysłać świetny dokument na ten temat !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/02/06, 00:07

Tak, chcę twój dokument na słomie ...... ale nie pocztą (bez kosztów dla ciebie), jeśli masz go przez Internet OK. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 04/02/06, 00:19

jean63 napisał:Tak, chcę twój dokument na słomie ...... ale nie pocztą (bez kosztów dla ciebie), jeśli masz go przez Internet OK. : Mrgreen:


Uh ... jeśli jeszcze tego nie przeczytałeś: https://www.econologie.com/la-paille-en- ... s-886.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 02 / 15, 15: 08, 2 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79