Interesującą analizę dotyczącą domów i konstrukcji drewnianej

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Interesującą analizę dotyczącą domów i konstrukcji drewnianej




przez phil12 » 20/11/12, 17:55

Dobry wieczór ,

3 dość interesujące badania CSTB/FCBA:
-Drewniana konstrukcja i zimowe systemy grzewcze Program Wood RT okładzina Rt 2012.
-Drewniane ściany szkieletowe i transfery pary
- Efektywne termicznie obudowy z ramą drewnianą Nieprzezroczyste ściany – Dach – Stolarka zewnętrzna

http://www.abc-paca.fr/uploads/grandcol ... rtbois.pdf

Badanie to pozwoliło w szczególności na włączenie mostków termicznych ram drewnianych do przepisów czw RT 2012.
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 20/11/12, 18:55

Cześć Phil!

Twój link nie działa!

Oto ten dobry moim zdaniem:
http://www.abc-paca.fr/uploads/grandcol ... rtbois.pdf


Zasadniczo wznawia techniki produkcji sprzed 15 lat w Kanadzie.
:|
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156




przez phil12 » 20/11/12, 19:10

Cześć kuzynie

Wprawdzie, ale ten dokument dotyczy głównie rozwiązań umożliwiających przejście na RT 2012 po niższych kosztach dla domów na poziomie podstawowym, w przeciwnym razie rzeczywiste podejście do MOB Top jest następujące:

- Rdzeń bezwładnościowy (silne ścinanie, izolowana płyta od spodu lub lepiej, jeśli grunt się do tego nadaje, lity grunt izolowany od spodu i na obwodzie, płyta Fermacell lub płyta gipsowo-kartonowa w okładzinie wewnętrznej)

- Koperta izolacyjna z ITE, na mostki termiczne ze względu na ramę.
Z izolacją z przesunięciem fazowym 50 kg/m3 przy minimum 150/170 w gorących strefach Francji.

- Pielęgnacja uszczelnień

- Dobrze klimatycznie.

Dzięki za poprawienie linku.
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 20/11/12, 20:07

> Zasadniczo wznawia techniki produkcji sprzed 15 lat w Kanadzie.

Jeśli masz doktorat na temat najnowocześniejszych technik, byłbym zainteresowany...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/11/12, 07:10

BobFuck napisał:> Zasadniczo wznawia techniki produkcji sprzed 15 lat w Kanadzie.

Jeśli masz doktorat na temat najnowocześniejszych technik, byłbym zainteresowany...



Pochodzi z 2000 roku dla ostatniego standardu o nazwie Novoclimat ale już 15 lat temu budowaliśmy kilka takich egzemplarzy:


http://www.efficaciteenergetique.mrnf.g ... ovoclimat/


http://trucconstruction.com/novoclimat.html


Możesz zobaczyć podobieństwa w konstrukcji na francuskim badaniu ze stycznia 2012!
8)
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 21/11/12, 07:25

Szczerze mówiąc. trzeba się zastanowić nad długoterminowym spokojem dla tego typu domu. Mieszkając na pełny etat w domku jednorodzinnym. Nie chciałbym tam wrócić ponownie. Bardzo szybko słychać cały hałas z zewnątrz, szczególnie w nocy. I to jest dość przerażające i może zakłócać twoje noce tak samo jak twoje dni, jeśli jesteś wrażliwy na dźwięki lub jeśli zamierzasz budować w pobliżu drogi lub innego źródła hałasu: pianie koguta, szczekanie psa, ruch uliczny, samoloty, wiatr, deszcz , praca itp... (i oczywiście te najbliższe: domowe odgłosy, zwłaszcza jeśli mieszkacie razem...) Mimo tego, że nie wiesz, czy za twoich dawnych czasów zawsze będziemy tacy tolerancyjni. ..

Istnieje alternatywa, jest to dom ze ścianami z gliny i słomy, tam tak, jest lepiej dźwiękoszczelny.

Ale każdy robi co chce...
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156




przez phil12 » 21/11/12, 09:16

Witam,

Przepraszam, ale w moim tłumie, gdy przed drzwiami stoi np. ciężarówka z dostawą materiałów, facet musi zadzwonić, żebyśmy zauważyli jego obecność.

Kościół mamy 200m dalej dzwonów nie słychać a oni idą tam z dobrym sercem itp.

W Mob jest tak, jak w przypadku samochodów, od trabanta do mercedesa.

A drewniany czy betonowy dom nie powinien mieć mostków dźwiękowych, więc jakość stolarki nie ma nic wspólnego z metodą budowy.
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/11/12, 14:29

Cześć Obamot!


Tam stawiasz obie stopy w morzu...!!!


Moja córka ma nowy dom novovision i zapewniam, że nie ma on nic wspólnego z chałupą i jest bardzo dobrze wyciszony, nawet lepszy niż dom z kamienia!!!


Podłogi są już bardziej solidne zbudowane na zasadzie skrzyżowanej drabiny i pokrywają wszystko klejone i skręcane, ściany są również dobrze izolowane przez skrzyżowanie listew wewnętrznych i zewnętrznych!

Phil ma rację co do jakości tych domów i na dłuższą metę nie ma się czym martwić, ponieważ w większości naszych 40-letnich domów znajdujemy znaczną część materiałów i procesu produkcyjnego, które znajdujemy w tym!


Nie każ mi mówić, jak często powtarzałem Dédé>>> kiedy nie wiemy, o czym mówimy, wstrzymujemy się od głosu!!!
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 21/11/12, 15:54

Dobrze jeśli się mylę....

Przynajmniej teraz są obie opinie. Przyznam, że nie znam się konkretnie na tych konstrukcjach!

Dzięki temu wiemy, na co zwrócić uwagę przed zakupem...

Jeśli chodzi o porównanie mnie do DD : Mrgreen: za dużo honoru, nie mogę się do niego zbliżyć!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/11/12, 16:09

Miało cię to drażnić!
: Chichot:

Znam dobrze te konstrukcje, bo aktywnie brałam udział w pół-samodzielnej budowie dla mojej córki!


Francuskie badanie potwierdza to, co Kanadyjczycy opracowali w walce z klimatem i cieszę się, że skopiowali całą koncepcję, udowadniając jakość naszych konstrukcji!
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87