dom Mud

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
LavPro
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 16/02/12, 17:42

dom Mud




przez LavPro » 28/06/12, 17:17

Witaj świecie!

Właśnie przeczytałem artykuł o możliwości wyboru domu z gliny.

http://societoecolovirus.fr/construction-boue/

Co myślisz ? Poleciłbyś to? Ponieważ wysoki poziom jakość/cena/ekologia wydaje się nie do pobicia.

Wydaje się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Muszą mieć poważną wadę, ponieważ nie są zbyt dobrze znani we Francji. NIE ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 28/06/12, 18:10

Tylko dobrze....

Ale nie jestem pewien, czy kosztuje tak tanio:
https://www.econologie.com/forums/post235497.html#235497

24 godziny, 14.06.2012, 15:52 napisał:Wykonany jest ze słomy, ziemi i drewna. Jego kryptonim, w oczekiwaniu na coś lepszego: ECO46. Jest to całkowicie bioklimatyczny budynek, który w Lozannie zainaugurowano w ten czwartek, przy wejściu do miejskiego zakładu ogrodniczego. „To innowacyjny projekt pilotażowy, ponieważ jest to pierwszy w Szwajcarii projekt dotyczący budynku użyteczności publicznej, a mimo to konstrukcja opiera się na technikach przodków” – cieszyła się Florence Germond, specjalistka ds. finansów miejskich i dziedzictwa ekologicznego. ECO46 kosztowało 1,6 mln franków i zostało w całości sfinansowane z funduszu na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Do wzniesienia i zaizolowania przegród budowlanych potrzeba było 260 bel słomy zebranej z obszaru jedenastu hektarów – czyli równowartości dwóch boisk piłkarskich, należących do Miasta. „Wszystkie materiały potrzebne do budowy pochodzą z lokalnych źródeł” – zapewnia gmina. Zatem 50 ton surowej ziemi pochodzi z regionu Lavaux i żwirowni Claie-aux-Moines. 80m3 jodły białej i buka czerwonego? Pochodzą z lasów Jorat. To samo dotyczy mebli dębowych, zaprojektowanych i wykonanych specjalnie dla ECO46.


Problem: wierzchnia warstwa gleby jest trudna w całkowicie bezpiecznym użytkowaniu, wymaga dużo pracy (wszystko robi się ręcznie).

Z drugiej strony dom jest w 100% pasywny (tylko piec na pellet – który wystarczy do ogrzania całego domu – wyłącznie na bardzo zimne dni). Więc zwróci się to w postaci oszczędności paliwa.

Wszystko zależy od celu!
Ostatnio edytowane przez Obamot 28 / 06 / 12, 18: 16, 1 edytowany raz.
0 x
LavPro
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 16/02/12, 17:42




przez LavPro » 28/06/12, 18:16

1,6 miliona to naprawdę nie jest coś, co nazwałbym tanim. Właśnie zrujnowałeś mój entuzjazm :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 28/06/12, 18:21

Nie, nie zniechęcaj się!

Musimy lepiej przestudiować tę kwestię! Można więc sobie wyobrazić, że ziemia płynie jak beton, a nie jest układana za pomocą wiadra. Konieczne byłoby zatem opracowanie betoniarek specjalnie zaprojektowanych do pracy z ziemią.

Pewnie już nad tym pracują. Cierpliwość!

A domy z gliny są bardzo stare!

Jak domy murowane! (to terakota!) Ale to też wymaga czasu na postawienie ścian, kiedy wystarczyłoby je...wylać!

Teraz ziemia ma swoją cenę! Nie jest pewne, czy w sumie jest to tańsze niż żwir+piasek+cement do betonu.

Wszystko pozostaje otwarte...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 28/06/12, 18:57

Problem nie jest związany z rzeczywistym kosztem – naturalnym, jeśli wolisz – (ziemia jest darmowa, wiele krajów Trzeciego Świata ma to tylko jako materiały do ​​produkcji), ale z kosztem w stosunku do rynku.
Domy z gliny, kamienia itp. są obecnie marginalne w świecie, w którym dominują bloki betonowe.
Potrzebny jest ponowny rozwój sektorów.

W przeciwnym razie wady: oprócz kosztów istnieje ryzyko sejsmiczne i niska tolerancja na powodzie.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 28/06/12, 20:22

Zobacz także:

https://www.econologie.com/forums/constructi ... t4223.html

Wciąż o kolbie/ubijanej ziemi:

Jeśli chodzi o izolację, wilgotność i komfort życia, zeszłej jesieni spałem w Maroku w cudownym, małym hotelu o nazwie „Aux vieux charrues” (jak słynny Festiwal), w agglo pokrytym od wewnątrz na zewnątrz kaczan.

Kolba 6 cm + aglomerat betonu 20 cm + kolba 6 cm.
Sufit bambusowy + kolby + drewniane belki.

Brak hałasu, łagodna temperatura przez cały dzień i noc oraz dobre samopoczucie niezrównany !!!

To doświadczenie, które koniecznie musisz przeżyć, aby odkryć, czym jest komfort! Ponadto kolba nadaje się do listew, dekoracji itp. Dla tych, którzy lubią myśleć nieszablonowo.

https://www.econologie.com/fichiers/partager/torchis.JPG
https://www.econologie.com/fichiers/partager/torchis1.JPG
https://www.econologie.com/fichiers/partager/torchis2.JPG
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 28/06/12, 20:24

Często mam błoto w domu... czy to się liczy?
: Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/06/12, 22:50

błoto jest płynne, nie może zbudować ściany

ale po wyschnięciu jest brud! a domy ziemne są liczne

często także ziemia i kamień

aby było to całkowicie w ziemi, jest to skomplikowane, z kamieniami na wierzchu i ziemią pośrodku, wszystkie stare domy są takie wokół mojego domu i mojego domu

ziemia nic nie kosztuje ale problem w tym, że nie przechodzi przez betoniarkę: za bardzo się skleja i bez mieszania zamienia się w jedną bryłę

Widziałem wyjaśnienia w starych księgach i stary murarz wszystko mi potwierdził, bo za młodu ćwiczył murowanie z ziemi, czasami ulepszanej odrobiną tłustego wapna

w tym czasie przygotowanie zaprawy zajmowało mnóstwo ludzi... nie było bezrobocia

Mam w starej książce opis maszyny, która została użyta do budowy portu w Antwerpii w 1850 roku!

jest to tor okrężny z kamieniem młyńskim, który kręci się w kółko i miażdży ziemię z przodu, rakle z tyłu odkładają ziemię z powrotem w przejście kamienia młyńskiego do następnej rundy

Widziałem też taką samą maszynę zwaną walkerem w przemyśle porcelanowym... zwaną walkerem, ponieważ przed tymi maszynami mieszaliśmy ziemię chodząc po niej

tego typu maszyny byłyby dziś łatwe do wyprodukowania z kołem samochodu osobowego lub ciężarówki obracającym się na okrągłej żelaznej tacy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 29/06/12, 06:45

Jednak beton również jest płynny i ostatecznie tworzy ścianę!

A nawet naturalny beton w morzu... (piaskowiec)

Chatelot, to prawda. Ale gdybyś widział wideo, wiedziałbyś, że to nie jest „tylko błotnista ziemia”, ale sprytna mieszanka (naturalny beton na bazie gliniastej gleby).

A jeśli chodzi o mieszanki, jest dużo do poprawy...

Naprawdę nie widzę siebie w domu, w którym w ścianach są robaki i dżdżownice!

: Mrgreen: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/06/12, 15:56

Surowa ziemia, terakota! Ta sama walka :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91