Jurta budowy, wdrażania, a przede wszystkim energii?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
mokka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/02/12, 10:16

Jurta budowy, wdrażania, a przede wszystkim energii?




przez mokka » 01/02/12, 14:46

Bonjour à tous,
Mój przyjaciel i ja chcemy mieszkać w jurcie, samą jurtę znaleźliśmy: samodzielnie zbudowaną 9M z „lafresnaie” za około 10000 XNUMX euro.
Działka będzie zlokalizowana w Maine et Loire, na razie myślimy o... możliwości wynajęcia a priori.

Ale tam, gdzie naprawdę mamy trudności, jest wybór produkcji energii: słońce, wiatr… to wszystko jest dla nas bardzo zagmatwane, wiemy, że do wiatraka potrzebne są konkretne przepisy i cała masa formalności i zezwoleń… a do paneli fotowoltaicznych nie bardzo wiem, na czym się oprzeć w kwestii wyboru i budżetu… jak być w pełni autonomicznym?

Wtedy pomyślałem o solarnym podgrzewaczu wody + zbiorniku na deszczówkę z filtrem na potrzeby domowe.

Zamontujemy system lagun na szarą wodę...

Pewnie zapominamy o wielu rzeczach do zaplanowania.... to dla nas dość niejasne, dlatego do was mówię!

O czym powinniśmy pomyśleć i co zrobić z panelami fotowoltaicznymi, turbinami wiatrowymi....

Z góry dziękuję !
Morgana i Charlotte.
0 x
mokka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/02/12, 10:16




przez mokka » 29/02/12, 08:45

Zamieszczam tutaj owoc naszych badań: może być w stanie pomóc innym ludziom:

Dla jurty 9m² z antresolą i bardzo dobrą izolacją:
http://www.yourteco.com/index.php

Policz w partycypacji około 17000 euro.

dla energii:
www.alisee.org/
Stowarzyszenie Alisée, które omawia z Tobą różne możliwości aranżacji i inne....

Aby być całkowicie niezależnym, polegaj na panelach słonecznych: od 5000 do 10000 euro

Turbina wiatrowa do ukończenia: od 8000 do 15000 euro.

Fitosanitarne (szara woda):
www.labelverte.org/

Policz 4000 euro, a nawet więcej, jeśli wszystko jest zrobione przez nich, w każdym razie badanie gleby: 460 euro.

I nieuniknione prawo:
http://www.heol2.org/

Autonomiczny dom, stowarzyszenie heol... miejsce do odwiedzenia.

Szukamy ziemi, może tor: 25000 m² za 25000 euro....piękne miejsce do eksploatacji ale nie samo....

Brawo dla ciebie, Mocha.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 29/02/12, 13:42

bday,

Znam kilku właścicieli jurt, za każdym razem dużym problemem była wilgoć na poziomie dachu, skraplanie na dachu, a co za tym idzie gromadzenie się w izolacji, więc doszedłem do wniosku, że jest to punkt, którego nie można przeoczyć.

O turbinach wiatrowych

istnieje mała grupa Yahoo zajmująca się turbinami wiatrowymi, która jest bardzo aktywna, a aktywni członkowie są na bardzo wysokim poziomie, dlatego porady są dość jasne i wiarygodne.
Podstawy, na wysokości 12 m i mniejszej nie warto zatrzymywać turbiny wiatrowej, z wyjątkiem szczególnych przypadków na szczycie wysokiego wzgórza lub czystej góry, każda przeszkoda w odległości mniejszej niż 50 m od turbiny wiatrowej spowoduje zakłócenia wiatru, które zakłócą jej płynną pracę.
W każdym razie lepiej poświęcić trochę czasu co najmniej 6 miesięcy na określenie dostępnego potencjału wiatru, aby dokonać właściwego wyboru sprzętu, a więc oczywiście warto zainstalować turbinę wiatrową, co nie wszędzie tak jest, nawet tutaj w Bretanii są miejsca, w których potencjał wiatru jest zerowy.
Jest też stowarzyszenie THIEOL, które zajmuje się samodzielną budową tzw.

W każdym razie do 12 m nie potrzeba już pozwolenia, wystarczy deklaracja w ratuszu (powtarzam, że 12 m jest dobre w niektórych szczególnych przypadkach, ale niezbędne jest badanie osadu wiatrowego).

Do oczyszczenia

http://www.spanc29.net/forum/viewsujet.php?id=775

Spanc zezwala na wiele konstrukcji w okolicy, z małą techniką pozwolenia, którą przekaże ci, aby mieć pewność, że masz pozwolenie;).
Za 500 euro możesz również otrzymać plany sporządzone przez profesjonalistę, który zwykle wykorzystuje rośliny z regionu do historii oczyszczania, aby mieć pewność, że wszystko to dobrze żyje i oczywiście dla łatwości zaopatrzenia na początku.

więcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 29/02/12, 17:01

Cześć Mocha

Czy kiedykolwiek spotkałeś mieszkańców Jurt w M&L, aby poznać ich doświadczenia?

Ci, których znam, nie są niezależni energetycznie, ale mają takie projekty jak ty.

Powodzenia w tym wszystkim, najtrudniejsze są przepisy :|
0 x
mokka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/02/12, 10:16




przez mokka » 13/03/12, 17:48

Dziękuję za odpowiedzi

Tak, spotkałem kilku mieszkańców jurty i to prawda, że ​​większość z nich nie jest niezależna, ale są ludzie, którzy są całkowicie niezależni: stowarzyszenie heol....
Generalnie chodzi o pieniądze, ale zgrupujemy w jednej pożyczce wszystkie niezbędne inwestycje....

Kredyt na nieruchomość akceptowany dodatkowo przez bank.
Więcej niż cdi i gotowe!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Budowa jurty, lokalizacja i przede wszystkim: energia?




przez Christophe » 09/03/16, 20:33

Oto plan budowy jurty o powierzchni około 50 m² na ziemi na 70 m² powierzchni mieszkalnej (źródło: Système D)

jurt_plan.pdf
(1000.02 KB) Pobrano razy 986
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85