Wzór obliczeniowy po DPE?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33

Wzór obliczeniowy po DPE?




przez clasou » 26/10/11, 11:12

Witam,
Po kampanii dotyczącej klasyfikacji domów,
Miałem termika, który przyszedł.
Po przyjeździe mam wątpliwości co do kalkulacji.
Stwierdziłem, że zużyłem 6 metrów sześciennych drewna, czyli w zasadzie tylko sosny.
W sumie szacuje moje zużycie na 14700kwh, nie myślałem o zapytaniu go o formułę.
Ale patrząc, widzę, że sosna w najlepszym przypadku będzie produkować 1800 kW / h.
Każdy mógłby mi wyjaśnić tę różnicę.
Nie mam innego źródła ciepła.
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/10/11, 11:37

Według moich liczb

20 kg drewna przy wilgotności 4%, dostarczone XNUMX kWh

ile waży metr sześcienny jodły? 500 kg?

6 X 500 X 4 = 12000 kWh. Który nie jest tak daleko od 14700 ogłoszonego przez twojego inspektora DPE.

Reszta to wskaźnik używania i mentalność mieszkańca: jeśli jesteś młody, stonowany, sam, bez narzekającej kobiety, że pracujesz, nie zjesz tyle, co para emerytów lub rodzina z małymi dziećmi.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 26/10/11, 12:10

Ok dzięki ,
to wciąż robi różnicę,
cóż, zobaczę, czy wytrzymam całą zimę, ale zacząłem notować całe drewno, które przyszedłem gotowe do spalenia.
Niezupełnie zrozumiałe, w zależności od Twojego wieku lub sytuacji rodzinnej, drewno nie będzie miało takiej samej kaloryczności :)

Powiedział mi, że zgodnie z rt2012 i zgodnie z możliwym podatkiem węglowym, według klasyfikacji miałbyś inny podatek, płacąc zanieczyszczający.
Ale też o tym nie myślę, ale jeśli chodzi o drewno, CO2 jest więc neutralny.
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/10/11, 13:27

Cóż, tak: wysportowany kawaler, który każdego ranka idzie do pracy (a zatem nieobecny przez cały dzień) ma mniejsze potrzeby niż zmarznięci starzy ludzie, którzy bardziej się nagrzewają i są tam przez cały dzień.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wzór obliczeniowy po DPE?




przez Did67 » 26/10/11, 13:29

clasou napisał:Witam,
Po kampanii dotyczącej klasyfikacji domów,
Miałem termika, który przyszedł.
Po przyjeździe mam wątpliwości co do kalkulacji.
Stwierdziłem, że zużyłem 6 metrów sześciennych drewna, czyli w zasadzie tylko sosny.
W sumie szacuje moje zużycie na 14700kwh, nie myślałem o zapytaniu go o formułę.
Ale patrząc, widzę, że sosna w najlepszym przypadku będzie produkować 1800 kW / h.
Każdy mógłby mi wyjaśnić tę różnicę.
Nie mam innego źródła ciepła.
a + Claude


1) Normalnie DPE jest teoretycznym, znormalizowanym obliczeniem strat ciepła w domu ogrzewanym do 19 °, w zależności od lokalnego klimatu ...

To jest standard.

Polega na pomiarze powierzchni i ocenie (nieinwazyjnej - nie łamiemy ścian) oporu cieplnego. Następnie komputer oblicza przewidywalne „wycieki klaorie”.

2) Inną sprawą jest Twoje rzeczywiste zużycie: możesz ogrzewać się jak w saunie lub ... nie ogrzewać wcale i mieszkać w śpiworku wysokogórskim ... To określi twoje zużycie.

Więc myślę, że przepędzasz więcej niż przeciętny człowiek ???? Czy zajmujesz mniej niż przeciętna osoba ??? Co by wszystko wyjaśniało.

Ostatecznie, jeśli wybierasz się do Afryki zimą, nie będziesz w stanie nic konsumować, ale Twoje zakwaterowanie pozostanie „sklasyfikowane xxx kWh / m² / rok” ...

3) Czyli z jednej strony „norma” (jak pokazane spalanie samochodu), az drugiej to, co naprawdę konsumujesz.
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 26/10/11, 14:00

Cześć did67
możesz określić, nie rozumiejąc naprawdę, czy jest to supozycja drugiego stopnia czy innego.
Więc myślę, że przepędzasz więcej niż przeciętny człowiek ???? Czy zajmujesz mniej niż przeciętna osoba ??? Co by wszystko wyjaśniało.
Bo średnio jest 20 stopni

a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/10/11, 17:19

1) DPE podaje zużycie teoretyczny (ustalono wg Standardy ; obliczone zgodnie ze składem różnych wewnętrznych / zewnętrznych powierzchni wymiany po zmierzeniu tych powierzchni i zgodnie z lokalnymi danymi klimatycznymi moyennes).

2) Może istnieć bardzo znacząca różnica między tym teoretycznym obliczeniem a rzeczywistym zaobserwowanym zużyciem z x powodów, w tym:

a) zima była bardzo łagodna
b) dom jest niezamieszkany przez część zimy
c) mieszkańcy ogrzewają mniej niż normalnie i są zadowoleni na przykład z 17 °
d) DPE został źle wykonany: błąd w ocenie przegród, ścian, ram, szczelności ... (metoda jest nieinwazyjna - nie ma kwestii łamania się, aby "zobaczyć"; dlatego jest jest często podstępny!)

3) Więc "poważnie żartowałem" pytając cię, czy zajmowałeś mieszkanie na stałe, czy mniej ogrzewałeś (doświadczyłem okresu "ekstremalnie zielonego", kiedy prawie nie ogrzewałem zimą - zapomniałem określić : kawaler, bez dzieci).

W twoim przypadku dodaj niepewność na PCI drewna i pomiar ilości drewna (stere jest również przybliżony).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 26/10/11, 17:27

Oto wzór, jeśli masz odwagę: https://www.econologie.com/dpe-outil-et- ... -3585.html

W DPE rzeczywiste 10 kWh obliczone na 800 kWh nie jest błędem, jest to przybliżenie, innymi słowy: to jest to samo !

Gdybyś miał współczynnik 5 (10 000 w porównaniu z 50 000 kWh), musiałbyś zadać sobie pytania ...

W przeciwnym razie zgadzaj się z opiniami innych.
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 27/10/11, 06:14

Witam,
Jeśli chodzi o wzór, znalazłem wolne oprogramowanie, do którego po dyskusji umieściłem odnośnik do nauk o futurze, ale co najmniej dwa lata temu, kiedy wykonałem obliczenia, zrezygnowałem.
Tak, jeśli chodzi o wartość opałową twardszego drewna, to dlaczego waży się kiedy i kiedy, to da mi pewien pomysł.
Więc nawet jeśli powiem „zielony”, nie próbuję racjonować sobie ogrzewania.
Jeśli chodzi o obliczenia, to prawda, że ​​najwyraźniej zostawił tylko 6 stereo.
Nie należy zapominać, że choć bardzo ładny, nadal jest oddany do użytku przez innego producenta wentylacji, kotła .......

Po info o domu
100m2 kwadratowej powierzchni mieszkalnej. (Bez garażu)
sufit w całości z boazerii 10 mm + 40 cm wata celulozowa.
ściany
W przypadku okna, watolina 12 cm + beton komórkowy z 5 cm okładziny z piasku wapiennego.
Kiedy nie ma żadnego z boku, jak wyżej, z wyjątkiem tego, że zamiast 12 ma 17 cm.
Potem prawdą jest, że zima była dłuższa i może być chłodniejsza po stronie negatywnej.
Więc do zobaczenia w tym roku.
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/10/11, 16:34

clasou napisał:
Nie należy zapominać, że choć bardzo ładny, nadal jest oddany do użytku przez innego producenta wentylacji, kotła .......

a + Claude


Zwykle EPD jest wystawiane podczas sprzedaży lub wynajmu i jest obowiązkowe. Tak więc DPEist jest przypisywany przez właściciela lub agencję.

Niezależnie od pracy. Nawet jeśli zadania można „polecić” ...

Upieram się: jeśli jest to PRAWDZIWY DPE, nie opiera się na obserwowanej konsumpcji, ale na standardowych obliczeniach.
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111