Wapno piwnicy ściany, pucolana, piasek ...

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
dom ze słomy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/07/11, 17:35

Wapno piwnicy ściany, pucolana, piasek ...




przez dom ze słomy » 28/07/11, 22:10

Witam,

Jestem budowniczym domu z drewnianą ramą w belach słomy w Drôme, kończę fundamenty cyklopowe, na nich zbuduję ścianę 40cm w zwykłym gruzie 20 / 20, zatopię się następnie betonowa płyta na wypełnieniu wszystkich narożników.
Na tę płytę zamierzam wylać nośną ścianę obwodową, wykonaną z betonu wyłożonego wapnem, piaskiem wulkanicznym i zwykłym piaskiem.

Szukam dokładnych proporcji, kto mógłby mi pomóc?

Z podziękowaniami

dom ze słomy
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 08/03/13, 19:53

Dobry wieczór ,


Nie znam dawkowania, o które prosisz, ale dla mnie wapno betonowe polega na wykonaniu płyt o maksymalnej grubości 10 cm

przykład w wapnie ...

http://openarchive.icomos.org/997/2/Pre ... ue_NHL.pdf


Z drugiej strony pomysł, który działa, ponieważ został już wdrożony i który się nie porusza, a oprócz tego, że jest częściowo izolowany, bryła bloków syporexu ...

Pomogłem stworzyć konstrukcję Grebb na bloku syporexu, jest prosty, może być drogi i nie wymaga długiego czasu schnięcia, jak w przypadku wapna ...

następnie tynk wapienny do hydroizolacji .....
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 08/03/13, 20:45

Witaj słomkowy dom,

Nie wiem, gdzie jesteś w Drome, ale jeśli możesz zbliżyć się do GRETA w Die, odbywają się szkolenia na temat korzystania z tych materiałów.
W przyszłym tygodniu zamierzają zbudować rozszerzenie naszej siedziby, może będę miał trochę informacji.

JLG
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 09/03/13, 10:00

Mam nadzieję, że za prawie 2 autor tego tematu otrzyma odpowiedź przed twoją interwencją, ponieważ w przeciwnym razie jego dom nie będzie gotowy do ukończenia : Mrgreen:
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 09/03/13, 13:32

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

to nie jest źle ....
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119