troglodyci

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 19/10/05, 17:37

pozdrawiam wszystkich

czy ktoś z was mieszka w jaskiniach lub wie o nich?

jeśli tak, czy mogą podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami?

ci, którzy mieli (lub próbowali) troglodyta, mieli problemy z gminami
które mają swoje uzasadnienie (moja wielka obsesja w przypadku prób)
jakie kroki należy zrobić, aby ustawić troglodytę, jakie są możliwe zakazy.

ktoś, kto zna ziemię z jaskinią lub kamieniołomem na sprzedaż w departamencie Aisne (02)
z góry dziękuję za odpowiedzi

podpisane: przyszłość flinty!
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 20/10/05, 08:44

Witam,
Chociaż mieszkam w „płaskim kraju”, zawsze fascynowało mnie troglo, uważam to za zbyt fajne !!
A Google daje jako wyniki:
http://www.google.fr/search?hl=fr&q=troglo...ta=lr%3Dlang_fr
@ + i dobre kopanie!
B)
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
claude07
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 12/07/04, 22:21
Lokalizacja: głęboka Ardeche - Aubenas




przez claude07 » 20/10/05, 22:22

Mam świetną wskazówkę !! idź do penisa !!!

yahoo insolite środa 12 października 2005, 12:23

Idaho w dobrej cenie, 5 dolarów za noc ... w jaskini
ŁOSOŚ, Idaho (Reuters) - Emeryt z Idaho oferuje niedrogie wakacje, 5 USD za noc i 25 USD miesięcznie za wynajem ... jaskini.

Nie ma usług podłogowych, basenu, kuchenki mikrofalowej, ekspresu do kawy, telewizora ani nawet prądu, ale zakwaterowanie obejmuje materac i kłody do ogrzewania, określa Richard Zimmerman, 89, w swoich reklamach.

Ten były pracownik budowlany, nazywany „Dugout Dick” („Le Dick des tranchées”), sam mieszka w jednej z tych rezydencji, które spędził kilkadziesiąt lat kopiąc na zboczu wzgórza, na wysokościach Rapids z łososia.

Dziesięć wnęk wynajmowanych przez Zimmermana ma około trzydziestu metrów głębokości, jest wzmocnionych kamieniami, błotem i słomą, a podparte są jodłami.

Emeryt, który uznał, że nadszedł najwyższy czas, aby przejść z pracy do firmy, już powitał zagranicznych turystów, w tym Anglika i Hiszpana. Ale Zimmerman nie przyzwyczaili się do życia pod ziemią.

„Nie wszystkim to odpowiada (...), ale spodziewam się, że sprawa wkrótce się rozwinie”.
0 x
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 27/10/05, 12:14

dziękuję za twoje odpowiedzi,

Przeprowadziłem już badania, nic strasznego, zwłaszcza „historycznego”
troglo- i nic na poziomie prawnym.
kiedy w Idaho jest to trochę objazd! Ponadto najczęściej szukam wskazówek
prawa rządzące mieszkalnictwem, to prawda, że ​​mógłbym to zrobić sam, już próbowałem,
ale trudno mi znaleźć się we wszystkich tych tekstach, poprawkach do odstępstw itp

jeszcze raz dziękuję, do zobaczenia
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
Avatar de l'utilisateur
DavidHervé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 15/09/05, 17:31
Lokalizacja: PAU




przez DavidHervé » 27/10/05, 17:33

Przeszukałem legalną bazę danych (Lexis-nexis)
i oczywiście dom jaskiniowy jest naprawdę bardzo marginalnym przypadkiem z punktu widzenia prawa. (nic w kodzie budynku)

Jedyną rzeczą, o której wspomniano, jest to, że jeśli zainstalujesz drzwi lub okno do jaskini, potrzebujesz pozwolenia na budowę.

Cytuję „Kontrola wyglądu zewnętrznego budynków doprowadziła Sąd Administracyjny Apelacyjny w Bordeaux (2. rozdział, 5 maja 1994 r., Ganaye: Gaz. Pal. 1995, 2, pan. Dr. Adm. P. 102 ; EC rec., Tabele s. 1249; Juris-Data nr 1994-046723), aby wymagać pozwolenia na budowę w celu stworzenia drzwi i okien oraz budowy ściany elewacyjnej na zewnątrz jaskiń troglodytów (Patrz infra nr 60). ”

Ponadto we Francji jedynym przypadkiem, w którym nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, jest pomieszczenie o powierzchni maksymalnie 20 m² bez fundamentu ... <_
Wystarczy powiedzieć, że jaskini nie wygrano, ale szczęście uśmiechnęło się do śmiałka

Powodzenia w badaniach.
0 x
GTHA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 06/09/05, 08:49

przyjdź i zobacz saumur




przez GTHA » 28/11/05, 17:54

jest dużo Cote de Saumur (49)
niektóre zamieszkałe, inne w restauracjach ...
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89