Kryzys zbóż: przyczyny i konsekwencje

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1

Kryzys zbóż: przyczyny i konsekwencje




przez Christine » 21/04/08, 18:46

Jednocześnie rozpoczęło się kilka dyskusji na temat wzrostu cen zbóż, trudności w dostawach w krajach rozwijających się, spekulacji, agropaliw itp., ale zasadniczo temat jest zawsze ten sam.

Dlatego zebrałem tutaj najważniejsze posty, aby skoncentrować debatę.

martien007 napisał:był w programie - tego wieczoru albo nigdy - z Jeanem Zieglerem, Jacques'em Attali...etc; doskonała debata, zaczyna się od GMO.

Zdecydowanie jest warta obejrzenia

http://ce-soir-ou-jamais.france3.fr/index-fr.php?page=accueil
-----------------------------------------
to jest wydanie z czwartku, 17 kwietnia.

http://jt.france3.fr/1920/index.php3?jt=3

Kryzys żywnościowy: co z rozwojem uprawy biopaliw?
------------------------------------------
Nowości ze środy 16 kwietnia.

http://jt.france3.fr/1920/index.php3?jt=3

w ten sposób spekulanci podbijają cenę zboża.


Remundo napisał:Cześć Marsjanin, cześć wszystkim,

Nie trzeba było bystrego stratega czy wielkiego wizjonera, by 2 lata temu zdać sobie sprawę, że biopaliwa na bazie roślin jadalnych nie są panaceum i automatycznie generują presję na ceny żywności. Z drugiej strony ich ekonomiczna żywotność jest zapewniona, o ile nie ma innego sposobu na właściwe wydobycie węglowodorów...

To powiedziawszy, nadal są one bardzo słabo rozwinięte i zajmują mniej niż 5% gruntów uprawnych na całym świecie. Na szczęście ! Ale w USA ruch przyspiesza...

Biopaliwa nie są bezpośrednio odpowiedzialne za wzrost cen. Po prostu przychodzą, aby dodać kroplę wody, która sprawia, że ​​wazon się przelewa.

Odpowiedzialnymi za wzrost cen są wszystkie państwa rozwinięte, które:
- z jednej strony nigdy poważnie nie przygotowywaliśmy się na szczyt ropy naftowej
- z drugiej strony nigdy nie pomagały i właściwie rozwijały rolnictwa w biednych krajach.

Mówiąc bardziej technicznie, przyszłością biopaliw jest uprawa roślin niespożywczych, najlepiej nad morzem, aby zostawić grunty orne pod pszenicę i kukurydzę... Jest też gigantyczny miskant... Prawda Christophe?

Przyszłość paliw polega po prostu na ich wytwarzaniu z odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, na różne sposoby: hydrolizę, termolizę biomasy itp.

Ale to wszystko, żaden raport o tym nie mówi, dziennikarze wolą brnąć w teraźniejszości i ślepo alarmować bez wizji i długoterminowej refleksji. :| A o wiele łatwiej i ciekawiej jest denerwować Kościusko-Morizeta z powodu jego wahań nastroju po Borloo i GMO : Evil:

W końcu nic nowego pod słońcem! : Idea:


oliburn napisał:lepiej być bogatym, grubym i zdrowym niż biednym i chudym
i chorzy ... Haitańczycy, Afrykanie lub inni ...

Będzie krwawić!!! TwistedEvil


PS: czas, w którym czytasz ten mały post, to 3 istoty ludzkie
umrzeć z głodu......????


Christine napisał:Kopia zdjęcia opublikowanego kilka dni temu przez Flytox w kategorii „humor”. :|

Obraz


freddau napisał:Wreszcie

co należy już zrobić, to ograniczyć spożycie mięsa.
Według Jeana Zieglera potrzeba 1/5 zbóż.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 21/04/08, 19:07

Krysiu dobrze zrobiłaś! 8)

Dla Freddaua
Ograniczenie spożycia mięsa... Hmm... genialny pomysł! : Chichot:

Lubię mięso i nie chcę udawać wegetarianina. Musimy rozwijać rolnictwo w biednych krajach...

Może też uregulować ich wskaźnik urodzeń, nawet jeśli mówienie tego jest czasem niepoprawne politycznie…

A także masowo rozwijać produkcję węglowodorów lub innych paliw odnawialnych i energii elektrycznej. Myślę o fotowoltaice, choćby fotowoltaicznej, na obszarach takich jak Afryka... Swoją drogą, to by trochę "odblokowało" ich gospodarkę i pozwoliło na edukację i rozwój...

Ale moglibyśmy również całkowicie zhybrydyzować flotę pojazdów i zmniejszyć zużycie paliwa w miastach o ponad 75%...

Szczerze mówiąc, istnieją rozwiązania, ale o wiele trudniej jest je zastosować niż je wymyślić, tak więc natura ludzka jest stworzona :zmarszczyć brwi:
0 x
Obraz
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 21/04/08, 19:21

Remundo napisał:Krysiu dobrze zrobiłaś! 8)

dziękuję


Remundo napisał:Lubię mięso i nie chcę udawać wegetarianina. Musimy rozwijać rolnictwo w biednych krajach...

Może też uregulować ich wskaźnik urodzeń, nawet jeśli mówienie tego jest czasem niepoprawne politycznie…

Złe duchy wywnioskowałyby z tego, że wygodniej jest narzucić liczbę urodzeń niedorozwiniętym „pov' piti” niż zrezygnować z małego kawałka befsztyka. Ale to tylko złe duchy, a natura już taka jest, prawda? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 21/04/08, 19:45

Ach, Christine, uważam, że twoje „wymazywanie tekstu” jest trochę na granicy… A twoja dedukcja jest bardzo kusząca :D
0 x
Obraz
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 21/04/08, 19:51

Remundo napisał:Ach, Christine, uważam, że twoje „wymazywanie tekstu” jest trochę na granicy… A twoja dedukcja jest bardzo kusząca :D

Oczywiście, ale te dwie idee następują po sobie w tekście i są przedstawiane jako komplementarne; nie mogłem nie zauważyć zbliżenia 8) .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 21/04/08, 20:05

I myślisz, że to tendencyjne porównanie jest istotą znaczenia mojego przesłania…… O rany :P

Wracając poważnie, to nie dlatego, że jemy mięso, mieszkańcy innych krajów umierają z głodu. Dzieje się tak dlatego, że mieszkają na terenach generalnie mało urodzajnych, ale też nie mają rozwoju technologicznego ani rolniczego, a także dlatego, że mają średnio 5 lub 6 dzieci na kobietę, kiedy nie można godziwie wykarmić 1 lub 2.

pomyśleć, że problem głodu w 1/3 świata pochodzi z Zachodu ze swoimi krowami które rzekomo "marnują ziarno" i "podgrzewają klimat pierdząc" wynika z szalejącego poczucia winy, które ukrywa istotę problemu, a także istotę rozwiązań.
0 x
Obraz
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 21/04/08, 20:23

uh... Nie wiem, czy to się zmieniło, ale nie tak dawno temu żyliśmy w kraju (zobacz społeczność krajów), który miał nadprodukcję.
Kiedy to się stało, nadwyżki zostały zniszczone, zamiast wysyłać je do krajów, które cierpiały głód…

Więc dopóki ta polityka się nie zmieni, czy schrzanimy nasze rolnictwo w naszych silnikach, czy wszystko zniszczymy, nie bardzo widzę, co się zmieni...

Z drugiej strony nie wydaje mi się, aby pszenica i kukurydza były szczególnie wykorzystywane we Francji do produkcji biopaliw...

Jest bardziej rzepakowo-buraczkowe....

Krótko mówiąc, kiedy produkujemy rzepak, nie produkujemy pszenicy, ale hej… Chociaż… biorąc pod uwagę wysokość rzepaku w tamtym czasie, być może możliwe byłoby kontynuowanie pszenicy za…
Rzeczywiście rzepak i buraki nie są najlepszym paliwem, ale w małych ilościach zawsze wydaje mi się mniej złe niż olej.

Ponownie, wszystko to ma sens, dopóki nasze kraje nie zmienią swojej polityki wobec krajów głodujących.

Czy pomysł, że litr biopaliwa oznacza 50 mniej posiłków dla głodnych, nie jest argumentem podsuwanym przez nasze drogie lobby naftowe?

SixK
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 21/04/08, 20:56

Dobry pomysł Christine, ale nie cenzuruj Remundo!! :zaszokować:

A propos, wydaje mi się, że nasze bydło je śrutę sojową GMO z Ameryki (nie wiem czy to północ i/lub południe, ale to GMO: przeczytaj w ostatnim poście nie wiem kto, czy możesz to znaleźć?).

Możemy więc wywnioskować, że jedząc mięso, jemy GMO… : Lol:
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 21/04/08, 21:53

Moim zdaniem powinniście obejrzeć film „Karmimy świat”, który wyjaśnia, że ​​soja jest wykorzystywana w Argentynie, Brazylii, aby szła i tuczyła bydło z północy całymi ładunkami.

Jean Ziegler, który wie, co mówi, podał, jeśli się nie mylę, że z 2 miliardów ton zbóż 400 milionów poszło na paszę dla zwierząt (wołowina i inne).

Jest więc jeszcze trochę swobody. A potem pozwala to zrobić krótszą trasę.... unikamy transportu zbóż, a następnie transportu wołów, cielaków, krów, świń do konsumenta, tam dostarczalibyśmy bezpośrednio do konsumenta iw razie potrzeby w większych ilościach, oszczędzając na oleju i CO2.

A jeśli chodzi o wskaźnik urodzeń w krajach trzeciego świata, to pozostawia trochę do myślenia, gdy pomyślisz, że Argentyna ma znacznie mniejszą gęstość niż Francja, ale eksportuje soję…. i możemy również porozmawiać o Kongo, gdzie myślę, że obszar ten może być szeroko stosowany
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 21/04/08, 23:07

Dokładnie freddau zgadzam się z tobą.

A gdyby były tylko te aberracje :zaszokować:

Świat chodzi na głowie, a wszystko to jest dobrze pilotowane przez naszych drogich przywódców politycznych i przemysłowych, którzy ciężko kopią, by umrzeć dobrze po tym, jak pozwolili umrzeć swoim ludzkim braciom… i to nie powinno powstrzymywać ich przed pójściem do kościoła w niedzielę, aby oczyścić sumienie.

Co za smutna ludzkość!! kiedy będziemy mieli wszystko, czego potrzebujemy, aby DZIELIĆ SIĘ z naszymi braćmi (cóż, nie jestem stąd, ale mieszkam tam :? ).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 269