Marnować nowy sposób działania?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.

Myślisz, że to:

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
śmieci
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 08/11/07, 14:21
x 1

Marnować nowy sposób działania?




przez śmieci » 08/11/07, 14:28

Witam,

Oto link do zupełnie nowej strony, która pozwala naprawdę działać na rzecz ochrony środowiska i walki z zanieczyszczeniem odpadami.

http://rubbishbusters.com

Ta strona pozwala każdemu działać, a wynik jest widoczny!
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 08/11/07, 14:37

Zgodnie z zasadą Pal mal, mam nadzieję, że znajdziemy wystarczająco dużo środków czyszczących.

Dlaczego nie zabrać od czasu do czasu nawet pracowników miejskich, zbieraczy śmieci lub innych zbiórek na przejażdżkę.
Ostatnio edytowane przez nonoLeRobot 08 / 11 / 07, 16: 59, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/11/07, 16:58

Uh możesz przedstawić koncepcję dokładnie na forums?
Jeśli dobrze rozumiem to pojęcie, to tak sporządzić mapę zanieczyszczonych/oczyszczonych miejsc we Francji?

Możesz również, jeśli chcesz dodać swoją witrynę do naszego katalogu: https://www.econologie.com/annuaire/
0 x
śmieci
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 08/11/07, 14:21
x 1




przez śmieci » 09/11/07, 10:12

Właśnie, tworzenie mapy dzięki udziałowi wszystkich, ale nie tylko.

Bo tak naprawdę celem jest działanie (a nie bredzenie czy czekanie, aż rząd się tym zajmie...), czyli uczynienie naszego środowiska czystszym. Stworzenie mapy byłoby bezużyteczne, gdyby nie poszły za nim działania.

Możliwe działania są zatem następujące:

+ Zidentyfikuj i zmapuj zanieczyszczone miejsca (aby uświadomić sobie, co robimy w naszym środowisku i jakie konsekwencje może to mieć)

+ Udostępnij dane spisowe osobom, organizacjom lub stowarzyszeniom, które chcą działać, przeprowadzając porządki, a tym samym ułatwiając im zadanie (na przykład dostępny jest plik POI zanieczyszczonych miejsc, wystarczy wprowadzić go do GPS, aby przejść do zanieczyszczonych miejsc )

+ Organizuj akcje porządkowe i profilaktyczne (np. wycieczki edukacyjne z dziećmi)

+ Zaalarmuj władze publiczne (Prefektury, Ratusze, DDE, DRIRE), aby obowiązujące przepisy w tej sprawie zostały ostatecznie zastosowane (sankcje dla zanieczyszczającego, obowiązek oczyszczenia każdego znanego miejsca, wdrożenie środków zapobiegawczych)

Oczywiście strona została zaprojektowana tak, aby te działania były wymienione, a zatem wyniki są widoczne!

Ale podstawą tego wszystkiego jest tak naprawdę udział jak największej liczby osób. Im więcej nas będzie, tym skuteczniej będziemy działać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/11/07, 14:10

Witaj śmieciu
śmieci napisał:Właśnie, tworzenie mapy dzięki udziałowi wszystkich, ale nie tylko.

Bo tak naprawdę celem jest działanie (a nie bredzenie czy czekanie, aż rząd się tym zajmie...), czyli uczynienie naszego środowiska czystszym. Stworzenie mapy byłoby bezużyteczne, gdyby nie poszły za nim działania.

Możliwe działania są zatem następujące:

+ Zidentyfikuj i zmapuj zanieczyszczone miejsca (aby uświadomić sobie, co robimy w naszym środowisku i jakie konsekwencje może to mieć)

+ Udostępnij dane spisowe osobom, organizacjom lub stowarzyszeniom, które chcą działać, przeprowadzając porządki, a tym samym ułatwiając im zadanie (na przykład dostępny jest plik POI zanieczyszczonych miejsc, wystarczy wprowadzić go do GPS, aby przejść do zanieczyszczonych miejsc )

+ Organizuj akcje porządkowe i profilaktyczne (np. wycieczki edukacyjne z dziećmi)

+ Zaalarmuj władze publiczne (Prefektury, Ratusze, DDE, DRIRE), aby obowiązujące przepisy w tej sprawie zostały ostatecznie zastosowane (sankcje dla zanieczyszczającego, obowiązek oczyszczenia każdego znanego miejsca, wdrożenie środków zapobiegawczych)


Podejście jest interesujące, ale ma wadę. granica między potępieniem a wymienieniem jest niewielka… (reżim Vichy). :zaszokować: Yaka podejmuje wiele środków ostrożności przed uruchomieniem Nie wiem co ...

Ja ze swojej strony chodzę czasem na spacer po górach z łopatą (wbijam się w nią końcowym gwoździem) i workiem na śmieci, który napełniam (w drodze powrotnej) i wyrzucam śmieci na parkingu.

Rzeczywiście zauważyłem, że ludzie łatwiej wyrzucają swoje odpady na już zabrudzone powierzchnie niż na dziewicze przestrzenie. Jeśli więc otoczenie ścieżki jest „konserwowane”, pozostają takie na dłużej. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
śmieci
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 08/11/07, 14:21
x 1




przez śmieci » 09/11/07, 15:31

uh Flytox, mam mały problem z porównaniem do Vichy, rozumiem co masz na myśli, ale to trochę mocne porównanie, prawda...? Przypominam, że rząd Vichy wysyłał ludzi takich jak ty i ja do obozów zagłady...

a następnie wydać, jak myślisz, komu imbecyle, którzy wyrzucają swoje odpady do rzek, zostawiają swoje imię?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Delair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 31/10/07, 15:51
Lokalizacja: CHATEAUBOUDUN




przez Delair » 09/11/07, 15:36

No cóż... Obywatele?

Cóż... Cała praca w spisie jest zakończona! Dla zanieczyszczonych terenów i gleb to DRIRE!
Są BAZAJE I BAZOL. Dajemy nasze pieniądze, aby ta praca została wykonana i mogę zapewnić, że jest dobrze wykonana i PRZEJRZYSTA!!!
Teraz, w latach 1990., stowarzyszeniom typu prawa z 1901 r. nadano moc ostrzegania, aby zgłaszać nadużycia w instytucjach.
Więc na co czekasz?
0 x
mężczyźni poprzedzają las, pustynie podążają za nimi „CHATEAUBRIANT
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/11/07, 16:07

Witaj śmieciu
śmieci napisał:uh Flytox, mam mały problem z porównaniem do Vichy, rozumiem co masz na myśli, ale to trochę mocne porównanie, prawda...? Przypominam, że rząd Vichy wysyłał ludzi takich jak ty i ja do obozów zagłady...


nie chciałem zrobić krzywdy... Porównanie trochę "szokujące" to prawda, ale widziałem taką historię jak huśtał się rzemieślnik nie wiem jakie śmierdzące i zanieczyszczające chemikalia prosto na ziemię na końcu jego gruntu. Sąsiedzi widzieli, denuncjowali….. zaczęło działać na pełnych obrotach, różne urzędy przychodziły dokładać swoje, sklep omal nie pękł od szefa, który szantażował miejsca pracy… .pracownicy prawie stracili pracę.

W tej historii nie wiem, czy ziemia została oczyszczona… ponieważ rzemieślnik mógł nie mieć środków, by zapłacić. Musieli znaleźć kompromis....sklep nadal istnieje.

Wstępny dialog z pewnością byłby bardziej konstruktywny… przed podpaleniem proszku. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
śmieci
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 08/11/07, 14:21
x 1




przez śmieci » 09/11/07, 16:18

Zanieczyszczone miejsca i gleby, w rzeczywistości jest to DRIRE i BRGM i zgadzamy się, że praca jest wykonywana w pełnej przejrzystości.

Ale nie mamy do czynienia z tym samym problemem. Państwo zajmuje się obecnie terenami mocno zanieczyszczonymi lub dużymi, wymagającymi monitorowania.

Naszą rzeczą są dzikie wysypiska i bardzo bym się zdziwił, gdyby je wszystkie policzono, bo są małe i dobrze ukryte, a potem rosną jak grzyby po deszczu…

Na przykład, czy uważasz, że ta jest częścią baz danych BASOL lub BASIAS:
http://rubbishbusters.com/news/derniere ... video.html

Konkluzja: jeśli mimo pracy organów publicznych nadal znajdujemy takie rzeczy, jest nad czym pracować, to jest to dowód na to, że to za mało...

To proste, przy mniej niż 10 osobach, które wysłały zdjęcia, mamy już ponad 60.....

Na co czekasz?
że nam pomagasz...
0 x
śmieci
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 08/11/07, 14:21
x 1




przez śmieci » 09/11/07, 16:27

Flytox napisał:Witaj śmieciu
śmieci napisał:uh Flytox, mam mały problem z porównaniem do Vichy, rozumiem co masz na myśli, ale to trochę mocne porównanie, prawda...? Przypominam, że rząd Vichy wysyłał ludzi takich jak ty i ja do obozów zagłady...


nie chciałem zrobić krzywdy... Porównanie trochę "szokujące" to prawda, ale widziałem taką historię jak huśtał się rzemieślnik nie wiem jakie śmierdzące i zanieczyszczające chemikalia prosto na ziemię na końcu jego gruntu. Sąsiedzi widzieli, denuncjowali….. zaczęło działać na pełnych obrotach, różne urzędy przychodziły dokładać swoje, sklep omal nie pękł od szefa, który szantażował miejsca pracy… .pracownicy prawie stracili pracę.

W tej historii nie wiem, czy ziemia została oczyszczona… ponieważ rzemieślnik mógł nie mieć środków, by zapłacić. Musieli znaleźć kompromis....sklep nadal istnieje.

Wstępny dialog z pewnością byłby bardziej konstruktywny… przed podpaleniem proszku. : Mrgreen:
A+


Dobra, jestem uspokojony... :D

Co jest lepsze:

Sklep, który zamyka się z bezrobotnymi pracownikami
ou
Dzieci zachorowały na raka (lub inne...) z powodu produktów wyrzuconych do natury

W każdym razie jest oczywiste, że dialog musi być uprzywilejowany, ale jest również oczywiste, że w niektórych przypadkach dialog i zapobieganie nie przynoszą rezultatu.

Celem RubbishBusters nie jest denuncjowanie ludzi, ale zaalarmowanie ratuszów i innych organów publicznych... a przede wszystkim sprzątanie, ponieważ nigdy nie służy się lepiej niż samemu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 335