Problemy związane z GMO, dyskusja słuchać

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63

Problemy związane z GMO, dyskusja słuchać




przez Toine » 15/12/06, 15:50

Cześć

Daniel Mermet omawia ten temat z Christianem Vellotem
w programie „Là-bas si j'y suis” na antenie France Inter.
Aby ponownie posłuchać programu:

http://www.la-bas.org/article.php3?id_article=1059 (edytowane przez Christophe; bezpośredni link)

Swoją drogą, jakie są poglądy ekonomistów na ten temat?
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 15/12/06, 16:02

cześć t super szybko emisja nie jest jeszcze w obsadzie pod.
GMO nie są zbyt dobrze przyjmowane w Polsce forum, a niewielu jest za nim. można prawie powiedzieć niestety. ponieważ nie otwiera debaty.

i mówiąc to wiem, że właśnie ryzykuję to otwarcie.

i nie, nie jestem trollem lol.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 15/12/06, 16:30

Choć może się to wydawać dziwne, jestem ZA GMO. ale pod pewnymi niepodlegającymi negocjacjom warunkami:

  • Po pierwsze, modyfikacje te muszą mieć na celu poprawę losu ludzkości, a nie portfeli kilku kretynów tak wypchanych forsą, że nie są w stanie wszystkiego wydać. Gen „Terminatora” Monsanto jest najlepszym przykładem manipulacji genetycznej, która powinna zostać zakazana.
  • Te GMO muszą być badane i uprawiane w ZAMKNIĘTE ŚRODOWISKO i nie sadzone na otwartym polu, po cichu, ze szkodą dla wszystkich okolicznych upraw i bez żadnych środków ostrożności.
  • Testy przeprowadzane przez laboratoria niezależny powinno być zrobione długoterminowe zweryfikować rzeczywistą nieszkodliwość tych organizmów w całym łańcuchu pokarmowym. Dla przypomnienia, obecnie to firmy stojące za tymi organizmami przeprowadzają testy stanowiące podstawę dopuszczenia ich do obrotu.


Krótko mówiąc, jestem za GMO, ale nie takimi, jakie są produkowane we Francji. Dlatego też popieram „dobrowolnych żniwiarzy GMO”.
Ostatnio edytowane przez Targol 15 / 12 / 06, 17: 23, 1 edytowany raz.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63




przez Toine » 15/12/06, 17:02

Zgadzam się z Tobą Targol.

Ale myślę, że los ludzkości nie jest potrzebny
z nich, że jeśli dobrze się zorganizujemy i inaczej, możemy
osiągają bardzo dobre wyniki w sektorze spożywczym.
Mogę powiedzieć po doświadczeniu w rolnictwie (bio-dynamika)
że ziemia może być bardzo odżywcza.

Jestem też za "postępem nauki", więc jeśli chcą
baw się dobrze, więc bez zmartwień, ale ograniczony, kontrolowany, wyraźnie
upublicznione itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/12/06, 17:17

Targol napisał:Choć może się to wydawać dziwne, jestem ZA GMO. ale na pewnych niepodlegających negocjacjom warunkach:
  • Po pierwsze, modyfikacje te muszą mieć na celu poprawę losu ludzkości, a nie portfeli kilku kretynów tak wypchanych forsą, że nie są w stanie wszystkiego wydać. Gen „Terminatora” Monsanto jest najlepszym przykładem manipulacji genetycznej, która powinna zostać zakazana.
  • Te GMO muszą być badane i uprawiane w ZAMKNIĘTE ŚRODOWISKO i nie sadzone na otwartym polu, po cichu, ze szkodą dla wszystkich okolicznych upraw i bez żadnych środków ostrożności.
  • Testy przeprowadzane przez laboratoria niezależny powinno być zrobione długoterminowe zweryfikować rzeczywistą nieszkodliwość tych organizmów w całym łańcuchu pokarmowym. Dla przypomnienia, obecnie to firmy stojące za tymi organizmami przeprowadzają testy stanowiące podstawę dopuszczenia ich do obrotu.
Krótko mówiąc, jestem za GMO, ale nie takimi, jakie są produkowane we Francji. Dlatego też popieram „dobrowolnych żniwiarzy GMO”.

+1
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 15/12/06, 17:20

Toine napisał:Zgadzam się z Tobą Targol.

Dziękuję to przyjemność : Lol:
Toine napisał: Ale myślę, że los ludzkości nie jest potrzebny
z nich, że jeśli dobrze się zorganizujemy i inaczej, możemy
osiągają bardzo dobre wyniki w sektorze spożywczym.
Mogę powiedzieć po doświadczeniu w rolnictwie (bio-dynamika)
że ziemia może być bardzo odżywcza.


Tak, nie wyraziłem się wystarczająco jasno. Jestem również zwolennikiem biodynamiki i każdego innego rodzaju kultury opartej na naturalnych mechanizmach i wiedzy przodków, a nie na naukowych „przepisach”, które w dziedzinie rolnictwa mają przede wszystkim wartość dodaną dla ich dostawców, być może dla mniejszym stopniu dla rolnika, ale z pewnością nie dla środowiska lub konsumenta.

Kiedy mówiłem o „poprawie losu ludzkości”, miałem na myśli raczej badania przeprowadzone na GMO w celach terapeutycznych.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56

sprzeczność




przez przytulić » 15/12/06, 17:22

Szalone jest to, że z jednej strony Francja potępia żniwiarzy
http://www.lemonde.fr/web/article/0,1-0 ... 591,0.html

podczas gdy ona sama jest potępiana przez Unię Europejską za nieprzestrzeganie prawa europejskiego
http://www.lemonde.fr/web/article/0,1-0 ... 591,0.html

Przyznam, że nie rozumiem, jaki jest cel.
0 x
Jedyna energia odnawialna jest oszczędność energii.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Odp: Sprzeczność




przez Targol » 15/12/06, 17:32

uścisk napisał:Szalone jest to, że z jednej strony Francja potępia żniwiarzy
http://www.lemonde.fr/web/article/0,1-0 ... 591,0.html

podczas gdy ona sama jest potępiana przez Unię Europejską za nieprzestrzeganie prawa europejskiego
http://www.lemonde.fr/web/article/0,1-0 ... 591,0.html

Przyznam, że nie rozumiem, jaki jest cel.


Nie chcąc obfitować w teorię spiskową, powiedziałbym, że chodzi o interesy finansowe.
Najbardziej żałosne w tej historii jest to, że podczas gdy 80% Francuzów jest przeciwko GMO na otwartych polach, to nasze podatki płacą:
  • Żandarmi chroniący pola GMO przed kosiarkami,
  • wynagrodzenie sędziów dla tych, którzy stoją przed sądem,
  • ewentualne koszty pozbawienia wolności,
  • i wreszcie, czy wierzy pan, że grzywna nałożona na Francję zostanie zapłacona przez duże firmy nasienne lub rolników, którzy zdecydowali się na produkcję GMO??? : Evil:


We Francji są takie tematy, w których rządzący robią wszystko, aby podziękować finansistom, którzy sfinansowali ich kampanie ze szkodą dla ludzi (nuklearny, GMO, CPE, ...). Ludzie, on, wchodzą w proces tylko po to, by zwrócić pieniądze za stłuczone garnki. : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63




przez Toine » 15/12/06, 17:43

NA !

I na szczęście żniwiarze nie stosują przemocy

bo niektórzy posunęli się do granic możliwości przez foutage of mouth like
ten może być.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 18/12/06, 10:01

Najbardziej żałosne w tej historii jest to, że podczas gdy 80% Francuzów jest przeciwko GMO na otwartych polach, to nasze podatki płacą:

i jedzenie J bové, kiedy jest w więzieniu. Lol

To wszystko jest ciekawe, ludzie, którzy są za GMO, nagle czujemy się mniej samotni, jestem hodowcą odmian, więc trochę się znam na GMO.

Targol słusznie pytasz o warunki aplikacji, ale wybieraj dobrze dla tych roślin, które same nie są w stanie utrzymać się w naturze. np. kukurydza, czy ktoś może mi powiedzieć, z czym się rozmnaża w naturze, quedalle, to nie jest to najpoważniejsze, natomiast jeśli robisz testy GMO z rzepakiem, to c jest czymś innym, utrzymuje się i rozprzestrzenia na inne rośliny ( rzepak, gorczyca, capselle, .......) lista jest długa, dla przypomnienia rzepak jest NATURALNĄ krzyżówką kapusty i rzepaku (c mylony z rzepą).

musimy pomyśleć trochę więcej o chorych, małym Chińczykom z problemami ze wzrokiem, ... (złoty ryż poprawa poziomu witaminy A),

a potem BT, to naturalne, niczego nie wymyśliliśmy, nadal unika stosowania wielu pestycydów, jest drogi i nie jest dobry dla twojego zdrowia.
Ostatnio edytowane przez antoinet111 18 / 12 / 06, 10: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 272