GMO: wyrażaj swoją opinię, prosimy !!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East

GMO: wyrażaj swoją opinię, prosimy !!




przez Forumecolo » 24/04/06, 21:50

Bonjour!

Czy wiesz, że rząd rozpoczął szeroko zakrojone konsultacje społeczne w sprawie GMO? Nie Cóż, nie jest to zaskakujące, ponieważ aby uzyskać do niego dostęp, musisz go znać i chcieć!

Oto procedura do naśladowania:

1. Przejdź do strony: http://www.ogm.gouv.fr/
2. Następnie przejdź do „Eksperymentów we Francji” (w lewej kolumnie)
3. Kliknij link „konsultacje publiczne” (niełatwe do znalezienia, prawda?)
4. Znajdź adres e-mail: BRAB.SDRRCC.DGAL@agriculture.gouv.fr

Aby przesłać swoją opinię, pospiesz się! Konsultacje odbywają się tylko od 14 do 28 kwietnia 2006 roku! Tylko dla twojej informacji, ten sam proces konsultacji, który odbył się w 2005 r., Uzyskał jedynie 800 odpowiedzi ... Nie mogę sobie wyobrazić, jak po tym rząd wciąż może twierdzić, że jest zainteresowany opinią obywateli ... Ale przecież to naprawdę ważne?

Oto, co im wysłałem ... możesz użyć go jako szablonu lub skopiować / wkleić ...
Pan. **** ******
adres
E-mail

Witam,

Nawet jeśli wyraziłem już swojemu posłowi głos na temat nowych programów badawczych dotyczących GMO, przesyłam wam również moją opinię na temat eko-obywatela.
Europejska dyrektywa 2001/18 / WE w sprawie rozprzestrzeniania GMO w środowisku i żywności wkrótce zostanie transponowana do prawa francuskiego. Niniejsza dyrektywa nie stwarza warunków dla optymalnej ochrony środowiska. Ścisłe oddzielenie sektorów napotyka pewną liczbę sprzeczności, które uniemożliwiają wdrożenie współistnienia kultur GMO i kultur niemodyfikowanych genetycznie. Co gorsza, prawo francuskie grozi niedokładną identyfikacją głównych sprawców zanieczyszczenia genetycznego.
Sądzę więc, że programy te są szkodliwe i podważają chęć stawiania na pierwszym miejscu jakości nad produktywnością rolnictwa.
Proszę przyjąć, proszę Pana, wyrazy mojego najszczerszego pozdrowienia.

Bardzo pomogłem sobie dzięki dokumentowi „Friends of the Earth” w napisaniu tego e-maila ... oddajmy Cezarowi to, co należy do niego ...

Przekaż słowo wokół siebie!
I powiedz, że jeśli je wysłałeś ... to jest bardziej motywujące ...

@ wkrótce

;-)

PS: Merki do Sam.B po informacje i pomoc ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 25/04/06, 22:41

Weź udział w tych publicznych konsultacjach!
- prześlij na adres: BRAB.SDRRCC.DGAL@agriculture.gouv.fr
--------
Zasadę ostrożności rozumieją odpowiedzialni obywatele, ale nie wydaje się, że rządzący bardziej troszczą się o ich podporządkowanie i materialne wygody, niż o pracę i troskę o przyszłość planety i świata stać się wszystkimi jego mieszkańcami…
Przerażają mnie te lekkości, te niekonsekwencje ...
Nasiona roślin uprawnych oddalone są o 20 km!
Zezwolenie, próby, uprawy niezabezpieczone to dokonanie wyboru, natychmiastowe i nieodwracalne podjęcie decyzji o rozpowszechnieniu planetarnym, bez możliwości korekty lub powrotu ...
Jakim prawem „eksperci”, urzędnicy państwowi, mają prawo decydować ostatecznie, w przyszłości, o transformacji różnorodności biologicznej w tak arogancki sposób? Upieranie się, popieranie woli Stanów Zjednoczonych, jest nie do pomyślenia, ponieważ jest to zaprzeczenie zdrowego rozsądku. Absurdem jest stwierdzenie, że dojrzali, rozsądni ludzie, którym przypisuje się odrobinę mądrości, mogą bawić uczniów czarnoksiężnika w przyszłość swoich dzieci ... Jeśli będą się utrzymywać, zostaną zdyskredytowani na zawsze! Nie będą już zasługiwać na szacunek innych!…
Wkrótce zostaną uznani za odpowiedzialnych za zbrodnię przeciwko planecie i jej mieszkańcom, ludobójstwo przeciwko różnorodności biologicznej, i zostaną skazani bez recepty.
Robią to z pełną wiedzą i dlatego są w pełni odpowiedzialni ...
GMO to koniec małych gospodarstw, różnorodności, małych ogrodów, zdrowej żywności, etykiet ekologicznych, z wyłączną korzyścią dla kilku podmiotów…
Które jednak mają już dużą odpowiedzialność, jak za szkody wyrządzone planecie.
Jestem oburzony, że możemy zadać pytanie! Aby przeprowadzić publiczne dochodzenie (bardzo podstępne), tak jakby było miejsce na kilka opcji?
Chociaż zasada ostrożności obowiązuje w prawie francuskim, a w prawie europejskim…
Szanuj nasze podstawy!
„Odpowiedzialni” ludzie, choć trochę politycznej odwagi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 05/02/08, 09:54

Wykopuję ten temat po otrzymaniu właśnie e-maila:

pytanie o ustawę o współistnieniu GMO, gdzie trzeba wyrazić swoją opinię dla programu "le télephone sonne" we francji inter
http://www.radiofrance.fr/franceinter/accueil/

Pytanie brzmi:
"Dzwoni telefon
Czy czujesz się uspokojony przez prawo, które zorganizowałoby współistnienie sektorów GMO i non-GMO bez ryzyka skażenia? ”
możliwe odpowiedzi to tak, nie, bez uprzedzenia.
Na razie badanie to daje NIE 85%.
Dlatego też podziel się swoją opinią, nawet jeśli w wysokich miejscach nie dbamy o to całkowicie. Poza tym Sarko zaplanował znaczny budżet na rozwój GMO, więc nasi wybrani przedstawiciele bez wątpienia zrobią tak, jak w przypadku traktatu lizbońskiego, kopii projektu konstytucji europejskiej, której Francuzi odmówili w referendum. Jesteśmy dobrzy w głosowaniu i płaceniu. Potem robią sos, depcząc nas ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/02/08, 10:12

Mówiąc o GMO, dodałem wczoraj bardzo dobrego Specjalnego Wysłannika ds. GMO w EconoTV i na stronie Stream:

https://www.econologie.com/envoye-specia ... -3464.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/02/08, 10:47

bham napisał:Poza tym Sarko zaplanował znaczny budżet na rozwój GMO.


Ach, to był jego plan !! Zakaz GMO, ale tylko te, które importujemy.

Sarko jest coraz bardziej prezydentem sprzeczności „mówię białymi i robię czarne” czyli coraz bardziej prezydentem Obraz

Aby powrócić do GMO, pamiętaj, że musisz jeść GMO tyle, ile są francuskie, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 05/02/08, 11:06

W dyskusji przed prawem senatorowie przedstawili około sześćdziesięciu poprawek, które podważają zasadę ostrożności, a jednak zostały odzyskane i przyjęte przez naszego wielkiego prezydenta jako niematerialna i niezbywalna pewność. "Moje słowo, przysięgam!"

: Evil: Ale nie, nie ma lobby ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 05/02/08, 15:12

Aby wesprzeć to, co właśnie powiedział gegyx, zobacz JT 13 dla France 2 dzisiaj 04/02/2008 o 13'19: Projekt GMO zbadany w Senacie
http://jt.france2.fr/13h/
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 316