Kultura, hodowla istot żywych.

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Lemur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 26/10/20, 18:46
x 8

Kultura, hodowla istot żywych.




przez Lemur » 29/10/20, 15:41

Panie i panowie,

Przede wszystkim krótka prezentacja.
Mam 29 lat, mieszkam nad Loarą (na granicy z Rodanem w kierunku Tarare dla tych, którzy wiedzą) od prawie 4 lat, na wysokości około 580m, najwyższy punkt naszego miasta znajduje się na 630m.
Spędziliśmy około półtora roku, weekendu wakacyjnego i firmy remontowej tego domu (otwory, docieplenie itp., Faktycznie kupiliśmy 1 ściany i dach). Przebywanie z budynku pomaga.
Ponieważ się nudziłem (o ironio), powiększyliśmy. A teraz nie ma już żadnych dużych zleceń, powiedzmy, że kilka ostatnich poprawek.

Moja historia z ogrodem warzywnym sięga 2 lat wstecz, kiedy trafiłem na filmy Damiena Dekarza. Zainteresowało mnie jego podejście. W czasie odosobnienia spędziłem trochę czasu na YouTube i oczywiście trafiłem na Didiera. Ah Didier ... Prawdziwa rewelacja dla mnie, pierwsze wideo, które zobaczyłem, było, gdy rozwijał siano z żoną. Zastanawiałem się, czy naprawdę mówimy o ogrodzie warzywnym. Potem przejrzałem filmy, wykłady, kupiłem książki. Miałem dość umierania na rzecz zadania w tym domu, a jego podejściem do warzywniaka odnalazłem ten moment wyciszenia, obserwacji (mam dwoje dzieci 2 lata i 2 miesiące) tyle do powiedzenia że dla mnie ten warzywnik to prawdziwa chwila wytchnienia.
Bardzo podobało mi się jego podejście do żywych stworzeń, które tworzą naszą glebę, i spędzam dużo czasu patrząc na glebę znacznie częściej niż na warzywa.
Uczę się wielu rzeczy i to wszystko stało się dla mnie prawdziwą pasją.

Jeśli chodzi o ogród warzywny, nasza gleba nie zawiera dużo gliny, zrobiłbym analizę gleby i oczywiście trochę więcej mułu niż piasku. Poprzedni właściciel nic nie robił, więc prawie kupiłem las. Dużo drzew, jeżyn. Udało mi się to wszystko, usunąłem niebezpieczne drzewa. Ziemia nie była dotykana od 30 lat.
A oto jestem wśród was z ogrodem warzywnym o nieznanym terenie, powiedzmy 200m2 może więcej.
Mój cel nie jest zbyt skomplikowany, próbować produkować warzywa poprzez wychowywanie żywych istot, które tworzą moją glebę.
Później nauczę moich dwóch chłopców, że budowanie przez niszczenie nie działa. Mają szansę, myślę o dorastaniu na wsi, muszą zrozumieć, co ich otacza i szanować.

To tyle, jeśli chodzi o bardzo długą prezentację.
4 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Kultura, hodowla istot żywych.




przez Paul72 » 30/10/20, 14:23

Świetny!! Witamy w gronie leniwych ogrodników, którzy większość pracy wolą zostawić małym ogrodniczkom! : Mrgreen:

Niedawno poszedłem z dziećmi obejrzeć „bardzo lubiane” krótkie filmy. Ostatnim z nich była animowana piosenka o dżdżownicach, klejnot !! Dzieci uwielbiały to, tak przenikliwie, jak można sobie życzyć z ogrodnikami i rolnikami, którzy mielą dżdżownice. Zabawne i pouczające jednocześnie. Może to być hymn leniwych ogrodników. :)
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Lemur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 26/10/20, 18:46
x 8

Re: Kultura, hodowla istot żywych.




przez Lemur » 30/10/20, 14:40

Paul72 napisał:Świetny!! Witamy w gronie leniwych ogrodników, którzy większość pracy wolą zostawić małym ogrodniczkom! : Mrgreen:

Niedawno poszedłem z dziećmi obejrzeć „bardzo lubiane” krótkie filmy. Ostatnim z nich była animowana piosenka o dżdżownicach, klejnot !! Dzieci uwielbiały to, tak przenikliwie, jak można sobie życzyć z ogrodnikami i rolnikami, którzy mielą dżdżownice. Zabawne i pouczające jednocześnie. Może to być hymn leniwych ogrodników. :)


Dzięki Paul. Wolę zostawić to tym, którzy wiedzą. To jest lepsze dla każdego.
Dowiem się o jego krótkich filmach. Moje są o wiele za małe, robimy wszystko, aby maksymalnie ograniczyć ekrany. To trochę stara szkoła, biorąc pod uwagę to, co teraz widzimy, ale hej.
Później obejrzymy jego spodenki, jeśli mogę nauczyć je innego wyglądu niż wtedy, gdy byłem mały, byłoby wspaniale.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Kultura, hodowla istot żywych.




przez Paul72 » 30/10/20, 19:09

Tak, rzeczywiście są bardzo młodzi, to będzie dla nich na później (zresztą to bardzo niedawno, jeszcze nie do ściągnięcia ani na DVD)
Za kilka lat będziesz mógł leczyć je krecikiem, świetnym klasykiem dla dzieci !!
1 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Lemur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 26/10/20, 18:46
x 8

Re: Kultura, hodowla istot żywych.




przez Lemur » 30/10/20, 19:47

Tak, będę.
Spróbuję zrobić jutro zdjęcia leżakowanego w garnku. Z powodu krótkich dni moje wizyty w ogrodzie warzywnym odbywają się w nocy.
Masz temat na swoim ogródku warzywnym Paula?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Kultura, hodowla istot żywych.




przez zasadowy » 01/11/20, 22:57

Dobra robota, co za wspaniała energia!
Lemur napisał: Mam 29 lat, mieszkam w Loarze (na granicy z Rodanem w kierunku Tarare dla tych, którzy wiedzą).
Rzeczywiście jesteśmy sąsiadami, mój ogród warzywny jest w kierunku Vaugneray :)
Cieszę się, że otworzyłeś temat, będziemy mogli śledzić ewolucję hodowli : Lol: zamierzasz uprawiać 200m2 w ogrodzie warzywnym?
1 x
Lemur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 26/10/20, 18:46
x 8

Re: Kultura, hodowla istot żywych.




przez Lemur » 02/11/20, 07:00

Alkaline napisał:Dobra robota, co za wspaniała energia!
Lemur napisał: Mam 29 lat, mieszkam w Loarze (na granicy z Rodanem w kierunku Tarare dla tych, którzy wiedzą).
Rzeczywiście jesteśmy sąsiadami, mój ogród warzywny jest w kierunku Vaugneray :)
Cieszę się, że otworzyłeś temat, będziemy mogli śledzić ewolucję hodowli : Lol: zamierzasz uprawiać 200m2 w ogrodzie warzywnym?


Ach tak, pracuję niedaleko ciebie.
Tak, cóż, jak zwykle z braku czasu nie mogłem robić zdjęć. Mam nadzieję, że zrobię to w ciągu tygodnia.
Tak, uprawiałbym 200m2, ten pomiar nie jest weryfikowany, może być mniej lub więcej.
Wciąż robię ramki i szukam plastikowej butelki. Zastanawiam się nad tym tematem, czy kartony z mlekiem nie zatrzymują lepiej ciepła, ponieważ dobrze utrzymują chłód. W każdym razie, nadal nie ma zamrożonych perspektyw w ciągu 15 dni.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 382