Ogród warzywny bez zmęczenia

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Ogród warzywny bez zmęczenia




przez stephgouv » 23/02/20, 23:03

Wreszcie jest! Zanurzyłem się. I co za krok!
Aby upewnić się, że zamierzam postępować właściwie, poprawiłem wideo Didiera.
Następnie posadziłem 30 ton kamyków czosnku i kilka dużych komercyjnych kiełków ziemniaka (tylko do testów).
Prawdziwe rośliny czekają na właściwy sezon.
Nadal mam problemy ze stwierdzeniem, kiedy siać co, a kiedy przeszczepić.
Kolejną rzeczą, którą trudno mi zarządzać, jest podlewanie sadzonek. Zwłaszcza do sałatek, mało sukcesów ...
Ale hej, myślę, że dzięki Wam w tym roku będzie to sukces. :D
20200222_165538.jpg
Piłka dotarła
20200222_173247.jpg
20 minut później
20200223_122915.jpg
Kiełki Ziemniaczane
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Moindreffor » 24/02/20, 09:17

feno jest praktykowane jak każdy ogród warzywny
musisz tylko wiedzieć, że ziemia nagrzewa się wolniej, więc 15 dni opóźnienia na początku, które dogonimy na końcu
siano zapobiega przypadkowemu pojawieniu się jako siewu, więc musisz otworzyć bruzdy, aby zasiać

dla kiełków ziemniaków jest w wiadrze z odrobiną ziemi, nie ma rezerwy bulw
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez stephgouv » 24/02/20, 09:47

Moindreffor napisał:dla kiełków ziemniaków jest w wiadrze z odrobiną ziemi, nie ma rezerwy bulw

Więc już "schrzaniłem" ... Włożyłem wszystko do ziemi z dibblerem ...
Ponadto, kiedy wyjaśniłem to mojej mamie (córce farmera), powiedziała mi, że nic nie będę miał, ponieważ musiałem zostawić kawałek pdt z ... Info czy intxem?
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Moindreffor » 24/02/20, 09:57

Stephgouv napisał:
Moindreffor napisał:dla kiełków ziemniaków jest w wiadrze z odrobiną ziemi, nie ma rezerwy bulw

Więc już "schrzaniłem" ... Włożyłem wszystko do ziemi z dibblerem ...
Ponadto, kiedy wyjaśniłem to mojej mamie (córce farmera), powiedziała mi, że nic nie będę miał, ponieważ musiałem zostawić kawałek pdt z ... Info czy intxem?

trochę ziemniaków, to trochę rezerwy, więc czemu nie
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez stephgouv » 24/02/20, 10:22

Tak jej powiedziałem.
Ponadto, widząc, że udało mi się odzyskać te zarazki, jest darmowy, więc nic nie straciłem. Zobaczymy ...
Wady, w których potrzebuję informacji (wizualnie), to sposób na nawadnianie moich sadzonek.
Zauważyłem, że nie muszę już umieszczać sadzonek dyni / dyni z pomidorami i innymi sałatkami w tym samym koszu.
Mam tendencję do pozostawiania 1 cm wody na dnie zbiornika i nagle doceniają tylko sadzonki dyni / dyni. Pomidory trochę mniej, a sałatki wcale.
Więc muszę być bardziej zorganizowany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Doris » 24/02/20, 11:03

Tak jak ty, zanim naprawdę zacząłem, testowałem kiełki ziemniaków lub po prostu z zarodkami, więc 12 pdt testów poniżej około 40 cm siana. Łagodny klimat tej zimy pomaga, wszystko rośnie, po prostu chronię przed białymi mrozami.
Jeśli chodzi o siew w doniczkach, spryskuję tylko wodą, nie pozwalam żadnej roślinie stagnować w wodzie.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez stephgouv » 24/02/20, 11:30

Czy widzisz różnicę w wielkości / ilości zbiorów między pojedynczym zarodkiem a pdt kiełkującym w ziemi?
Dzięki za końcówkę w sprayu, ale zawsze czytałem i słyszałem, że należy unikać zwilżania liści (chyba że spray jest skierowany pod 1. liście?).

Robię to do siewu małych nasion:
1) Napełniam moje doniczki 2 cm specjalnej ziemi doniczkowej 2 cm od krawędzi
2) Pozwoliłem im brodzić przez 5-10 minut w 4-5 cm ciepłej wody
3) Siewam i kładę na nim około 0.5 cm ziemi doniczkowej i umieszczam je na tacy / pojemniku do uprawy.
To wszystko.
W odniesieniu do mierzalnych nasion, to samo, z wyjątkiem tego, że robię dziurę szpikulcem, wsuwam nasiona i zamykam dziurę.
Jak dotąd myślę, że jestem na dobrej drodze. Gdzie też niewątpliwie boli mnie to, że nie zakrywam swojego zbiornika hodowlanego i dlatego woda paruje zbyt szybko i nagle, muszę codziennie „topić” glebę, żeby pod koniec dnia zawsze jest mokra, w przeciwnym razie jest sucha i pęka.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Doris » 24/02/20, 12:40

Sadzona bulwa ziemniaka daje trzy lub cztery łodygi, zasadzony zarodek daje jedną łodygę, a koszt, który sadzimy, jest mniejszy. Nie zrobiłem tego na początku, ale dodałem więcej, ponieważ mój test rozpoczął się przed świętami Bożego Narodzenia, ponieważ na zewnątrz znalazłem porośnięte skórki. Oczywiście było bardzo wcześnie, ale jak na próbę ... I oczywiście już się podniosło, ale ma tylko małą powierzchnię i chronię sianem i welonem zimowanie przed mrozem.
Do opryskiwania nie bierz głowy za liście, robię to od 2 miesięcy bez obaw. I zamykam kosze pod koniec popołudnia, są to przezroczyste pojemniki z pokrywami do sklepów dla majsterkowiczów, więc zakrywam, jeśli pada deszcz lub jeśli jest za zimno, otwieram się, aby pozwolić cyrkulacji powietrza kiedy chcę i rzadko spryskuję
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Moindreffor » 24/02/20, 13:12

Stephgouv napisał:Czy widzisz różnicę w wielkości / ilości zbiorów między pojedynczym zarodkiem a pdt kiełkującym w ziemi?
Dzięki za końcówkę w sprayu, ale zawsze czytałem i słyszałem, że należy unikać zwilżania liści (chyba że spray jest skierowany pod 1. liście?).

Robię to do siewu małych nasion:
1) Napełniam moje doniczki 2 cm specjalnej ziemi doniczkowej 2 cm od krawędzi
2) Pozwoliłem im brodzić przez 5-10 minut w 4-5 cm ciepłej wody
3) Siewam i kładę na nim około 0.5 cm ziemi doniczkowej i umieszczam je na tacy / pojemniku do uprawy.
To wszystko.
W odniesieniu do mierzalnych nasion, to samo, z wyjątkiem tego, że robię dziurę szpikulcem, wsuwam nasiona i zamykam dziurę.
Jak dotąd myślę, że jestem na dobrej drodze. Gdzie też niewątpliwie boli mnie to, że nie zakrywam swojego zbiornika hodowlanego i dlatego woda paruje zbyt szybko i nagle, muszę codziennie „topić” glebę, żeby pod koniec dnia zawsze jest mokra, w przeciwnym razie jest sucha i pęka.

konieczne jest umieszczenie ziemi doniczkowej na szczycie zbiornika, a zwłaszcza, aby gleba doniczkowa nie wyschła, jeśli zbiornik ma dobre dziesięć cm wysokości, nie powinien wysychać zbyt szybko po rozpyleniu, pozwalając wodzie temperatura pokojowa przy napełnianiu opryskiwacza zawsze od poprzedniego dnia
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez stephgouv » 24/02/20, 13:14

Dziękuję za info.
Moje sadzonki znajdują się na werandzie, która zimą ma temperaturę około 10-15 ° C i podnosi się do 30 ° C, gdy tylko pojawi się promień słońca. Więc nie jest łatwo zarządzać, gdy nie ma mnie w domu w ciągu dnia ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 336