The Autonomous You Tubers

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

The Autonomous You Tubers




przez Adrien (były nico239) » 02/02/19, 01:45

Grypa plus zima plus mało nowości w tym co mnie zajmuje poza ogródkiem, majsterkowanie, śnieg i... bezczynność : Mrgreen: zainteresował mnie socjologiczny fenomen tego, co nazywam „autonomistycznymi youtuberami”.

Zadziwiająca jest liczba mniej lub bardziej młodych ludzi, którzy rozpoczynają lub chcą rozpocząć projekty „autonomii”.

Przykład zaczerpnięty z prostego wyszukiwania w sieci w celu zlokalizowania rzeczy.
https://www.marieclaire.fr/,tout-quitte ... 716336.asp

Zabawne jest to, że dopełnia pętlę, którą znałem już w młodości bez udziału, a która była ucieleśniona przez „baba cool”.

I przypuszczam, że historycznie musimy być w stanie cofnąć się w czasie jeszcze dalej.

Więc znowu jesteśmy w samym środku mniej więcej 50 lat później.

Co więcej, ciekawe, że wszyscy ci ludzie, w większości sympatyczni, wierzą, że odkryli wszystko, podczas gdy w latach 60. (z tego, co o nich wiedziałem) dyskurs był identyczny i być może 50 lat wcześniej był taki sam.

Cóż, to powiedziawszy, tytuł tematu nie został wybrany przypadkowo, ponieważ jesteśmy autonomiczni, ale nie bez GAFA Obraz...też nie naciskaj.

Chociaż bardzo łatwo jest stworzyć własną witrynę, będąc niezależnym od wspomnianego GAFA, ale prawdopodobnie z mniejszym „sukcesem”.

Paradoksalne dla tego, kto twierdzi, że mieszka w chacie, ciężarówce, namiocie na lądzie w lesie...

Nie zapominając oczywiście o niezbędnym telefonie komórkowym i abonamencie dostawcy dostępu.

Ale jak przetrwali hipsterzy z lat 60. i 70.?

Krótko mówiąc, wszystko to jest mniej lub bardziej przesiąknięte sprzecznościami, ponieważ jeśli komentujesz filmy w tym sensie, oczywiście nie dajemy ci żadnej odpowiedzi: odwagi, uciekajmy Obraz

W każdym razie interesujące jest śledzenie tych zjawisk i obserwowanie, jak długo potrwają te eksperymenty/kanały You Tube.

To powiedziawszy, nie znalazłem jeszcze żadnego, który pokazuje mi autonomię żywnościową: mówi, mówi, ale nie ma obrazów Obraz, jeśli znajdziesz jakieś, jestem chętny.

Znaleziono kilka kanałów
łopata archi
mieszkać w lesie
Gal i jego rodzina
moja niezależna farma

Tam też, jeśli znasz innych, aby kontynuować badanie tego pytania.
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Autonomista You Tubers




przez Moindreffor » 02/02/19, 10:17

pod koniec kariery (powiedzmy na ścieżce kariery, nie możemy mówić o karierze w edukacji narodowej) i jestem na tym samym torze, regularnie widzimy pojawiający się w mediach nowy dobry pomysł na zrewolucjonizowanie planety edukacji i my kto spójrzmy na to od środka, wiedz dobrze, że to n-ta wersja tego samego pomysłu, zabawne jest to, że młodzi ludzie entuzjastycznie się w to rzucają, nie sądzę, żebyśmy byli tacy sami, tylko dlatego, że ja' Należę do pokolenia, które widziało początek końca dobrych lat nauczycieli, kiedy bycie nauczycielem jeszcze coś znaczyło

ale te cykliczne zjawiska powtarzają się : Mrgreen:
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Autonomista You Tubers




przez Adrien (były nico239) » 02/02/19, 11:42

Ach, także w nauczaniu odkrywamy na nowo ciepłą wodę? : Mrgreen:

Cóż, kontynuuję moje badania... różne i różnorodne.

Wciąż widzimy, jak niektórzy wybiegają zza rogu i rąbią lub odcinają 20 cm od ziemi… cześć nerkom, ale w skrócie.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Autonomista You Tubers




przez Moindreffor » 02/02/19, 14:13

nico239 napisał:Ach, także w nauczaniu odkrywamy na nowo ciepłą wodę? : Mrgreen:

Cóż, kontynuuję moje badania... różne i różnorodne.

Wciąż widzimy, jak niektórzy wybiegają zza rogu i rąbią lub odcinają 20 cm od ziemi… cześć nerkom, ale w skrócie.

raczej wymyślamy zimną wodę na nowo, tyle że jest poprawiana, ale nigdy nie poprawiana, co nie działało 30 lat temu, wciąż mamy nadzieję, że zadziała 30 lat później, może dzięki pamięci złotych rybek naszych enarques lub po prostu z lenistwa, nowicjusze, którzy doszli do władzy, będą szukać w przeszłości fałszywych dobrych pomysłów, odkurzać je, przebudowywać i kropka

zapominamy lub nie wiemy już, jak sprawić, by nasza szara materia działała, lub po prostu wierzymy w nowego boga zwanego siecią, który w magiczny sposób przyniesie nam rozwiązania wszystkich naszych problemów

i rzeczywiście, najnowszą falą są ci, którzy chcą zrewolucjonizować świat, zachowując, jak mówisz, dostęp do internetu, aby publikować swoje filmy wideo z ich nowego życia w lesie, ale z Wi-Fi : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Autonomista You Tubers




przez Adrien (były nico239) » 02/02/19, 15:01

Obraz powiemy innym razem, innym obyczajom... być życzliwym.

Potem doświadczenia są różnorodne, masz zamożnego bobo, który nie zawsze jest najgłupszy i kompletny marzyciel.

Bądźmy samokrytyczni i na czym stoimy?

Trudne odkąd mieszkam "w lesie" na przypadek jakim był złodziej w latach 1985.

W czasach, gdy mieszkałem na dachach Aix en Provence (a swoją drogą było bardzo fajnie) to raczej łut szczęścia pozwolił mi przenieść swój sprzęt (Van i funboard) na wieś, a potem no cóż , trudno opuścić takie środowiska.

Żadnych questów poza spokojem i przestrzenią oraz... darmowym parkingiem : Mrgreen: .

Pewne jest, że dziś pasja do ogrodu warzywnego (która została dodana do ogrodnictwa istniejącego już na dachach Aix) zbliża nas do tych neo.

Jest więc pewna zbieżność.

A potem stwierdzam, że przemyślane i wyważone wyzwanie autonomii warzywo po warzywie jest interesujące.

Nie wspominając o tym, że nie mogę przestać myśleć o wymyślaniu rzeczy lub odkrywaniu sposobów, czy to w ogrodzie warzywnym, informatyce, majsterkowaniu czy innych...

Dlatego jestem całkiem przychylny temu pojęciu autonomii żywnościowej, ale nie uważam tych tak zwanych „autonomicznych” doświadczeń za zbyt przekonujące.

Najszczęśliwsze w tych wszystkich przygodach są... LISY Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Autonomista You Tubers




przez Adrien (były nico239) » 02/02/19, 15:23

Imponujące bydło, to filmik, który często pokazuję niedowiarkom....

Ma rację, że gryzie rude borsuki (a ja byłem jednym z nich)

0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Autonomista You Tubers




przez Adrien (były nico239) » 02/02/19, 15:32

Nie wiem, czy te wnioski i jego obliczenia są poprawne, ale jest to interesujące

https://david.mercereau.info/lautonomie ... -rentable/
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Autonomista You Tubers




przez Moindreffor » 02/02/19, 15:40

nico239 napisał:Imponujące bydło, to filmik, który często pokazuję niedowiarkom....

Ma rację, że gryzie rude borsuki (a ja byłem jednym z nich)


tak, nigdy nie bierze się pod uwagę inteligencji zwierząt, oglądałem reportaż o wilkach, które we Francji masakrują nie wiem ile razy więcej owiec niż gdzie indziej, po prostu dlatego, że za wszystkimi przewidzianymi rozwiązaniami nie idzie żadna fizyczna akcja zwierzę, które bardzo szybko zrozumie, że system ochrony można obejść bez żadnego niebezpieczeństwa i potrzebuje tylko czasu, aby znaleźć rozwiązanie, a wszystko dlatego, że bronimy wilka
Nie mówię oczywiście o zabijaniu ich, ale o uświadomieniu zwierzęciu, że to coś kosztuje, jeśli za bardzo zbliży się do owiec, ale nasi ekolodzy tego nie rozumieją, mówimy o kondycji zwierząt w rzeźniach, ale nie obchodzi nas to, gdy mówimy o uboju owiec, przez wilka, koniecznie tam jest masakra naturalna : Twisted:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Autonomista You Tubers




przez Janic » 02/02/19, 16:08

Nie mówię oczywiście o zabijaniu ich, ale o uświadomieniu zwierzęciu, że to coś kosztuje, jeśli za bardzo zbliży się do owiec, ale nasi ekolodzy tego nie rozumieją, mówimy o kondycji zwierząt w rzeźniach, ale nie obchodzi nas to, gdy mówimy o uboju owiec, przez wilka, koniecznie tam jest masakra naturalna : Twisted:
Och, zabawa! : Chichot: już wilk (on też musi dobrze jeść jak każdy drapieżnik) jest często oskarżany, gdy chodzi tylko o dzikie psy.
Wtedy ofiary nie są już masakrowane, czy to ustami mięsożercy, czy nożem rzeźnika
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Autonomista You Tubers




przez thibr » 02/02/19, 16:52

Widziałem kilka filmów z „mojej autonomicznej farmy”, podoba mi się pozowany ton dla innych, których w ogóle nie znam.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 288