[Prezentacja] Witam wszystkich z Sarthe

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
YoMan72
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/05/18, 11:52
x 3

[Prezentacja] Witam wszystkich z Sarthe




przez YoMan72 » 01/05/18, 14:08

Witam,

Odkrywam to forum po obejrzeniu filmów z Jardin du paresseux, którego filozofia całkowicie do mnie przemawia! :-)

Wróciłem do Sarthe 2 lata temu po 20 latach nieobecności... ciekawe dlaczego! :-)

Chociaż z dzieciństwa mam bardzo złe wspomnienia (zwłaszcza zbieranie fasolki szparagowej!), postanowiłam rozpocząć przygodę z warzywnikiem.

Na razie chcę tylko odkrywać, przyzwyczajać się, poznawać i mieć satysfakcję nie tyle z samowystarczalności, ile przede wszystkim od czasu do czasu powiedzieć sobie, że to, co jem na talerzu, pochodzi z mojego ogródka. Ale jak wielu, nie chcę spędzać tam wieczorów ani weekendów. I to prawda, że ​​odkrycie ogrodu leniwców następuje we właściwym czasie! :-)

Ale poza najmniejszym wysiłkiem w celu zapewnienia, podoba mi się przede wszystkim ogólna filozofia: nie „na siłę” natury (produktów itp.), ale poślubić jej funkcjonowanie poprzez dostosowanie naszych metod (a zatem nie na odwrót) i zaakceptować niepowodzenia, które w rzeczywistości są prostymi lekcjami, aby następnym razem zrobić to lepiej.

Niestety zadowalam się środkami, które mam pod ręką: moja działka nie jest duża, więc muszę zadowolić się ok. 20 m² z czego nie wszystko będzie nadawało się do użytku, ale ostatecznie myślę, że na start będzie to więcej niż mi wystarczy! :-)
Co więcej, jest to źle zrobione: Moja ziemia jest trójkątem: Umieściłem swój ogród warzywny w jednym z punktów trójkąta, w którym właściwie nigdy nie byliśmy: Będę musiał pomyśleć o rozmieszczeniu upraw itp. krótko ... dużo dobrych rzeczy, abym był zajęty. Jest żywopłot z widokiem na ulicę itp.

Jest już maj: Założę ogródek warzywny: nic wielkiego: poprawimy się w przyszłym roku!

W skrócie: dziękuję wszystkim za powitanie mnie w tej przestrzeni dyskusyjnej i czekam na lekturę!

Widziałem, że na leniwym Sarthois pojawił się bardzo żywy post: zamierzam się wtrącać! ;-)
2 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: [Prezentacja] Witam wszystkich z Sarthe




przez denis17 » 01/05/18, 18:31

Witaj w tym forum i dobra fenokultura.
Denis
0 x
xav72
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/02/18, 20:20
x 2

Re: [Prezentacja] Witam wszystkich z Sarthe




przez xav72 » 01/05/18, 18:53

Witaj przyjacielu Sarthois!

Rzeczywiście, zabawny pomysł, aby wrócić, ale nie możesz być jedyny

Rób swoje już z dwudziestoma m², masz rację.
Ja też pójdę za tobą, tak jak inni leniwi Sarthois ^^

Powodzenia!
1 x
Avatar de l'utilisateur
green68
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 14/08/16, 13:19
Lokalizacja: Babeau-Bouldoux
x 11

Re: [Prezentacja] Witam wszystkich z Sarthe




przez green68 » 02/05/18, 13:56

Witamy w fenokulturze YoMan72

Życzę dobrego sezonu, nie jest za późno na dobre wyniki :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: [Prezentacja] Witam wszystkich z Sarthe




przez Stef72 » 02/05/18, 14:08

świetnie!

musimy mieć aperitif w ogrodzie, jeden z tych czterech!
teraz jest za ciasno jak na mój grafik, ale w środku sezonu czemu nie??

Do zobaczenia Sarthois!
0 x
YoMan72
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/05/18, 11:52
x 3

Re: [Prezentacja] Witam wszystkich z Sarthe




przez YoMan72 » 09/05/18, 22:33

Dlaczego nie ! Dobry pomysł ! : Chichot:
1 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 460