Nowy ogród prawdopodobnie późno?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Silhat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/04/18, 14:06
x 1

Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez Silhat » 02/04/18, 16:30

Witam wszystkich.

Właśnie to odkryłem forum i związane z tym techniki ogrodowe, jest to dość ekscytujące.

Tak więc, mój własny przypadek ... Mam działkę, która była tradycyjnym ogrodem warzywnym źle utrzymanym przez moją (nie) opiekę i pozostawiona odłogiem od 5 lat temu. Chodzi w zasadzie o 100 m2 (4m na 20 na kadzi). z drugiej strony raczej źle ustawione, ponieważ dwie strony są otoczone żywopłotem cyprysów (wiem, że cyprys jest drzewem diabła) i nie mogę go zainstalować gdzie indziej.

Filmy, które widziałem, wydają się sugerować, że nie jest za późno na rozpoczęcie? Czy ktoś może być wystarczająco miły, aby to potwierdzić? Wiedząc, że chciałbym robić pomidory - mam więc schronienie, na które mogę się wspinać, ponieważ mieszkam w Normandii i tutaj deszcz nie jest zagrożeniem, ale codziennością - ziemniakami itp.

W tym tygodniu planowałem poszukać siana ... Dzięki za radę
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez Did67 » 02/04/18, 16:41

Potwierdzam, że przez rok, mając dodatkowe rośliny (w tym pomidory), posadziłem je w trawie po jej skoszeniu, w maju, po czym położyłem warstwę siana. Ziemia była „dość twarda” (delikatnie mówiąc), ale dobrze rosła! To samo dotyczy cukinii ...

Więc włóż siano tak szybko, jak to możliwe.

I możesz sadzić wszystko, co jest sadzonką w małych doniczkach (wiadrach). Ziemia będzie twarda, ale nie jest to przeszkodą (w przeciwieństwie do wszystkiego, co każdy ogrodnik, który szanuje siebie - ale się myli - sprawi, że uwierzysz): robisz dziurę nieco większą niż wiadro i sadzisz, ty zamknij siano wokół ...

Na pewno będziesz miał kilka bylin, które „przebiją się” (powój, jeśli jest, babka, osty): jedno tylko to = wyrwać się, gdy wyjdzie.
1 x
Silhat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/04/18, 14:06
x 1

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez Silhat » 02/04/18, 16:48

Dziękuję za potwierdzenie. Tak więc zacznę, mam teraz nasiona pomidorów do wykiełkowania i powiem to, a resztę maja zresztą jest zbyt zimno i mokro w domu, żeby cokolwiek spróbować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
green68
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 14/08/16, 13:19
Lokalizacja: Babeau-Bouldoux
x 11

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez green68 » 02/04/18, 16:50

Silhat napisał:...

Tak więc, mój własny przypadek ... Mam działkę, która była tradycyjnym ogrodem warzywnym źle utrzymanym przez moją (nie) opiekę i pozostawiona odłogiem od 5 lat temu. Chodzi w zasadzie o 100 m2 (4m na 20 na kadzi). z drugiej strony raczej źle ustawione, ponieważ dwie strony są otoczone żywopłotem cyprysów (wiem, że cyprys jest drzewem diabła) i nie mogę go zainstalować gdzie indziej.

Filmy, które widziałem, wydają się sugerować, że nie jest za późno na rozpoczęcie? Czy ktoś może być wystarczająco miły, aby to potwierdzić? Wiedząc, że chciałbym robić pomidory - mam więc schronienie, na które mogę się wspinać, ponieważ mieszkam w Normandii i tutaj deszcz nie jest zagrożeniem, ale codziennością - ziemniakami itp.

...


Halo Silhat

Nie sądzę, że jest już za późno, szczególnie na pomidory i warzywa lub nawet inne rośliny.

Możesz umieścić ugór pod sianem (lub kosić, a następnie przykryć), a następnie sadzić bez żadnych problemów.

Oups Did67 już minął :)

green68
0 x
Silhat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/04/18, 14:06
x 1

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez Silhat » 06/04/18, 10:22

Witam wszystkich.

Mam wątpliwości co do założenia ogrodu, czy mógłbyś mi wyrazić swoją opinię?

Nie mam jeszcze siana, najwyraźniej jest bardziej „skomplikowane” niż się spodziewałem (każda rada na temat „źródeł” siana byłaby mile widziana). Czy w międzyczasie mogę rozłożyć koszenie trawnika? Oczywiście nie wystarczy, aby zapewnić dobre pokrycie, ale czy jest to niepotrzebne, szkodliwe czy wręcz przeciwnie, dobry pomysł?

Dziękuję za pomoc
0 x
Silhat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/04/18, 14:06
x 1

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez Silhat » 06/04/18, 12:57

Sprawy są wyraźniejsze ... Mam rolnika, który ma stare siano (dwa lata, bez ochrony, według niego trochę zepsute ... Mam nadzieję, że zniknie).

Dostawa w poniedziałek z wyjątkiem niepowodzenia : Chichot: konieczne będzie pośpiech kosiarki i znalezienie sposobu na ustawienie schronienia dla pomidorów. Będziemy też musieli siać tak zwane pomidory ...

Zrobię zdjęcia przed i po, tylko po to, aby zachować archiwum, aby mi się zgłosić i złożyć raport na koniec sezonu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez denis17 » 07/04/18, 13:17

Nie martw się o siano, 2-letnie, 5-letnie, nie ma problemu, nawet jeśli jest trochę "zgniłe", jeśli "zgniłe" jest poniżej to będzie się dalej rozkładać, jeśli będzie na nim wyschnie, i z kolei ulegnie rozkładowi, gdy uderzy o ziemię.
Denis
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez Adrien (były nico239) » 08/04/18, 03:12

Chciałbym powiedzieć wręcz przeciwnie.

Jeśli zdołasz odciąć agri z ich bezużytecznego siana, myślę, że jest to korzystne dla wszystkich ... ::
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez Did67 » 09/04/18, 11:34

Powrót z Górnej Sabaudii ...

1) Tak, pierwsze docelowe siano, które straciło wartość paszową: stare siano (przy opróżnianiu stodoły), późno koszone siano z chronionych miejsc (pełne kolców, ostów itp.), Siano, które wziął wodę (jeśli jest bardzo rozłożony, może nie "przykryć" wystarczająco dobrze; następnie umieść go w grubej warstwie i prawdopodobnie na wierzchu znajdzie mniej rozłożoną rolkę, aby utworzyć "strzechę") ...

2) Kosa spalinowa, tak: wcześniej!

3) Schronienie można zbudować nad pomidorami latem (czerwiec / lipiec). Mój uszkodzony tunel nie został jeszcze odbudowany.

4) Ścinki trawy stwarzają różne problemy: nie trwają długo, fermentują w grubych warstwach, są zbyt bogate w azot, który zaburza równowagę systemu i go osłabia (nie ma dużej różnicy między warzywami uprawianymi z nawozami azot - amonity - i te „wypychane” do odpadów organicznych zbyt bogatych w azot), ryzyko wymywania i zanieczyszczenia wód gruntowych.

Więc używaj ścinków trawy:
- w cienkich warstwach (powtarzane)
- ewentualnie po wyschnięciu
- zmieszany z materiałami o niskiej zawartości azotu (słomki, wióry itp.)
- na warzywa dla smakoszy: pdt, kapusta ... (a zwłaszcza nie na roślinach strączkowych) ...
0 x
Silhat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/04/18, 14:06
x 1

Re: Nowy ogród prawdopodobnie późno?




przez Silhat » 15/04/18, 10:08

Witam wszystkich.

Dziękuję za radę, więc przestałem rozkładać pazury. Z drugiej strony mój rolnik upuścił mnie, nie ma dla mnie siana ... Zastanawiam się, czy naprawdę nie spóźniłem się, ale z innego powodu niż ten, o którym pierwotnie myślałem.

Dobra niedziela i jeszcze raz dziękuję za opinię
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 327