Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
anarchoreta
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 20/12/17, 09:45
x 2

Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez anarchoreta » 20/12/17, 09:59

Cześć wszystkim,

Obecnie rozpoczynam leniwy ogród warzywny w Gers, Auch. Moja ziemia jest odsłonięta na południe, lekko nachylona z zachodu na wschód. Na końcu tego zbocza znajduje się pusty staw (pozostałości po poprzedniej suszy). Staw wypełnia się od dołu, grunt leży na płytkim lustrze wody (3 studnie znajdują się na powierzchni 1000 mXNUMX) tylko).

Bardzo zadowolony z tego nowego placu zabaw, wytyczyłem swoje działki i zacząłem uważnie myśleć o moim projekcie ogrodowym itp., Ale teraz mam poważny problem: basen był używany przez poprzedniego właściciela (inny rodzaj leniwego) rozładowania.

Wczoraj zszedłem do tego basenu (gdzie nic nie zostało wyrzucone przez co najmniej 5 lat), aby podnieść, bez forsowania i kopania, 3 skrzynie śmieci: rozpadły się stare plastikowe butelki z których nie wiem jaki rozpuszczalnik zardzewiałe, blaszane butelki z aerozolem, plastikowe kanistry „super 95”, pudełka na leki, rozłożone rury, liczne szklane butelki, wszelkiego rodzaju kawałki złomu itp.

Wystarczy powiedzieć, że szybko się rozczarowałem.

Muszę też sprecyzować, że na północy pola znajdują się pozostałości wielkiego pożaru, w którym spłonęły wszystkie rodzaje rzeczy (znajduję dużo zwęglonych gwoździ, plastikowych kołków, stopionego polistyrenu ...).

Moje pytanie brzmi: czy uważasz, że powinienem porzucić projekt ogrodowy? Naprawdę martwię się, że nie wiem, jakie trucizny znajdują się w moich warzywach pod koniec dnia. Szkoda, bo gleba jest wspaniała: wspaniały kompleks glinowo-próchniczy, obfite życie, dżdżownice zbierają się bez kopania, wszędzie są skórki ...

Czy w pokoju są naukowcy, którzy mają oświecony punkt widzenia na tego rodzaju zanieczyszczenia?

PS: Nie planuję spędzić ekwiwalentu roku na zakupie warzyw na analizę gleby : Wink:
0 x
paysan.bio
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 07/03/17, 08:50
x 197

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez paysan.bio » 20/12/17, 10:25

Witam,
w przypadku przedmiotowych produktów nie uważam, aby analiza gleby była wystarczająca.

zobacz w linku, co jest poszukiwane na elementach śladowych:

http://rhone-alpes.synagri.com/synagri/ ... penElement

może analiza marchwi wykonana w terenie?
0 x
anarchoreta
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 20/12/17, 09:45
x 2

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez anarchoreta » 20/12/17, 10:47

Dziękujemy paysan.bio

Ten link jest interesujący, ale nie chcę wydawać pieniędzy na test gleby (dostaję tę ziemię za darmo i niekoniecznie mam budżet).

Przede wszystkim zastanawiałem się, czy rośliny nie ryzykują „wyciągania” zanieczyszczeń ze stawu / lustra wody? Gdy biorę marchewki z ziemi, wyglądają bardzo zdrowo ...
0 x
paysan.bio
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 07/03/17, 08:50
x 197

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez paysan.bio » 20/12/17, 11:18

anarchorete napisał:Dziękujemy paysan.bio

Ten link jest interesujący, ale nie chcę wydawać pieniędzy na test gleby (dostaję tę ziemię za darmo i niekoniecznie mam budżet).

Przede wszystkim zastanawiałem się, czy rośliny nie ryzykują „wyciągania” zanieczyszczeń ze stawu / lustra wody? Gdy biorę marchewki z ziemi, wyglądają bardzo zdrowo ...


przebaczenie
Mówiłem o prawdziwej marchewce,
dziką marchewkę odzyskaną na polu w celu analizy pozostałości chemicznych.
marchew dobrze koncentruje zanieczyszczenia.

dla zmęczonych trudno jest odpowiedzieć, ponieważ niektóre zanieczyszczenia mogą być niebezpieczne przez bardzo długi czas.
na przykład zużytych baterii.

dla miejsc, w których wybuchł pożar,
na Gwadelupie przeciwdziałają skutkom Chlordecone:
robią podniesione zbiorniki permakulturowe, aby korzenie nie zapadły się w pierwotną glebę.
działa na warzywa liściaste, ale nie na warzywa korzeniowe.
0 x
anarchoreta
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 20/12/17, 09:45
x 2

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez anarchoreta » 20/12/17, 12:58

Ach, ok, tyle dla mnie! : Chichot:

Niestety w tej chwili nie ma dzikiej marchwi w ogrodzie ...

Inne pytania:
1. Czy obfitość życia w glebie jest dobrym wskaźnikiem braku zanieczyszczenia, czy też nie ma z tym nic wspólnego?
2. Czy staw, znajdujący się znacznie poniżej obszaru uprawnego, może tam podnosić zanieczyszczenia poprzez infiltrację, podnosząc poziom?

Cóż, w każdym razie mogę powiedzieć, że we wstępnym wniosku prawdopodobnie nie będę uprawiał tej ziemi, jako środek ostrożności.
0 x
paysan.bio
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 07/03/17, 08:50
x 197

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez paysan.bio » 20/12/17, 13:09

anarchorete napisał:Ach, ok, tyle dla mnie! : Chichot:

Niestety w tej chwili nie ma dzikiej marchwi w ogrodzie ...

Inne pytania:
1. Czy obfitość życia w glebie jest dobrym wskaźnikiem braku zanieczyszczenia, czy też nie ma z tym nic wspólnego?
2. Czy staw, znajdujący się znacznie poniżej obszaru uprawnego, może tam podnosić zanieczyszczenia poprzez infiltrację, podnosząc poziom?

Cóż, w każdym razie mogę powiedzieć, że we wstępnym wniosku prawdopodobnie nie będę uprawiał tej ziemi, jako środek ostrożności.


nie, obfitość życia w glebie nie jest wystarczającym wskaźnikiem.
ryzyko powrotu z dołu poniżej stawu jest niewielkie, ale lepiej nie podlewać wodą stawu

inne rośliny z spuchniętymi korzeniami również działają do analizy: rumeks, mniszek lekarski itp ...
1 x
anarchoreta
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 20/12/17, 09:45
x 2

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez anarchoreta » 20/12/17, 13:25

Ok.

Więc jest mniszek lekarski. Zobaczę, czy mogę znaleźć laboratorium (i cenę).

Zaznaczam, że nie złożono żadnego depozytu tam, gdzie zamierzam uprawiać (tylko w stawie). W przeciwnym razie mogę uprawiać w przestrzeni daleko od stawu, położonej około 2 metrów wysokości od poziomu domu. Może byłoby tam bezpieczniej?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez sicetaitsimple » 20/12/17, 13:56

anarchorete napisał:2. Czy staw, znajdujący się znacznie poniżej obszaru uprawnego, może tam podnosić zanieczyszczenia poprzez infiltrację, podnosząc poziom?

Cóż, w każdym razie mogę powiedzieć, że we wstępnym wniosku prawdopodobnie nie będę uprawiał tej ziemi, jako środek ostrożności.


Jeśli, jak rozumiem, staw znajduje się „znacznie poniżej” i jest zasilany głównie przez zwierciadło (które w związku z tym płynie w jego kierunku, zgodnie z Twoim pierwszym postem, „staw wypełnia się od dołu”), ryzyko wydaje mi się bardzo niskie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez Did67 » 20/12/17, 14:44

Głównym zagrożeniem byłyby rzeczywiście metale związane ze spalaniem baterii ... Powiedziałbym na szczęście, że metale nie są zbyt mobilne: „pozostają”. To, co jest jedną z wad (w szczególności w przypadku ołowiu paliw z upływem czasu; dla cynku w dachach z blachy falistej lub dla miedzi wentylatorów „bio” obróbki siarczanem miedzi) może być również korzystne w Twoim przypadku.

Później zachowanie roślin w stosunku do tego lub innego zanieczyszczenia jest bardzo zmienne. Jakiś „filtr”. Inni „wypychają się”. Istnieją nawet rośliny, które są używane do ekstrakcji niektórych zanieczyszczeń. Ale jest bardzo ostry. Musisz wiedzieć, które!

W każdym razie unikałbym miejsc, w których coś się paliło. Ponieważ to złe spalanie jest często źródłem zanieczyszczeń, podobnie jak niektóre spalarnie. Niemniej jednak należy spojrzeć z innej perspektywy: między spalarnią, która „zanieczyszcza” 24 godziny na dobę przez lata, a „brulotem”, który działał kilka razy ...

Jako środek ostrożności unikałbym łasic i jednego lub dwóch metrów wokół ...
0 x
anarchoreta
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 20/12/17, 09:45
x 2

Re: Lenistwo ogród warzywny na zanieczyszczonej glebie




przez anarchoreta » 20/12/17, 18:01

sicetaitsimple napisał:
Jeśli, jak rozumiem, staw znajduje się „znacznie poniżej” i jest zasilany głównie przez zwierciadło (które w związku z tym płynie w jego kierunku, zgodnie z Twoim pierwszym postem, „staw wypełnia się od dołu”), ryzyko wydaje mi się bardzo niskie.


W rzeczywistości ziemia jest spadzista, więc basen jest niższy niż reszta. Z drugiej strony na początku zamierzałem rozpocząć swoje działki na brzegu stawu, a następnie sprawić, by wróciły na zbocze (zachód), ale uniknę zbytniego zbliżenia się. To powiedziawszy, tak, woda płynie do stawu.

Zrobię plan i zrobię kilka zdjęć, jak tylko będę miał chwilę, będzie to wyraźniejsze.

Did67 napisał:Głównym zagrożeniem byłyby rzeczywiście metale związane ze spalaniem baterii ... Powiedziałbym na szczęście, że metale nie są zbyt mobilne: „pozostają”. To, co jest jedną z wad (w szczególności w przypadku ołowiu paliw z upływem czasu; dla cynku w dachach z blachy falistej lub dla miedzi wentylatorów „bio” obróbki siarczanem miedzi) może być również korzystne w Twoim przypadku.

Później zachowanie roślin w stosunku do tego lub innego zanieczyszczenia jest bardzo zmienne. Jakiś „filtr”. Inni „wypychają się”. Istnieją nawet rośliny, które są używane do ekstrakcji niektórych zanieczyszczeń. Ale jest bardzo ostry. Musisz wiedzieć, które!

W każdym razie unikałbym miejsc, w których coś się paliło. Ponieważ to złe spalanie jest często źródłem zanieczyszczeń, podobnie jak niektóre spalarnie. Niemniej jednak należy spojrzeć z innej perspektywy: między spalarnią, która „zanieczyszcza” 24 godziny na dobę przez lata, a „brulotem”, który działał kilka razy ...

Jako środek ostrożności unikałbym łasic i jednego lub dwóch metrów wokół ...


Zgodnie z moimi wykopaliskami w stawie nie było akumulatorów (ale możliwe, że teraz są one zakopane, po prostu). Co mnie szczególnie przeraża (oprócz metali), to COV (patrz ten adres URL: http://home-analyses.fr/88-cov-dans-les-sols.html - Nie mogę wstawić linku).

Odnośnie pożaru, tak, zrobię "obwód bezpieczeństwa", a zwłaszcza nie zasadzę niczego poniżej ... Prawdopodobnie zrobię to samo z kałużą.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 309