Zanim zaczniesz, kilka pytań ...

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Zanim zaczniesz, kilka pytań ...




przez Antoche » 18/07/17, 22:30

Witam, to jest mój ogród i do moich rodziców 18 lipca. Jeśli chodzi o klimat, jesteśmy w departamencie Seine-Saint-Denis w Ile-de-France. Ogród ma 3 metry szerokości i około 3,50 m. Zdjęcia zostały zrobione o godzinie 12:45-13:XNUMX (abyście mieli pojęcie o cieniu)

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Aby rozpocząć fenokulturę, chciałbym twojej rady.
Jak widać ogród otoczony jest rodzajem wawrzynu (niejadalnego) i po prawej nieznanym mi krzewem. W przeszłości przez około piętnaście lat laury były 2 lub 3 razy leczone środkami przeciw chorobom, ale w ostatnich latach nic takiego nie miało miejsca.
Zamierzam przestrzegać 20 cm pokrycia. Pomyślałem, że na okładkę wykorzystam to, co mam dostępne w sposób naturalny i łatwy. to znaczy skoszoną trawę dla azotu i martwe liście pod moim laurem dla węgla.

Oto 8 pytań, które mam przed rozpoczęciem:

1) Jeśli dobrze zrozumiałem, żeby moja osłona nie uległa zbyt szybkiemu rozkładowi, to muszę poczekać do początków jesieni, żeby ją zdjąć?

2) Czy skoszoną trawę i martwe liście można przechowywać razem w specjalnych workach ogrodowych z papieru nadającego się do recyklingu, pod stołem, osłoniętych od słońca? A może wystąpi efekt kompostowania lub inny negatywny efekt? Czy z koszeniem trawnika lepiej poczekać do ostatniej chwili, czyli we wrześniu?

3) Mój ojciec ma zwyczaj przycinania żywopłotów raz w roku elektryczną nożycą do żywopłotu, aby ograniczyć zbyt szybki rozwój laurów. Te liście i te małe gałązki można również wykorzystać w kompozycji okładki?

W przybliżeniu jaki procent zalecasz 50% koszenia / 50% martwych liści i połączenie?

4) Czy powinienem pozostawić skoszoną trawę i świeżo ścięte sadzonki laurowe do wyschnięcia na stole ogrodowym? A może lepiej przechowywać je w torbie? Czy energia składników odżywczych z azotu roślin nie wyparuje, jeśli pozostawię je do wyschnięcia?

5) Jeśli zabiorę spod laurów uschnięte liście, czy nie poniosą one konsekwencji, ponieważ usunę ich ściółkę ze szkodą dla gleby pod moje przyszłe plony?
(Ale mówię sobie 2 rzeczy:
- Jeśli nawożę ziemię znajdującą się zaledwie kilka metrów od wawrzynów (lub nawet mniej niż 1 metr, jeśli w projekcie zdecyduję się umieścić je tuż obok nich) czy nitki grzybów nie spełnią swojego zadania? karmienie ich?
- A w najgorszym przypadku, jeśli ucierpią moje laury, to bardzo źle, a może nawet lepiej, będzie więcej martwych liści i więcej zasobów węgla, jeśli nie będę miał wystarczającej liczby martwych liści na moją osłonę. Tym bardziej, że jesteśmy w małym ogródku i te laury z roku na rok stają się coraz większymi drzewami.

6) Jeśli chodzi o wawrzyn i reorganizację tego ogrodu, czy dobrym pomysłem jest wycięcie tych wawrzynów, które stały się drzewami, przynajmniej w części, aby uzyskać więcej miejsca i zreorganizować ogród, zastępując je innymi, np. przykład przez krzewy owocowe?



7) Ogród i część mieszkalna są dość dobrze osłonięte od wiatru, jednak czasami podczas silnej burzy krzesła ogrodowe się przewracają, czy nie istnieje ryzyko, że moje 20 cm runo zostanie rozrzucone?

8) Jakie rodzaje upraw polecacie?
Aby zoptymalizować przestrzeń, uprawy pionowe mogą być interesujące, prawda?

Dziękuję wam
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez Ahmed » 18/07/17, 23:35

To dużo pytań!...
Biorąc pod uwagę wysokość wiśni, jest to raczej studnia świetlna niż ogród, nie mówiąc już o pompującym działaniu tych żywopłotów... Roll:

Stosowanie skoszonej trawy możliwe jest jedynie jako dodatek do siana, gdyż jest ono zbyt trawiaste, aby spełniać kryterium czasu trwania ochrony siana; Jednakże można go również stosować w mieszaninie z materiałem o zbyt dużej zawartości węgla i niskiej zawartości azotu, na przykład przycinanie lauru: jedno mniej więcej kompensuje drugie... Jednakże liście laurowe* i gałęzie ulegają dość znacznej degradacji trudne: szukamy kompromisu pomiędzy w miarę trwałą osłoną a zdolnością do odżywiania gleby.

*Liście laurowe są lakierowane, co znacznie je zabezpiecza.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez Antoche » 19/07/17, 01:38

Tak, świetlik przypominający małą leśną polanę, ale poza efektem pompowania, czy to coś złego? Słyszałam, że w cieniu wszystko rośnie lepiej. Mógłbym umieścić typ kultury, który bardziej pasuje do cienia, prawda?

OK, rozumiem, skoszona trawa + martwe liście + gałęzie laurowe mogą być dobrze zrównoważone pod względem wartości odżywczych gleby, jednak nie są zrównoważone.

Czy martwe liście laurowe są uważane za azot czy węgiel?

A jeśli chodzi o efekt pompowania, to czy na pewno warto obciąć dużą część pni drzew laurowych? Szczególnie te po lewej i prawej stronie, a te z widokiem na deptak powinny znajdować się z tyłu.

Ponadto po odcięciu laurów pozostanie dużo zapasów, które można ponownie wykorzystać jako źródło węgla w towarzystwie innego źródła azotu! Nawet jeśli oznacza to kilkakrotne nawożenie gleby, często nakładanie jej na wierzch. Ponowne zakładanie pieluszek co jakiś czas nie zajmie mi dużo czasu, a co więcej, będzie to robione z przyjemnością.

Co myslisz
0 x
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez Antoche » 19/07/17, 01:46

Mam pomysł !

Trochę szalone, ale hej, ścięłam 2-4 laury, zostawiam je leżące płasko na ziemi w moim ogrodzie. Pozwoliłem ziemi zjeść moje drzewa : Twisted: następnie zaczynam od innych (poza tymi wychodzącymi na deptak) zachowując grubość około 20 cm.

(Mogę je też później pociąć, żeby dobrze ułożyć ziemię)
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez phil53 » 19/07/17, 08:08

Jeśli jest to możliwe, dozwolone, odpowiada Twojej wrażliwości, obciąłbym wszystkie laury i położył albo panele drewniane, albo nic, albo kratę, po której wspinasz się na rośliny. Jak paleta z doniczkami, które można powiesić. Pomidory po stronie wschodzącego słońca wzdłuż tej przegrody powinny się tam dobrze sprawdzić.
Aby zyskać światło, ale także powierzchnię i nie mieć już krzewów wysysających energię z gleby.
Następnie zmiel liście laurowe, aby uzyskać odpowiednią grubość
Myślę, że przez pierwsze kilka lat sadzenie tylko półproduktów byłoby zbyt trudne.
I jako dodatek dodaj najlepiej siano, ale także skoszoną trawę zebraną od sąsiadów, ale posypaną tak, aby nie fermentowała.
To jest mój własny punkt widzenia.
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez olivier75 » 19/07/17, 08:47

No cóż, jeszcze jeden punkt widzenia.
Przycinasz wewnętrzną połowę laurów aż do pnia, korzystasz z okazji, aby nieco zmniejszyć wysokość, między każdą stopą sadzisz bluszcz, który za kilka lat pokryje wnętrze. W międzyczasie sadzisz pnące ogrody warzywne na południowym wybrzeżu.
Oliwkowy
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez Ahmed » 19/07/17, 11:41

Możesz spróbować truskawek, które cenią sobie odrobinę cienia i jak już wspomniano Phil53, pnącze (fasola?) po południowej stronie, to wszystko, na co możesz liczyć w zakresie optymalizacji.

A jeśli chodzi o Twój „trochę szalony” pomysł, to nie powinieneś zostawiać gałęzi takimi, jakie są, tylko je w ten czy inny sposób zmiażdżyć...

Martwe liście laurowe są dość ubogie, nie zawierają azotu i tylko węgiel, ale i tak zostają zasymilowane...

Piszesz:
OK, rozumiem: skoszona trawa + martwe liście + gałązki laurowe mogą być dobrze zbilansowane pod względem wartości odżywczej gleby, jednak nie są zrównoważone.

To niezbyt zbilansowana mieszanka: z jednej strony część azotowa (trawa) szybko zniknie, a z drugiej strony liście i gałęzie laurowe są bardzo twarde, ale mało odżywcze...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2655

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez sicetaitsimple » 19/07/17, 19:11

Nie chcę wyjść na zabójcę na służbie, ale moim zdaniem bezwzględnie konieczne jest usunięcie laurów, które mogą nimi być, nie tylko ze względu na światło, ale także ze względu na ich korzenie.

I zacznij (to tyle, teraz mogę to spalić!) od dobrego naświetlenia (no 10m2 to nie śmierć), aby je usunąć, wracając co roku do limitu tych, którzy nie zostaną nie zostali usunięci . Nie przeszkadza nam to jednak w czerpaniu inspiracji z zasad pokrycia terenu, jeśli chcemy.
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez Ahmed » 19/07/17, 19:28

Zgadzam się z Tobą: wahałem się, czy o tym mówić, ale korzenie pompują jak najwięcej wody i składników odżywczych i wyciągają kasztany z ognia, jeśli nastąpi poprawa płodności...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2655

Re: Zanim zaczniemy, kilka pytań...




przez sicetaitsimple » 19/07/17, 19:35

Ahmed napisał:Zgadzam się z Tobą: wahałem się, czy o tym mówić, ale korzenie pompują jak najwięcej wody i składników odżywczych i wyciągają kasztany z ognia, jeśli nastąpi poprawa płodności...


Bardzo dobrze! Na stosie będzie nas dwóch!

Mówiąc poważniej, uważam, że w przypadku takim jak Antoche musimy opowiadać rzeczy takimi, jakie są. Wcześniej należy przeprowadzić poważną pracę na glebie, w przeciwnym razie nagroda czeka rzeczywiście laury.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 356