Które strony internetowe kupić nasiona?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Które strony internetowe kupić nasiona?




przez Adrien (były nico239) » 16/07/17, 02:11

Zwracam się do ciebie, aby poznać twoją stronę internetową (jeśli korzystasz z niej) najlepiej (lub nie), aby kupić nasiona

Osobiście kupiłem trochę na skrzyni nasiennej i byłem całkiem zadowolony.

Ale jeśli JUŻ kupiłeś nasiona w sieci i jesteś zadowolony ze strony, jestem zainteresowany ...

Uwaga Nie jestem zainteresowany listą witryn sprzedających nasiona w sieci (za to Google robi to bardzo dobrze)

Interesują mnie tylko strony, które JUŻ JUŻ kupiłeś i które doradziłbyś ...

dziękuję
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez olivier75 » 16/07/17, 10:56

Witam,
Czy jest to okazja, aby wyrazić siebie na temat, który mnie zajmuje, martwi mnie? i idźmy trochę dalej ... Z góry przepraszam i być może będę trochę znienawidzony.
Trzymam Excela od tych zimowych tabel, które pozwalają mi to wszystko uporządkować. Kupuję nasiona od 2008 roku, wymieniam się, zbieram pewną ilość, ponad 80 odmian do kupienia lub wymiany w tym roku, 170 zaplanowanych w ogrodach warzywnych, prawdopodobnie 150 w rzeczywistości.
Często pojawia się pytanie, gdzie i jak kupić nasiona, ale nie ma odpowiedzi. Ekonomiczny, ciekawy, polityczny, płodny zakup, kupowanie jest dla mnie także aktem konsumpcji.
Osobiście zakładałem ogródek warzywny od czasu do czasu, mając kosz od Joéla Thiébaulta, z ojcem „kolekcjonerem dyniowatych”, i nagle z pewną wrażliwością odmianową. (Po dziesięciu latach w koszyku nadal trzeba było pokroić niektóre warzywa, aby rozpoznać rzodkiewkę lub rzepę ...), dwie dziewczyny do karmienia w mieście, wegetariańska au pair.
W czasie wojny sądowniczej baumaux kokopelli, połowa stron internetowych prawie wszystkie „historyczne”.
Jeśli odmiany, których szukałem, były tu i tam, tylko Baumaux miał prawie wszystkie, lub był jedyny, więc jestem szczęśliwy co roku, szczęśliwy klient, a nawet zmuszony do niektórych odmian, dostępnych tylko u nich. Ewolucja ich strony, między innymi tomatobomo, jest moim zdaniem niezbędna, szczególnie dla tych, którzy lubią węszyć przez całą zimę w tysiącach referencji.
Pozostałbym klientem labonnegrainy od tego roku, farmy Sainte Marthe, pszczelarstwa icko dla zielonego nawozu, a planuję essembleio w przyszłym roku.
Podkreślam, że przy takiej ilości stosunek cen pozostaje ważny, ponad 300 euro kosztów w tym roku, porównuję ceny, które łatwo przechodzą od prostych do podwójnych między dwoma dostawcami, z których każdy kolejno według produktów.
Oczywiście sprzedaż zbliżeniowa pozostaje bardzo dobrym raportem, w kilku referencjach są na stanie.
Naprawdę mam dużo problemów z mową kokopelli, zbyt polityczną i zagmatwaną ideą, nokautującą świat ze swoimi złymi facetami, którzy chcą sprzedawać nam niepowtarzalne nasiona, kupując je od tych samych hodowców, a także sprzedając nowoczesne odmiany i po cenach związanych z filantropią, które mogę sobie wyobrazić, pod warunkiem, że nie będzie to niekorzystne dla wszystkich hodowców i producentów nasion jako całości.

Aby w końcu odpowiedzieć na twoje pytanie, nico239;
-Dla ciekawych szpiegów dla smakoszy, zdolnych od czasu do czasu do względnego kiełkowania, którzy chcą opanować swój ogród warzywny, GRAINES-BAUMAUX, regularnie najtańszy.
- Dla ciekawych smakoszy ekologicznych ludzi, którzy nie chcą spędzać godzin na wyborze, mając różne odmiany, solidne i smaczne, wysokiej jakości nasiona, droższe, ale organiczne, francuskie z politycznym wsparciem dla jednego z pierwszych pionierów i opiekunów, FARM ŚWIĘTEJ MARTHE.
-Dla bardziej klasycznych i wydajniejszych, większych lub mniejszych ogrodów, LA BONNE GRAINE oferuje wybór i zmienne rozmiary worków, ekonomicznie często bardzo dobre, szczególnie bardzo małe lub bardzo duże ogrody. Wolałem to po przestudiowaniu witryn w THE SEED BOX.
-Aby być pewnym jego uderzenia i zbiorów, tylko w tradycyjnych odmianach, odmiany VILMORINS i CAILLARD, opracowane dla „masy” ogrodników, dobre i produktywne odmiany, o dobrej relacji cenowej, do pięknych klasycznych ogrodów , można znaleźć wszędzie.
-Aby wydać jak najmniej, torby supermarketów i sprzedawców detalicznych stanowią podstawę bazy, zawsze powtarzalną i bez prawa autorskiego, najłatwiejsze warzywa.

Chciałbym napisać post na temat odtwarzalności nasion i konsekwencji naszych zakupów.

Oliwkowy
1 x
gek
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 19/11/16, 09:40
Lokalizacja: Holtzheim (67810)
x 28

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez gek » 16/07/17, 13:40

Biaugerme też nie jest takie złe. W nieco innej, ale wyjątkowo wydajnej i niedrogiej perspektywie, LIDL.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez Did67 » 16/07/17, 13:55

Kilka bardziej szczegółowych rzeczy: lessemencesdupuy
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez olivier75 » 16/07/17, 14:12

SEMENCES DU PUYS, W przypadku nasion drzew i krzewów, teraz trochę więcej, w szczególności nawozów zielonych, dla świadomych amatorów i / lub bonsai, Dla nas byłoby to dla żywopłotów z odmianami z wyjątkiem handlu. Zamówiłem u nich około 15 lat temu, bardzo dobrze.

Oliwkowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez Adrien (były nico239) » 17/07/17, 00:33

Dziękuję wszystkim za wkład, który pozwala mi szybko przyjrzeć się prawdziwym doświadczeniom i który pozwoli mi zaoszczędzić czas.

Przejdę do wszystkich tych stron ...

Nie martw się o twoją „dygresję” Oliviera ... nagle otwarte pytanie i bez ukrytego motywu

olivier75 napisał:kokopelli kupuje je same od tych samych hodowców


Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to „Ach dobrze ???”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez Adrien (były nico239) » 17/07/17, 01:40

Zrobiłem sobie mały kosz o wartości około 50 € w Good Seed,

Nie wiem
Cykoria Verona
Kalarepa biała wiedeńska
Sałata Maïko
Biała cebula Vaugirard

Ja wiem
Rzodkiew 1/2 długa Pernot bezbarwna
Organiczna marchew z czerwonej krwi
Purpurowa kapusta brokułowa „Early Purple Sprouting”
Olbrzymi Organiczny Zimowy Szpinak
Vit Organic Chew
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez olivier75 » 17/07/17, 07:36

Nico239,
Tak, prawie żaden (re) sprzedawca nie produkuje wszystkich swoich nasion (może Gauthier?), Kokopelli również dostarcza się w grupach uzyskuje ue przynajmniej francuski i szwajcarski, nie mam tam nazwy, a odzyskiwanie nasion w szczególności uwolnił się od wszystkich zasad.
W przypadku róż nikt nie kwestionuje pracy wynalazców, dlaczego na pszenicy lub kapuście? Jeśli odmiany f1 są sprzedawane, nawet 20 razy droższe, dzieje się tak, ponieważ są kupowane.
Pierwszym komercyjnym powodem f1 nie jest blokowanie rynku, ale uwolnienie się od stabilizacji Odmiany, która jest niepewna, długa i osłabia nowe właściwości. Depozyt jest szybszy, jednak droższa produkcja krzyżowa.
Olivier.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez Adrien (były nico239) » 17/07/17, 15:17

olivier75 napisał:Nico239,
Tak, prawie żaden (re) sprzedawca nie produkuje wszystkich swoich nasion (może Gauthier?), Kokopelli również dostarcza się w grupach uzyskuje ue przynajmniej francuski i szwajcarski, nie mam tam nazwy, a odzyskiwanie nasion w szczególności uwolnił się od wszystkich zasad.
W przypadku róż nikt nie kwestionuje pracy wynalazców, dlaczego na pszenicy lub kapuście? Jeśli odmiany f1 są sprzedawane, nawet 20 razy droższe, dzieje się tak, ponieważ są kupowane.
Pierwszym komercyjnym powodem f1 nie jest blokowanie rynku, ale uwolnienie się od stabilizacji Odmiany, która jest niepewna, długa i osłabia nowe właściwości. Depozyt jest szybszy, jednak droższa produkcja krzyżowa.
Olivier.


Ok dla dostawców Kokopelli ...


Do końca :zaszokować: Nic nie rozumiem :D ... okej, jestem trochę na wakacjach i mój umysł jest trochę złagodzony.

Osobiście powiem przeciwnie F1 = MNIEJ drogie niż odtwarzalne.
Chyba że zachoruję, a F1 będzie powtarzalna.

To trochę jak Apple (no cóż, pozostajemy na polu owoców : Mrgreen: )
Jest drogi i nie możemy nic z tym zrobić ... : Chichot: = brak zainteresowania ... : Wink:

Dobrze, że zbaczam, ale „aby uwolnić się od stabilizacji Odmiany, niepewnej, długiej i która osłabia nowe właściwości. Depozyt jest szybszy, z drugiej strony droższa produkcja krzyżowa. „Nie wszystko też rozumiałem ..... : Oops:
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: Które strony internetowe kupić nasiona?




przez korsykański chris » 17/07/17, 15:46

BJR
Widziałem dziś rano ,,, że probówki z nasionami, a nie f1, były nadal powtarzalne

to jeśli to prawda, w jaki sposób być w stanie odróżnić osłony naszych przodków od osłon probówek (nasiona laboratoryjne)
a to, co widziałem, osłona probówek bardzo dobrze wytrzyma obróbkę chemiczną i nadal będzie dająca się wycisnąć odtwarzalna ,, c wszystko, co mam na razie, na ten temat na ten temat ,,,,

kto więcej ???
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 249