Kupowanie siana na początek

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Alain Antoine
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/06/17, 21:25

Kupowanie siana na początek




przez Alain Antoine » 04/06/17, 21:35

Halo

Mieszkam w środkowych górach (region Villé-67), a ziemia, na której znajdują się ogrody, nie pozwala na transport dużego stogu siana, czy możliwe jest przedłużenie siana za pomocą małych prostokątnych butów ?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Kupowanie siana na początek




przez Ahmed » 04/06/17, 21:56

Oczywiście!
Tak właśnie robię, ponieważ robię własne małe prostokątne bele siana za pomocą prasy ręcznej. Zamiast odwijania okrągłej beli, zbieram różne warstwy siana podczas ich wędrówki, nie powiększając ich i układam powstałe kwadraty jako rodzaj płytki (jak najbliżej). Zaletą tego układu jest to, że można podnieść te pola siana, aby uzyskać do nich dostęp poniżej, a także, opcjonalnie, przesunąć je podczas instalacji, aby uzyskać bruzdę siewną.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kupowanie siana na początek




przez Did67 » 05/06/17, 08:51

Witam "Val de Villé". Jesteś tam ugryziony !!!

Ahmed odpowiedział doskonale: powodzenia.
0 x
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Kupowanie siana na początek




przez Perseusz » 05/06/17, 18:59

Witam,

Jak powiedział Ahmed, nie widzę problemu.
Nie mam okazji wyprodukować własnego siana ani przyczepy ani furgonetki do zbierania dużych bel.
Dostaję małe buty 3 minuty od domu i wyszedłem na czyszczenie samochodu. : Mrgreen:

@+
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Kupowanie siana na początek




przez Ahmed » 05/06/17, 20:04

Na tym zdjęciu widzimy paczkę, z której lekko otworzyłem "plasterki"; tuż za, ale nie jest to oczywiste, możemy zgadnąć bruzdę i kolejną na górze obrazu: to fasola, którą właśnie zasiałem, bez cięcia siana, ale jak opisałem powyżej, przez odpowiednie zestawienie moich kafelków z sianem. Następnie przykryłem nasiona kompostem z centrum recyklingu.
Pamiętaj, że płytki te często mają wklęsłą stronę i przeciwną stronę wypukłą: lepiej jest umieścić wklęsłą stronę przy ziemi, szczelność na światło jest znacznie lepsza ...
IMG0024A.jpg
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ChristianC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 82
Rejestracja: 01/06/17, 13:51
Lokalizacja: Hérault, Cazilhac
x 25

Re: Kupowanie siana na początek




przez ChristianC » 30/07/17, 18:09

Ahmed napisał:Oczywiście!
Tak właśnie robię, ponieważ robię własne małe prostokątne bele siana za pomocą prasy ręcznej. Zamiast odwijania okrągłej beli, zbieram różne warstwy siana podczas ich wędrówki, nie powiększając ich i układam powstałe kwadraty jako rodzaj płytki (jak najbliżej). Zaletą tego układu jest to, że można podnieść te pola siana, aby uzyskać do nich dostęp poniżej, a także, opcjonalnie, przesunąć je podczas instalacji, aby uzyskać bruzdę siewną.


Cześć Ahmed, cześć wszystkim,

Sąsiadujący rolnik zgadza się zostawić mi skoszone siano na działce znajdującej się 5 km od naszego ogrodu.
Kosił tę już suchą trawę i zostawił ją leżącą; nie ma problemu z rozkładem, ponieważ tutaj w Hérault (niedaleko Gangesu) było sucho przez co najmniej miesiąc i nie czekamy na deszcz wkrótce.

Więc tutaj najwyraźniej jest dostawa produktu, którego chcę za mniej, czy?

Stąd moje dwa pytania:
1 / - Powinienem sam wytwarzać bele bez wyposażenia, a następnie transportować i przechowywać na skraju ogrodu; do transportu i przechowywania nie mam problemu; z drugiej strony jestem zainteresowany twoim rozwiązaniem ręcznej prasy do belowania; czy możesz mi wyjaśnić tajniki?

2 / - czy to siano cięte, gdy trawa była już sucha, jest naprawdę warte czegoś z punktu widzenia fenokultury? Czy to nie jest zwykła słoma?

Oczywiście zadaję sobie inne pytania i będę szukał wkładu członków fenokultury. Dziękuję.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Kupowanie siana na początek




przez sicetaitsimple » 30/07/17, 18:49

ChristianC napisał:Stąd moje dwa pytania:
1 / - Powinienem sam wytwarzać bele bez wyposażenia, a następnie transportować i przechowywać na skraju ogrodu; do transportu i przechowywania nie mam problemu; z drugiej strony jestem zainteresowany twoim rozwiązaniem ręcznej prasy do belowania; czy możesz mi wyjaśnić tajniki?

2 / - czy to siano cięte, gdy trawa była już sucha, jest naprawdę warte czegoś z punktu widzenia fenokultury? Czy to nie jest zwykła słoma?



Witam,

z mojego punktu widzenia na pytanie 2, czy siano wyschło na łodydze, czy też wyschło na słońcu z inwersją, to nie powinno robić dużej różnicy, przynajmniej w przypadku zastosowania w fenokulturze. Organizmy glebowe nie są takie trudne, a efekty „fizyczne” koca są równie ważne, jak efekty „chemiczne”. Krótko mówiąc, jeśli to byłem ja, bez wahania.

Na pytanie 1 oczywiście nie mam odpowiedzi, ale chyba pamiętam, że Ahmed pokazał nam to już na zdjęciach, ale gdzie? Z drugiej strony mam pytanie: masz zamiar potraktować nową powierzchnię lub obecnie uprawiany ogród? Ponieważ jeśli jest to nowa powierzchnia, moim zdaniem możesz teraz zacząć rozrzucać siano, głupie byłoby wiązanie, a następnie rozpakowywanie. Oczywiście 5 km zaczyna być długie i będziesz musiał odbyć więcej podróży, jeśli nie będziesz w stanie mocno go zagęścić, ale zależy to również od powierzchni, którą chcesz potraktować. Aby zobaczyć ...
Powodzenia.
0 x
paysan.bio
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 07/03/17, 08:50
x 197

Re: Kupowanie siana na początek




przez paysan.bio » 30/07/17, 20:10

bonjour,

okrągłe lub kwadratowe buty są ważne do przechowywania.
do fenokultury niekoniecznie potrzebujesz butów.

znaczna część mojego siana jest odzyskiwana bez robienia butów.
Tną trawę, gdzie mogę, za pomocą noża termicznego wyposażonego w 3-zębowy metalowy dysk.
Pozostawiłem do wyschnięcia na co najmniej 3 dni i podnoszę go wraz z kosiarką z koszem.

jeśli jestem blisko ogrodu, opróżniam kosz bezpośrednio tam
w przeciwnym razie do transportu używam dużego worka. Kładę go na przyczepie bagażowej i napełniam.
przybył w pobliżu ogrodu, przesuwam go, aby opróżnić przyczepę.
0 x
ChristianC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 82
Rejestracja: 01/06/17, 13:51
Lokalizacja: Hérault, Cazilhac
x 25

Re: Kupowanie siana na początek




przez ChristianC » 30/07/17, 20:34

z mojego punktu widzenia na pytanie 2, czy siano wyschło na łodydze, czy też wyschło na słońcu z inwersją, to nie powinno robić dużej różnicy, przynajmniej w przypadku zastosowania w fenokulturze. Organizmy glebowe nie są takie trudne, a efekty „fizyczne” koca są równie ważne, jak efekty „chemiczne”. Krótko mówiąc, jeśli to byłem ja, bez wahania.


Więc to jest odpowiedź, która mi odpowiada. Wydaje mi się, że w związku z tym przywiązywałem zbyt dużą wagę do aspektu „życie gruntu” w porównaniu z aspektem „pokrycie”.

Na pytanie 1 oczywiście nie mam odpowiedzi, ale chyba pamiętam, że Ahmed pokazał nam to już na zdjęciach, ale gdzie? Z drugiej strony mam pytanie: masz zamiar potraktować nową powierzchnię lub obecnie uprawiany ogród? Ponieważ jeśli jest to nowa powierzchnia, moim zdaniem możesz teraz zacząć rozrzucać siano, głupie byłoby wiązanie, a następnie rozpakowywanie. Oczywiście 5 km zaczyna być długie i będziesz musiał odbyć więcej podróży, jeśli nie będziesz w stanie mocno go zagęścić, ale zależy to również od powierzchni, którą chcesz potraktować. Aby zobaczyć ...
Powodzenia.


Planujemy wydzierżawić działkę przylegającą do tej, którą już uprawiamy w "tradycyjnym" (jeśli zdasz mi to określenie).
Uprawiany w 2016 roku pozostawiony odłogiem, który zaowocował „lasem” opanowanym przez bardzo wysokie (ponad 2 metry) chwasty o grubych łodygach (średnica 1 cm). Ta działka, podobnie jak obecna, ma około 100 metrów kwadratowych (5 x 20).
Do odbioru byłem na technice, ale czy warto (koszt)? Por http://hippotese.free.fr/blog/index.php ... 20manuelle
Owszem, może akceptując kilka wycieczek z tej łąki, dużo grabieży, które „dałyby radę”.

Jeśli chodzi o rozpoczęcie transmisji teraz, czy nadszedł czas w lipcu? Miałem (może źle zrozumiałem), że lepiej poczekać, aż ziemia ostygnie. Nawiasem mówiąc, czy mam kosić te chwasty, zostawić je na miejscu?
Dziękuję.
0 x
ChristianC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 82
Rejestracja: 01/06/17, 13:51
Lokalizacja: Hérault, Cazilhac
x 25

Re: Kupowanie siana na początek




przez ChristianC » 30/07/17, 20:36

paysan.bio napisał:jeśli jestem blisko ogrodu, opróżniam kosz bezpośrednio tam
w przeciwnym razie do transportu używam dużego worka. Kładę go na przyczepie bagażowej i napełniam.
przybył w pobliżu ogrodu, przesuwam go, aby opróżnić przyczepę.


Tak, oto rozwiązanie transportowe: napakuj duży worek, podnieś go w kombi i po drodze ... na wycieczki w obie strony.
Dziękujemy za informację zwrotną.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], LudoThePotagiste i goście 278