Trawa siana w nasionach do ściółki?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
zielony buissonneurAT
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/08/16, 18:32

Trawa siana w nasionach do ściółki?




przez zielony buissonneurAT » 30/08/16, 18:37

bonjour,
czy do ściółki możemy używać siana złożonego z traw osadzonych w nasionach?
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: siano




przez Did67 » 30/08/16, 19:10

Opisałem tutaj metodę ogrodniczą bez uprawy roli przy użyciu siana: Rolnictwo / ogrodnictwo-bardziej-niż-bio-en-siew-live-bez-zmęczenie t13846.html

Wystarczy (i jest to konieczne!). Po uruchomieniu nigdy więcej nie zatrzymuj się i zawsze utrzymuj wystarczająco grubą warstwę.

Możesz to również zobaczyć na wideo, na Youtube, wpisując „Le Potager du Paresseux” w wewnętrznej wyszukiwarce serwisu. Zacznij od „Le Potager Paresseux: késako?”

To wręcz, moim zdaniem, najlepsza „ściółka”. I taki, który da najbardziej spektakularne efekty! Na przykład dużo bogatszy niż słoma ...
0 x
zielony buissonneurAT
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/08/16, 18:32

Re: siano




przez zielony buissonneurAT » 31/08/16, 16:12

Zobrazowałem wszystkie filmy. Z drugiej strony chciałbym wyjaśnienia na temat jakości siana: jeśli rośliny łąki są osadzone w nasionach, czy możemy je jeszcze pokroić, zrobić siano i używać go jako ściółki bez ryzyka?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: siano




przez Did67 » 31/08/16, 21:52

Tak, o to mi chodziło: bez ryzyka, pod warunkiem, że zawsze utrzymujesz wystarczająco grubą warstwę!

Ponieważ myślę, że ryzyko, o którym mówisz, to kiełkowanie nasion? [to strach rozprzestrzenia się w Internecie; ostatnio ponownie a forumeur na Youtuabe, który mówi mi, że rozmawiał z „inżynierem, który przeszedł na organiczne produkty”, który powiedział mu, żeby nie sypał siana, ale ta „słoma jest lepsza”… Jest jeszcze droga!]

Więc jeśli masz na myśli filmy, pomyśl o tym, że zaczynam na łące, a nawet na pustkowiach. Łąka była koszona co roku. Nasiona podczas przetrząsania i pokosu siana spadły na ziemię w 90%. Tak więc nie tylko było już więcej trawy niż jakikolwiek inny ogród, który byłby znany, ponieważ była to łąka, ale ponadto gleba jest pełna nasion. Miliony nasion.

Logicznie rzecz biorąc, po prostu przynieś nasiona z sianem, a obok sika.

A więc ryzykujesz 10 razy mniej niż ja, pod warunkiem, że dobrze ci się podoba: zawsze utrzymuj wystarczającą warstwę trawy ... Jeśli to tylko cios, to oczywiście wszystko wykiełkuje, gdy tylko ziemia będzie goły (już wcześniej, gdy tylko warstwa będzie zbyt cienka i przepuści światło).

Zasada opiera się na tym, co można zobaczyć pod jakimkolwiek gęstym lasem: prawie nie ma traw, jeśli nie ma bezpośredniego światła. Wystarczy ściąć drzewo, żeby wszystko rosło i robiło się krzaczaste… Wniosek: dopóki „odetniesz” światło, mogą padać miliony deszczu, to nie ma znaczenia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: siano




przez Christophe » 01/09/16, 11:07

vert-buissonneurAT napisał:Zobrazowałem wszystkie filmy. Z drugiej strony chciałbym wyjaśnienia na temat jakości siana: jeśli rośliny łąki są osadzone w nasionach, czy możemy je jeszcze pokroić, zrobić siano i używać go jako ściółki bez ryzyka?


Było to również jedno z moich pierwszych pytań tutaj: Rolnictwo / jak-start-a-garden-of-the-lazy-kroki-and-tips-t14895.html

Didier odpowiedział na to doskonale ...
0 x
zielony buissonneurAT
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/08/16, 18:32

Re: Trawa siana w nasionach do ściółkowania?




przez zielony buissonneurAT » 01/09/16, 20:53

dziękuję Didier za twoje szczegóły.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171