Dokonywanie młyn kości do ogrodu

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Dokonywanie młyn kości do ogrodu




przez Did67 » 18/08/16, 09:00

A jeśli ktoś kiedykolwiek znajdzie „młynek do kości” (oczywiście tani), aktywnie go szukam. Kości są głównym źródłem fosforu. Nie zasymilowane bezpośrednio, ale myślę, że w moim organizmie szybko się takimi staną dzięki działaniu grzybów i "kwaśnej" atmosferze, którą tworzą! Chciałbym spróbować.
Jest to jeden z najbardziej użytecznych „odpadów”, które wyrzucamy do naszych koszy na śmieci (mówię oczywiście o nie-wegetarianach).

Podzielony od rolnictwie / ogrodnictwie-bardziej-niż-bio-en-wysiewu-live-bez-zmęczenie t13846-1860.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Christophe » 18/08/16, 11:38

Rozdrabniacz ogrodowy nie rozdrabnia wystarczająco dobrze?

Podobno można użyć kuchennej maszynki do mielenia mięsa (oczywiście pod warunkiem, że kości nie są zbyt grube)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Ahmed » 18/08/16, 12:21

Wydaje mi się, że powinniśmy bardziej przyjrzeć się młynom młotkowym, które bardzo dobrze radzą sobie z twardymi materiałami.
Może da się przekształcić narzędzie rotacyjne (typu kosiarki) dodając kilka stałych płytek, aby zwiększyć liczbę uderzeń?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 18/08/16, 14:35

Ahmed napisał:Wydaje mi się, że powinniśmy bardziej przyjrzeć się młynom młotkowym, które bardzo dobrze radzą sobie z twardymi materiałami.
Może da się przekształcić narzędzie rotacyjne (typu kosiarki) dodając kilka stałych płytek, aby zwiększyć liczbę uderzeń?


Tak. Ale nie znalazłem nic małego do użytku domowego. Byłoby to mielenie naszych kości (szkielet z kurczaka itp.). Niewiele... Szukałem trochę, ale nie mogłem znaleźć.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Ahmed » 18/08/16, 15:48

W przypadku małych kości wymiana ostrza elektrycznej maszynki na prostownicę (więcej bezwładności) i kilka kowadełek obwodowych powinno wystarczyć...
Może także siatka do utrzymywania fragmentów do pożądanego rozmiaru...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez chatelot16 » 18/08/16, 16:21

ten multi grinds jest wykonany przez rené toy w montoire: ta firma nadal istnieje, ale na ich stronie nie mogę znaleźć żadnego śladu tego modelu, który może być ich pierwszym modelem

jest napędzany przez WOM ciągnika o prędkości 540 obr./min

gogol znalazł mi ten film, który wydaje się być taki sam w wersji elektrycznej

https://www.youtube.com/watch?v=Crvfay4Usnc

na tym filmie łamią sobie głowy, próbując przepuścić ziemię przez mały otwór w zbiorniku przeznaczonym do przepuszczania ziarna przy stałym przepływie...

Preferowałem wolne systemy mielące, pracujące bardziej siłą niż szybkością… ale dobrze zrobiłem, kupując ten młynek, dzięki któremu odkryłem wydajność tego systemu

Myślę, że ta zasada mogłaby być realizowana w mniejszych

ile kości chcesz zmielić?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 18/08/16, 18:28

To naprawdę „domowe”: rodzaj „tuszy” kurczaka… lub kości królika…

Myślę, że mam małe szanse na znalezienie! Ale w porównaniu z bilansem fosforu w moim ogrodzie byłoby to proste rozwiązanie!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Ahmed » 18/08/16, 18:34

Znam to urządzenie dobrze, bo kiedyś z niego korzystałem: zmiażdżyłem na wpół rozłożoną korę; wynik był przeciętny dla tego rodzaju mokrych odpadów i szybko najpierw przesiałem w celu wydobycia drobnych frakcji, a następnie przepuściłem duże frakcje, bardziej suche, z dużą poprawą.
Uderzyła mnie zdolność urządzenia do rozdrabniania na proszek najtwardszych ciał obcych, zmieszanych z korą, takich jak granit czy krzemień...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez chatelot16 » 18/08/16, 19:25

do kości kurczaka lub królika wystarczy trochę większy młynek do kawy… lub po prostu pozwól kościom wyschnąć i uderz je młotkiem

Idę robić zdjęcia: moja rzecz ma oś pionową, kręci się z prędkością 3000 obr/min, dziwacznie ukształtowane śmigło wcale nie tnie, tylko katapultuje materiał o raroi pokryte twardymi stalowymi zębami

zbyt duże kawałki pozostają nad śmigłem i mogą spaść tylko wtedy, gdy zostaną rozbite na mniejsze kawałki: dlatego bezpiecznie jest zmuszać go do połykania dużych kawałków

kratka wylotowa jest od spodu ... kawałek stali zębatej na 3/4 obrotu, kratka na 1/4 obrotu

wyżej jest to element zębaty na pełnym obrocie

wirnik jest sztywny bez przegubów: dzięki temu podtrzymuje materiały ścierne

Zajrzałem na aktualną stronę z zabawkami René: Widzę głównie rozdrabniacze o poziomej osi z młotkiem przegubowym na wirniku… Widzę wady mojej pierwszej chińskiej rozdrabniarki do warzyw

kolejna sztuczka tego multi mielenia, rotor tworzy od spodu płytkę o dużej średnicy, która zakrywa wał…. a między skrzynią a młynkiem jest wlot powietrza: zasysa powietrze z zewnątrz i doprowadza je do młynka: zapobiega uszkodzeniu mielonego materiału przez uszczelnienia lub łożyska

ta maszyna jest naprawdę dobrym modelem do skopiowania, aby była mniejsza
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 18/08/16, 19:44

chatelot16 napisał:
do kości kurczaka lub królika wystarczy trochę większy młynek do kawy… lub po prostu pozwól kościom wyschnąć i uderz je młotkiem



Też tak myślałem... Ale jestem taki leniwy!
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 309