Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 24/05/14, 17:41

Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

[Edytuj 11.12.2016] Podsumowanie tego wątku - stać się bardzo długo - nie jest zalogowany w innym wątku:

Rolnictwo /-garden-of-the-leniwe-summary-t15042.html

Bezpośredni link do pliku Excel: https://framacalc.org/4swDi7EPa1

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ------------------------------

Idź w innym wątku, 1360 delikatnie przypomniał mi, że niektóre spodziewane zyski. To mi motywacji.

Grypa Państwo dzisiaj ma siły do ​​działania, to trochę czasu, aby walczyć z komputerem - co, jak wiadomo, nie jest moja dziedzina doskonałości !!!!

A więc słuchanie „starych pomysłów” starego Cohena [które dowodzą, że można dobrze się zestarzeć i „odnaleźć siebie”] ...

Wszystkie powyższe zdjęcia znajdują się w tej samej części mojego ogrodu, którą wspominam z przeszłości; to tylko część moich „expés”, które będziemy nazywać, aby znaleźć drogę, eksperyment „siano”:

1) w żywej pamięci była to naturalna łąka. Jest to raczej sucha łąka, na szczycie zbocza, zwrócona w kierunku południowo-zachodnim, więc słońce dość mocno „uderza”; płytka gleba - na głębokości łopaty uderzasz w kamyki ...

Znajduje się 340 m. Było zatem zamiar 10 15 dni za zwykły Alzacji.

2) Lipiec 2013 + koszenie siana zbiorów (rolnik)

3) sierpnia 2013: odzyskiwanie okrągłych bel siana złej, która odbyła się na trawie zaczęła naciskać; Podwójna grubość przed zagęszczaniem, powinien zrobić 30 cm siana ... Obszar zobaczysz (około 60 m²) został pokryty dużą okrągłą piłkę

Zima spędza na nim. Nic nie robić, oczywiście.

Więc wszystko rozumiem tutaj jest odtwarzany od tej wiosny, na początku bez NO uprawowe. NI beche. Lub odebrać !!!

A) Sadzenie


Powszechnie wiadomo (i jest to potwierdzone naukowo), że świeża, rozkładająca się materia organiczna ma działanie przeciwdziałające kiełkowaniu. Przynajmniej jeśli jest to materiał zdrewniały (drewno, chrust ...; do sprawdzenia pod kątem materiału celulozowego). To właśnie wyjaśnia, przy braku światła, że ​​tej wiosny wszystko jest „czyste” [no prawie, wrócimy do tego!]

Pomyślałem więc o siewie w rzędach po „otwarciu” siana, które jest teraz zapakowane (ponad kilka cm grubości), tylko na szerokości niezbędnej do siewu i wschodów: około 2 cm szerokości (lub „3 palce”).

Więc rozciągnięta linia pomiarowa [Aktualizacja: dzisiaj przeciąłem deskę, która trzyma i „klinuje” siano], I ukazał się wielki kuchenny nóż. [Zaktualizowany 2015: I teraz używać chleb nóż z wycięcia ; Siano jest cięta łatwiej

Obraz

Aby wykluczyć trochę lepiej, i unikać bliskiego kontaktu pomiędzy rozkładającą materii i moich sadzonek, kiedyś mała ręka pazur 3 zęby i poszedł za:

Obraz

[Aktualizacja 2015: jest mniej chwastów, im węższy jest rowek; Tak więc w międzyczasie udoskonaliłem system: zamiast wycinania rowka i otwierania za pomocą „3 zębów” wycinam dwa równo oddalone rowki o maksymalnej długości 3 cm; Delikatnie usuwam siano, nie uszkadzając czystej krawędzi tnącej; Zaciągnąłem dwa tylne zęby tak, aby przechodziły w bruździe bez przesuwania siana, które pozostawało na miejscu między rzędami; Rozprzestrzeniam się; Wracam; Ubijam, jeśli ziemia jest sucha - nigdy, jeśli jest mokra, żeby nie „betonować”!]


Szczególnie nie należy umieszczać siano na zasianych bruzd, oczywiście, ponieważ jest to zasięg, który blokuje kiełkowanie chwastów! Będzie to blok ten sam sposób zniesienie warzyw obsadzone.

Więc teraz, z płytą, sekator i taczki, moje jedyne narzędzia ogrodowe:

Obraz

I wtedy zasiane. I jak doświadczenia, pokryte cienką warstwą (około 1 cm) na dwa sposoby:

- Commercial gleby zalewania (dwa worki 7 lub 8 euro, zrobiłem pół tuzina linii / m długości około 10

Obraz

- Ziemia kretowiska, zebranych (jak cieszyć się z pracy, to jest dobry luźne gleby)

Obraz

[Zaktualizowany koniec 2015: użyłem ani jedno, ani drugie; gleba jest zbędnym wydatkiem - pieniądze, jest też praca: jest wynikiem czasu spędził pracując w ramach pracy! -; kretowiska Ziemia generuje nadmierne korzystanie z chwastów; najlepiej jest siać bezpośrednio do gruntu, jak to jest; Nie rób tego!

Rezultat, sfotografowany data:

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Edycja przez Remundo 13 / 07 / 2016
Zmiana tytułem:

"Ogrodnictwo bardziej niż ekologiczne w siewie bezpośrednim bez zmęczenia?" STAJE SIĘ "Le Potager du Laesseux: Ogrodnictwo bardziej niż ekologiczne bez zmęczenia ”
Ostatnio edytowane przez Did67 08 / 01 / 16, 12: 35, 7 edytowany raz.
5 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/05/14, 17:43

Obserwując co następuje bardzo szybko pokazał mi, że to jest otwarcie pokrywy roślinnej, która pozostawia szansę na chwasty.

Zadałem więc sobie pytanie, czy moglibyśmy przeszczepić bezpośrednio przez tę osłonę, bez „otwierania”.

Jest następujący.

B) przesadzania testu bezpośrednio poprzez sianiebez "otwierania": to działa!

Więc usunąłem rośliny zasiane w wierszu donicy, dziury i presto, to koniec.

To, co dzieje się dzisiaj:

Obraz

Zaleta: brak „strefy”, w której ziemia jest naga i gdzie kiełkują chwasty!

Aby potwierdzić czas, ale polecam snu i już!
6 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 24/05/14, 17:54

Mam tylko jedno słowo, aby opisać swoje sukcesy niemoralne! : Chichot:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/05/14, 17:55

C) cebulki roślin

Po moim sadzenia, moja żona sadzić cebule (cebula, szalotka), widać powyżej, stosując tę ​​samą metodę otwierania bruzdy.

Kiedy zobaczyłem, że to „otwarcie” było oknem na chwasty, zacząłem się zastanawiać, czy efekt „przeciwdziałania kiełkowaniu” działa na cebulki.

Więc kupiłem jakieś szalotki posadziłem bezpośrednio w donicy, przez siano, nie robiąc nic innego.

Oto wynik [uwaga termin sadzenia jest opóźniony o co najmniej 15 3 dni lub tygodni; Nie porównuj wegetatywnego rozwoju]

Obraz

Można od razu zauważyć, że:

a) nie ma niekorzystnego wpływu

b) jest znacznie czystsze!

Od teraz będzie to metoda „cebulowa” i „przesadzająca”: bezpośrednio, przez siano, bez „otwierania”!

Uwaga: literatura i „mówimy” zalecają, aby nigdy nie sadzić cebul po nawożeniu organicznym, ponieważ sprzyjałoby to gniciu. [Aktualizacja: 2 po zbiorach, potwierdzam, że moje żarówki utrzymać dobrze]

Więc proszę czekać na koniec tej wyprawy! Jeśli tak jest, to lato wszystko będzie zgniłe !!!
Ostatnio edytowane przez Did67 06 / 01 / 16, 17: 37, 2 edytowany raz.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/05/14, 18:05

Wnioski ???

Planowana !!!

1) Mój ogród jest co najmniej równie piękne jak kiedy byłem zmęczony. Prawdopodobnie więcej .... I nie pierdol pociągiem jest ekscytujące - zwłaszcza, gdy kochasz wyzwanie! [Mijamy trochę szalony po umieszczeniu beli siana i wyjaśnienia do sąsiada, niż jest do ogrodu]

2) jednak dwie przeszkody:

a) ptaki pochodzą i drapać pokrycie sadzonki ...

Są zanurzenie szybko, że nie ma robaków w rozsypce! [Robi dużo pracy!]

Dwa roztwory lub 3:

- A kot? ale jak się tam tie ???

- Siatka na pokrycie ??? To jest to, co zaleca Soltner [Aktualizacja: w tym roku 2015 musiałem umieścić sieci]

- Zarząd za ptaki z trawy natarcia i odkryć; zajmuje trochę czasu, ale nie jest to bardzo trudne; że to, co zrobiłem.

b) nornice!

(Myślę, że to po prawej); Kowalski idealne warunki, z dala od pokrywy ...

Więc umieścić bazar, przykryć sadzonki ...

Obraz

Później, pójdą po żniwach. Oto przykład, obraz mojego testu BRF w ubiegłym roku:

Obraz

Na razie:

a) wychwytywanie była całkowita porażka; nie dbam o moją twarz, przechodzą obok ... Próbowałem dwa rodzaje pułapek.

[Aktualizacja: I od tego czasu odkryto skuteczne pułapki; patrz poniżej]

b) Widziałem się z przyjemnością sokół pustułka przemknąć w sąsiedztwie

c), a także koty z sąsiedztwa

d) I praktykować buddyzm: do tego stopnia, że ​​ogrodnictwo nie pytaj mnie wiele wysiłku, to dlaczego nie podzielić się z nimi ??? rosną dwukrotnie powierzchnie i jedna pozostaje ???

Tak, ale jeśli wziąć wszystko ????

[Aktualizacja: to, co wydarzyło się w 2014: 24 na zasadzone selera, bez upraw - nie jeden! Wszystko wleczenia]!

Będzie istniała równowaga własnymi drapieżników ???

Więc działają słabo, zachować trochę i zobaczymy ...

3) Ślimaki

Na tym etapie nie wydaje się to być większym problemem ani „wyższym” od tego, co znałem w tym miejscu, w którym uprawiałem ziemię.

W ogrodzie jest otoczony łąkami, zawsze miałem ślimaki.

Ale zawsze widziałem też „chrząszcze” (złoty żuk?), Ich wróg ...

Ważne jest tylko sadzenie. Nie wszyscy mogą spędzić!

Zrobiłem leczenie Ferramol podczas sadzenia. Widziany w rzędy marchwi w pewnym momencie, po gorącym suchym okresie deszcze wrócił, wszystko pójdzie tam wkrótce! Nie było mimowolne przerzedzone przez ślimaki!

Ferramol jest siarczan żelazawy. Siarki i żelaza są pierwiastki śladowe, że rośliny potrzebują. Dla wielu roślin, przynosi siarki (krzyżowych) lub żelaza (w przypadku chloroza - żółknięcie liści, tylko żył, które pozostają zielone, oznaką niedoboru żelaza).

To odcina apetyt ślimaków. Nie umierają „śliniąc się”. Więc obserwuj znikanie ziaren, aby wiedzieć, czy nadal są. Nie szukaj szlamu!

Moim celem jest unikanie jakiegokolwiek wkładu w cokolwiek, w tym produktów zatwierdzonych jako „organiczne” (przeczytaj jeszcze raz niektóre z moich wymian z niektórymi na temat organicznych dogmatów; jestem za organicznym, ale moją ambicją jest lepiej, więc „więcej niż ekologiczne”, oparte na cyklicznym i naturalnym rolnictwie. Dla mojej przyjemności).

Ale Ferramol, w przeciwieństwie do związków miedzi - Toxic - dla mnie to produkt całkiem do przyjęcia. Jego jedyną wadą jest kochany i nie ostatni!
Ostatnio edytowane przez Did67 06 / 01 / 16, 17: 42, 2 edytowany raz.
5 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 24/05/14, 18:33

Literatura i „mówią” zalecają, aby nigdy nie umieszczać cebul po organicznym nawozie, ponieważ sprzyjałoby to gniciu.

Prawdopodobnie istnieje duża różnica między spożycie siana i nawozu bogatego w materiałach azotowych.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/05/14, 18:52

Tak. Tak właśnie myślałem też. W przeciwnym razie, nie będę próbowali 100% moich produkcji w tej dziedzinie.

Jednakże, siano jest bogatszy niż słoma. Czyli więcej niż mulcz krzew ...

Dlatego „wykorzystuję” tę gratkę: poza kwestią braku orki / utrzymania gleby pod przykryciem, wpisuje się to również w mój schemat „poziomych transferów” płodności. W szczególności dla pierwiastków innych niż azot.

Ogólna koncepcja opisałem powyżej, uważam, że:

a) obszar „ugór roślin strączkowych” - w tym przypadku koniczyna aleksandryjska; rośnie szybko, zamarza zimą ...

Na tym obszarze gleba jest „doładowywana” naturalnym azotem.

b) strefa w BRF; kiedy moje cykle zostaną dobrze ustalone, nastąpi po koniczynie; BRF „unieruchomi” nadmiar azotu (ten słynny „efekt depresyjny”), a następnie „uwolni” go stopniowo.

Jest to obszar, grzybów - wydobywania kopalin.

To humifikacja obszaru; produkcja stabilnej humusu z ligniny.

Poprzez wprowadzenie na koniczyny końca życia, utrzymują żywność dla dżdżownic.

c) karczowanie przez rozwijanie siana; regeneracja po uprawach wieloletnich (maliny, truskawki) lub obszary „porażone” są traktowane sianem, jak opisano powyżej; intensywna aktywność dżdżownic; chwasty z kilkoma wyjątkami (w tym rośliny bulwiaste i niektóre rośliny kłączowe oraz ... babka lancetowata i łodyga!) ...

Te wyjątki, biorąc pod uwagę bardzo dobrą strukturę gleby, dobrze się odrywają, bez "łamania" ... Ręczne podnoszenie to praca ograniczona i odbywa się "na przemian" ... Jak wszystko lub prawie przychodzi, jest bardzo skuteczny ...
Ostatnio edytowane przez Did67 11 / 11 / 14, 12: 01, 1 edytowany raz.
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 24/05/14, 19:43

Prawdopodobnie dodaje inny rozpatrzenie: spożycie siana jest powierzchnią, która nie jest porównywalna do inkorporacji obornika.
Zresztą wasze doświadczenia są bardzo interesujące.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/05/14, 22:18

I przypomina, że ​​ten wątek jest od drugiego, który został zapytany, jak ułatwić uprawy ...

Wtedy zadałem pytanie: "ale dlaczego uprawiasz glebę ???"

Zdjęcia wydają się wnieść wczesne odpowiedzi!

"Zmęczyć się za niewiele! Wszystko dlatego, że zawsze mówiliśmy, że musimy to robić!"
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/05/14, 22:25

Jednym z największych zadań jest usunięcie ptaków siano, zarysowanie, rzucony na kiełkujących siewek.

Znalazłem zdjęcie:

Obraz

Jest to łatwe do pogryzienia, którzy nie podnosić, ale znalazła się pokryta siana ...

Więc to musi być jasne.

- Na sadzonki, może zablokować podnoszenie

- ponadto trudniej jest umyć roszponkę; istnieje ryzyko posiadania małych kawałków siana [pamiętaj, że jest mniej toksyczny niż pestycydy znajdujące się na roszponce z supermarketu, które ze swojej strony są całkowicie niewidoczne! Więc mi to nie przeszkadza. Ale to może „zablokować” wąskie umysły! W tym przypadku siano jest „brudne”!]

[[PS: dla tych, którzy nie wiedzieli i nadal uważają, że roszponka to tylko zimowa "sałatka", są teraz odmiany "na cały rok" - oto jest. odmiana "Gala"; dobrze się teraz bawimy!]

[Aktualizacja pod koniec 2015 r .: problem urósł do tego stopnia, że ​​teraz wieszam siatki dla ptaków na sadzonkach; za kilka euro problem został definitywnie rozwiązany; obecność w sąsiedztwie zarośli zapewnia komfortowe zakwaterowanie kosom, które zaraz po wyjściu z miejsca spieszą się kopać i żerować na robakach ... Gdy tylko się zbliżą, „demaskatorzy” odstraszyć wszystkich]
Ostatnio edytowane przez Did67 08 / 01 / 16, 11: 10, 2 edytowany raz.
4 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 329