zużycie wody

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

zużycie wody




przez Grelinette » 16/09/14, 20:05

W tym roku we Francji nie brakowało wody, ale lato się skończyło, oto ciekawa obserwacja (temat i komentarze z bloga obywatelskiego w moim mieście w regionie PACA):

„Sezon letni dobiega końca i wielu mieszkańców będzie musiało przygotować baseny na zimę i opróżnić je. Gdzie możemy opróżnić kilkadziesiąt m3?
Czytelnik zauważył, że jeden z jego sąsiadów opróżnia się na publicznej autostradzie i zastanawia się, czy to normalne. Zadałem pytanie zastępcy delegata ds. Planowania przestrzennego, rozwoju miast ... oto jego odpowiedź.

Według Służby Urbanistycznej i Służby Technicznej Urzędu Miejskiego, wydaje się, że operację tę można przeprowadzić albo przez rozrzucenie na własnym terenie, albo przez ewakuację z deszczem. Zaleca się opróżnianie basenów małymi krokami, aby uniknąć zalania… sąsiadów i nie wysyłać pluwialu w obfite deszczowe dni… aby nie zalać sieci ”.


Komentarze:
Prawdą jest, że każdego roku, pod koniec lata, niektórzy właściciele całkowicie opróżniają basen przed zimą. Dla innych osoby, które utrzymywały staw przez całą zimę, na ogół opróżniają go wiosną, zanim ponownie wrócą do wody przed pięknymi letnimi dniami. W jednym przypadku, podobnie jak w drugim, biorąc pod uwagę liczbę basenów w naszym regionie (patrz zdjęcia googlemaps), setki tysięcy metrów sześciennych „czystej” wody są zrzucane na wolność lub na autostrada publiczna; widać to na drodze, która biegnie obok nieruchomości z basenami.

Tym bardziej paradoksalne jest to, że w naszym regionie regularnie występują przypadki suszy, a obserwacja „marnotrawstwa” wody stoi w sprzeczności z pewnymi środkami zrównoważonego rozwoju, które zalecają nam ograniczenie zużycia wody podłączając mikser-aerator do naszych kranów…

Ale co robić?

Być może, podobnie jak w przypadku elektryczności, będzie można ponownie wprowadzić wodę z basenu do sieci!

Jakieś pomysły? ...

-------------------------------------------------- -----------------------------------
W związku z tym tematem należy zauważyć, że region PACA jest nie tylko jednym z regionów francuskich, które zużywają najwięcej wody ogółem, ale także tym, który ma jedno z najwyższych zużycia na mieszkańca. (źródło: http://www.ecodomisons.fr/l-eau/la-cons ... C3%A9gion/ )

Interesujące byłoby wiedzieć, czy liczby zużycia wody na mieszkańca uwzględniają ilości wody wypełniającej baseny.

Inne interesujące liczby podane przez WHO:
zużycie wody w gospodarstwie domowym jest podzielone w następujący sposób:

39% na wanny i prysznice;
20% na toalety;
12% na pościel;
10% na potrawy;
6% na przygotowanie żywności;
6% na różne zastosowania domowe;
6% na mycie samochodu i podlewanie ogrodu;
1% na wodę pitną.

Z 243 litrów wody pitnej, którą Francuz spożywa dziennie, tylko 1% (2,4 l) jest pijany, a butelki wody mineralnej nie są liczone!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 16/09/14, 21:01

Mieszkam w Bretanii i dla 2 osób zużywamy dobry rok, zły rok, od 60 do 65 m3 wody rocznie.

Nie mamy basenów, pijemy tylko wodę z kranu i bardzo mało podlewamy ogród i tylko konewką.

Bierzemy tylko prysznice, a nie wanny.
Nasze krany mają ogranicznik przepływu i są wyposażone w aerator.

W związku z tym jesteśmy bardzo daleko od ocen WHO. Myślę, że wystąpił błąd w wartości 243 litrów / dzień / osobę.

Bardzo wiele mniej uważnych rodzin ode mnie daleki jest od tego wyniku.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Zużycie wody




przez bambus » 17/09/14, 04:27

Grelinette napisał:[b] Być może, podobnie jak w przypadku elektryczności, będzie mógł ponownie wprowadzić wodę z basenu do sieci!

Woda w basenie jest marnotrawstwem, ale wcale nie jest czysta.
Odbywała wszelkiego rodzaju wizyty (ludzkie, zwierzęce, roślinne), była poddawana zabiegom dla wygody kąpiącego się (chlor).
Dlatego nie nadaje się do konsumpcji i nie może być wstrzykiwany, ponieważ znajduje się w sieci.

Można go stosować do spłukiwania toalet, ale wymagałoby to dwóch systemów wodnych w mieszkaniu.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 17/09/14, 09:03

jlt22 napisał:Dlatego jesteśmy bardzo daleko od ocen WHO, myślę, że wystąpił błąd w wartości 243 litrów / dzień / osobę.


liczba ta nie pochodzi od WHO i wydaje się rzeczywiście błędna.
obecna średnia (spadek) wynosi raczej około 150 do 160l / d / osobę we Francji
Uważaj, nie powinieneś liczyć tylko tego, co konsumujesz w domu: myjesz ręce, a także idziesz do toalety w biurze, w restauracji itp.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/09/14, 09:48

Wszystko zależy od tego, jak się liczy!

- na liczniku?
- na stacji?

Istnieje wysoki procent (około 30%? Myślę, że) strat w sieci.

Jeśli więc podzielimy ilość wody dostarczanej przez dystrybutorów, znajdziemy znacznie wyższą liczbę, niż jeśli uśrednimy liczniki ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 17/09/14, 10:38

W rzeczywistości nie ma znaczenia, w jaki sposób jest obliczany i czy woda jest pijana, używana do wzięcia prysznica, umycia rąk, samochodu lub podlewania pelargonii ...

Temat wiedzy o tym, co zrobić z olbrzymimi ilościami wody w pustych basenach, jest konkretny i będzie w każdym razie bardziej rygorystyczny i dokładny w przyszłości, szczególnie w regionach francuskich (i europejskich), gdzie:

- z jednej strony oszczędność wody jest kluczowym i powtarzającym się punktem,
- z drugiej strony najważniejsza jest gęstość basenów.

(jest to 2 punkty wzrastające identycznie z powodu gorącego klimatu!)


W czasach suszy i ograniczeń wodnych trudno jest wytłumaczyć obywatelowi, że nie może on podlewać swojego ogrodu ani myć samochodu, gdy jego sąsiad napełnił basen o pojemności 100 m3 i że musi dodać woda z powodu parowania!

Nie chcąc pozwać właścicieli basenów, którzy nie mają, nawet gdyby chcieli, prostego sposobu recyklingu wody w basenie, z całą obiektywnością, należy podkreślić, żeistnieje duża luka między małymi oszczędnościami wody, które „Agendas-21” zaleca nam zrobić na poziomie indywidualnym (instalacja mieszacza)oraz duże ilości wody w basenach, które są odprowadzane do przyrody (woda zazwyczaj pochodzi z sieci wody pitnej).

Niemniej jednak możemy wymyślić rozwiązanie, które pozwoliłoby odzyskać tę „względnie czystą” wodę.

Być może przenośna stacja filtrująca z filtrami, lampami UV itp. (Udostępniona przez gminę lub departament), której właściciele basenów mogliby użyć, aby ponownie umieścić tę wodę w drugiej sieci wodociągowej (zraszacze, toalety) , ...) kiedy opróżniają basen?…
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 17/09/14, 10:52

gdyby woda była droższa, byłoby mniej basenów ...
to trochę prowokujące, ale działa.
średnia cena wody we Francji wynosi około 4 € za 1000 l, uważam ją za niską.
robisz rzeczy z 1000L wody, jeśli zachowujesz ostrożność.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zużycie wody




przez izentrop » 17/09/14, 12:41

bambus napisał:Woda w basenie jest marnotrawstwem, ale wcale nie jest czysta.
Odbywała wszelkiego rodzaju wizyty (ludzkie, zwierzęce, roślinne), była poddawana zabiegom dla wygody kąpiącego się (chlor).
Po chwili na słońcu chlor odparowuje.
Powinniśmy być w stanie rozprzestrzeniać go na naszej ziemi bez konsekwencji, prawda?

Yaka używają produktów biodegradowalnych, jak każdy szanujący się ekonolog : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/09/14, 12:56

jr22 powiedział:

błąd w liczbie 243 litrów / dzień


Chcę, mój siostrzeniec! Moja średnia wynosi 120 l / dzień dla dwóch osób, łącznie z detergentami i zmywarką do naczyń. Podwoj liczbę, jeśli weźmiemy pod uwagę polowania zapewnione przez zbiornik (ale jeśli zrobilibyśmy je wodą dystrybucyjną, bylibyśmy bardziej ostrożni)

oczywiście bez kąpieli. Rano zjadam 24 litry (z powodu oczekiwania na gorącą wodę i brodę) i moją żonę 18.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 17/09/14, 13:53

Myślę, że błędem jest ukierunkowanie tej debaty na szczegóły dotyczące indywidualnych zachowań i szukanie mniej lub bardziej precyzyjnych ogólnych liczb. (Poza tym interesujące byłoby poznanie różnicy w zużyciu wody na gospodarstwo domowe między tymi, którzy mają basen, a tymi, którzy nie mają ...).

WODA jest dziś przedstawiana jako „wyzwanie jutra i zagadnienie przekrojowe dotyczące zdrowia, ochrony środowiska, bezpieczeństwa żywnościowego, edukacji, energii, rozwoju gospodarczego i planowania regionalnego "(źródło: witryna rządowa).


Pytanie nie polega zatem na tym, czy możemy zużywać mniej wody indywidualnie, czy na gospodarstwo domowe zgodnie z ich zachowaniem, z których każde określa swoje granice oszczędności i wysiłku zgodnie z ich wartościami, przyjemnościami i środkami, czy też musimy zmniejsz liczbę basenów o wyższą cenę wody, ale pomyśl o fakcie:

Nasze towarzystwo komfortu zezwala (a nawet zachęca) do indywidualnych zajęć rekreacyjnych, takich jak baseny, w wyniku bardzo dużego spożycia wody pitnej dla przyjemności, a następnie marnotrawnej ewakuacji tej wody (słowo „ odpady „nie przystosowują się z powodu zużycia wody), a równolegle codzienne zalecenia skłaniają nas do oszczędzania kilkudziesięciu litrów wody rocznie. To ten dysonans, który mnie niepokoi, ale w moim domu jest basen! ...

Nie jest możliwe rozwiązanie równania „oszczędzanie wody w basenie” za pomocą ograniczeń, zakazów, selektywnych cen lub innych środków przymusu, ponieważ bezpośrednie i pośrednie oszczędności generowane przez baseny są w niektórych przypadkach bardzo ważne. regiony (podatki, cła, handel, miejsca pracy, ...).

Moim zdaniem bardziej sensowne jest pytanie, co można zrobić, aby odzyskać i wykorzystać tę wciąż „czystą” wodę.
(Mówię „czysto”, bo picie wody w basenie a priori nie jest niebezpieczne ... tego lata znowu musiałem wypić kilka litrów i nawet nie jestem chory!).

Warto zauważyć, że centra recyklingu dostosowują się i modernizują, aby odzyskiwać drewno, karton, metale, rośliny, szkło, oleje itp., Ale nie wyobrażano sobie jeszcze, aby odzyskiwać wodę, która jest reklamowana jako jeden z towarów najcenniejszy dla naszej przyszłości ...

Jest to tym bardziej proste, że ze względu na obserwowane liczne marnotrawstwo wody i ogłoszone w przyszłości poważne susze, mówi się nam również, że powodzi będzie więcej!
Idź rysunek ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 278