Nigdy więcej kretów w ogrodzie ;)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
TITO3245
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/06/14, 11:46

Nigdy więcej kretów w ogrodzie ;)




przez TITO3245 » 26/06/14, 13:22

Witam,

3 tygodnie temu użyłem patyków rozprowadzających gaz w kretowisku i od tego czasu pod moim trawnikiem jest dużo mniej aktywności! Mam nadzieję, że to ich odstraszy na zawsze...
Oto link do produktu, którego użyłam:

appro-btp.com/insecticide/6566-ape-repulsive-mole-barriere-de-protection-mole-55-batonnets-3432380190229.html



Bonne journée

zwycięzca
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13713
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :




przez izentrop » 26/06/14, 17:20

Witam,
Obecność pieprzyków oznacza, że ​​w glebie jest jeszcze trochę życia. W ogrodzie trochę przeszkadzają roślinom, ale nie uważam tego za powód do ich eksterminacji.
Posiadanie trawnika jak dywanu nie jest dla mnie celem i czy jestem ekologiem?
Ucieszyłem się, widząc ostatnio na moim podwórku powolnego robaka, ponieważ nie widziałem go od dzieciństwa :)
3 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/06/14, 17:33

Świetnie, jeśli to działa.

Należy jednak zachować ostrożność: zazwyczaj w tym sezonie krety uspokajają się: zadowalają się już wykopanymi przestrzeniami. Jest to jeden z „problemów” związanych z wszelkiego rodzaju gadżetami do zabijania kretów; reagujemy, gdy mamy już dość; często jest to moment, w którym krety kończą swoje „place budowy”; i och cud, to zdaje się działać!

Jeśli produkt jest skuteczny, powinien przeganiać krety, a nie je zabijać. Czyli powinni kopać gdzie indziej, u sąsiada????

Nie ma oceny „organiczny”, niemniej jednak karta charakterystyki pokazuje, że jest on całkiem nieszkodliwy – w zasadzie jest to pozostałość po destalacji ropy naftowej (ciężka benzyna)!

http://www.france-fluides.com/wp-conten ... -TAUPE.pdf

[Uwaga: z drugiej strony „sourycydy” tej samej marki są antykoagulantami, z którymi należy obchodzić się ze znacznie większą ostrożnością!]
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113




przez oli 80 » 26/06/14, 23:08

Dobry wieczór, wiem, że kiedyś sprzedawano granulat węglika wapnia do umieszczenia w galerii po zlokalizowaniu go za pomocą dostarczonego narzędzia, ułożeniu granulatu i wodzie oraz dużym kamieniu, aby gazy rozprzestrzeniły się w galeriach

http://www.droguerie-jary.com/carbure-d ... 6yLCpR_uLw
ale hej, wolę zostawić krety w spokoju : Mrgreen: : Mrgreen:

ale przynajmniej mam dość, żeby zapalić lampę acetylenową
ale to już inny temat

serdecznie wszystkich
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 27/06/14, 12:13

Znalazłem realne rozwiązanie (jest testowane przez jakiś czas)
Łapię je, robię dół i zakopuję
to wydaje się działać dobrze
Jestem na zewnątrz, nie naciskaj
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13713
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Koniec z kretami w ogrodzie ;)




przez izentrop » 04/09/19, 11:25

Uważaj, trucizna może również zdziesiątkować drapieżniki kretoszczura i sprawić, że będą one raczej gorsze niż lepsze.
Jeśli chcesz uprawiać ogród i nie widzieć, jak pożyteczne dżdżownice oraz korzenie warzyw i drzew owocowych są zdziesiątkowane, musisz kontrolować te podziemne drapieżniki. Profesjonaliści dają dobre rady:


Rady profesjonalnego molemana od ojca do syna. Nie ufaj początkowi, który jest we flamingu, reszta jest bardzo pouczająca :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re:




przez GuyGadebois » 04/09/19, 11:32

izentrop napisał:Witam,
Obecność pieprzyków oznacza, że ​​w glebie jest jeszcze trochę życia. W ogrodzie trochę przeszkadzają roślinom, ale nie uważam tego za powód do ich eksterminacji.
Posiadanie trawnika jak dywanu nie jest dla mnie celem i czy jestem ekologiem?
Ucieszyłem się, widząc ostatnio na moim podwórku powolnego robaka, ponieważ nie widziałem go od dzieciństwa :)

Nie tylko mam robaki, ale po raz pierwszy w życiu widziałem sepsę!
Obraz
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 280